FK7 CVT ŞANZIMAN SORUNU

Yok servis direk araçta yazılım varmı diye sordu yok dedim bu araçlar cvt şanzıman ve yoğun trafikte kalınca yağ degerleri yükseliyor ve yüklenincd araca şanzıman hata veriyor dedi %90 bu sebepten oluşuyor dedi servis yani bu aracı orjinal modda kullanıcaz maksimum yapabilcegimiz vitesi s moduna alıp orjinal degerlerde yürümek
Zaten 1.5 için 180 hp yüklü bir motor. Litre başına 120 hp. Manueli gelseydi daha sağlam ve zevkli olurdu. Artık bizde Type-r'a bineriz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Servsiten nasıl bir rapor çıkacak merak ediyorum.
Belki de bambaşka bir nedenle arıza vermiştir

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sizin arabada durumlar nedir, sizde de Hondata Flash pro vardı yanılmıyorsam , performans da devamlılık var mı , motorda veya CVT de bir sorun yaşadınız mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çok zorlayınca ısınma oluyor bu da probleme neden olabiliyor. Yani bence yazılımın limitleri ve aracı zorlamayla cvt sıkıntı çıkarabiliyor. Düzgün yazılımla öyle abartmadıkça bence kolay kolay arıza vermez.

CVT olan araçta yükleme yapmanın anlamı yok. Yüksek torka pek dayanamaz.

Yok servis direk araçta yazılım varmı diye sordu yok dedim bu araçlar cvt şanzıman ve yoğun trafikte kalınca yağ degerleri yükseliyor ve yüklenincd araca şanzıman hata veriyor dedi %90 bu sebepten oluşuyor dedi servis yani bu aracı orjinal modda kullanıcaz maksimum yapabilcegimiz vitesi s moduna alıp orjinal degerlerde yürümek

Kullanma kılavuzu yoğun trafikte S modunu tavsiye ediyor zaten. Ben Ankara trafiğinde D Modunu çok nadir kullnıyorum. Çoğunlukla S'de kullanıyorum.

Geri