Fb7 Otomatik Şanzıman Sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba 2013 civic eco elegance otomatik araç sahibiyim. Aracı 2.el almıstım. Aracım şuan 72.000 kmde. Farkettim ki aracım 2. vitesten 1.vitese düşerken sarsıntı oluyor vuruntu oluyor gibi. Bu durumu şöyle farkettim yolda giderken ışıklara yaklasırken yavas yavas durmaya calısıp tam durmaya yakınken araçta bir sarsıntı olup öyle duruyor. yada tam duruyorum araç ileri doğru gitmeye calısıyor gibi oluyor. Daha sonraki denemem ise şöyle aracı P'den R'ye attığımda anında tepki veriyor sorun yok anında hareket ediyor araç ancak P'den D'ye attığımda 2 3 sn gecikme yaşayıp öyle tepki veriyor yani gitmeye başlıyor. 1.vitesten 2.vitese geçiştede sorun yok. Sadece yazdığım bu sorunlar var. Aracın şanzıman yağı hiç değişmedi. Değiştirmek istedik ustalar şanzıman yağı değişmez gerek yok diyip değiştirmedik. Acaba yağdan mı oldu aklıma ilk gelen o oldu. Bu sorunu bugün yaşadığım içinde ustaya göstermedim henüz. Fikri olan bilen varsa yardımları için şimdiden teşekkürler. Umarım derdimi açık anlatabilmişimdir.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
İsmail ve hamid hocam ilginiz alakanız için teşekkür ederim tane tane üşenmeden anlatmışsınız ben de motul vi ile yakın zamanda değiştirecem aldım artık bakalım hayırlısı
Bence denemeyin ancak illa değiştirecekseniz de "umarım bir sorun yaşamazsınız" demekten başka bir şey kalmıyor bize. Dw-1 desteğinin olduğu yazılan bir yağ. İnşâallah sıkıntı olmaz.

Aracınız
Civic FD6 2010
Sahsen ben sanzuman yagini degistirecegim zaman tanidik bi yagci vardi gidip sordugumda. Disarda degistirme riskine girme git servise demisti. Bi kac yere sordugumdada herkez kafasina gore hareket ediyodu ve sanzuman arabanin cani oldugundan riske girmeden serviste degistirdim. Belki 100 200 fazla verdim ama kafam rahat.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sahsen ben sanzuman yagini degistirecegim zaman tanidik bi yagci vardi gidip sordugumda. Disarda degistirme riskine girme git servise demisti. Bi kac yere sordugumdada herkez kafasina gore hareket ediyodu ve sanzuman arabanin cani oldugundan riske girmeden serviste degistirdim. Belki 100 200 fazla verdim ama kafam rahat.

Bende bu doğrultudayim, ayrıca su anda şanzıman ac-kapa için 5bin istendiğini düşününce 100 lira hiç gözüme gelmiyor :)

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar bugün Honda yetkili servise geldim arkadaşlar düşük kavrama problemi var dediler. Araç 1.viteste kavramıyor acip bakmamiz lazım diyor.1.viteste kavrama problemini varsayip şanzımanı açıp tamir ettirmek 8.000tl oda sadece 1.vitesin kavraması için diyor. Diğer viteslerdede sorun olabilir olursa fiyat artar diyor. Çok fazla değil mi bu rakam. Yağ değişimi ve yapmadılar.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar bugün Honda yetkili servise geldim arkadaşlar düşük kavrama problemi var dediler. Araç 1.viteste kavramıyor acip bakmamiz lazım diyor.1.viteste kavrama problemini varsayip şanzımanı açıp tamir ettirmek 8.000tl oda sadece 1.vitesin kavraması için diyor. Diğer viteslerdede sorun olabilir olursa fiyat artar diyor. Çok fazla değil mi bu rakam. Yağ değişimi ve yapmadılar.
Gecmis olsun. Buyuk rakamlar. Disarda bi sanzumanciya gosterin derim. Ona gore karar verin. Ama bu durum cok can sikici.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İlk mesajınızı şimdi gördüm, FB7lerde km düşürme durumu yoksa ve önceki kullanıcılarınca kalkışlarda sürekli yüklenerek ani kalkış gibi zorlama durumları haricinde 72binde Honda şanzımanın bozulduğunu ilk defa görüyorum.
Dışarda şanzımancılarda şanzıman indir aç-kapa ücreti 5binden başlıyor.
Bence bulabilirseniz düşük km. yapmış temiz çıkma komple şanzıman bakın, geçen yıl yazın Ankara Yıldız’da 3500e çıkma temiz satılıyordu ama şu anda fiyatlar ne seviyededir bilmiyorum.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
İlk mesajınızı şimdi gördüm, FB7lerde km düşürme durumu yoksa ve önceki kullanıcılarınca kalkışlarda sürekli yüklenerek ani kalkış gibi zorlama durumları haricinde 72binde Honda şanzımanın bozulduğunu ilk defa görüyorum.
Dışarda şanzımancılarda şanzıman indir aç-kapa ücreti 5binden başlıyor.
Bence bulabilirseniz düşük km. yapmış temiz çıkma komple şanzıman bakın, geçen yıl yazın Ankara Yıldız’da 3500e çıkma temiz satılıyordu ama şu anda fiyatlar ne seviyededir bilmiyorum.
Arabamiz çok temiz.sanırım şansımız yaver gitmedi. Ben yağdan çok umutluydum kavrama sorunu çok canımı sıktı. Yağ değişimi yapılmadığı icin diyor. Çıkma parça vs. çevremiz hiç yok tamir ettireceğiz sanirim fiyat araştırmaya baslayacagim

Aracınız
Civic FB7 2013
geçmiş olsun. umarim ucuza hallolur.
araştırıp iyi bir sanzimanci bulmaniz gerekecek sanirim. bu adamlarin ise iyisini bulmak cok zor olmasada dürüstünü bulmak cok zor. "sanziman kapali kutu abi, acip göreceğiz. hicbisey yapmasak indirme bindirme ucreti 500 tl, sonrasina sonra bakacaz" diyecekler muhtemelen.
arac kac kmdir sizde? gecmisini biliyor musunuz?

Geri