SERVİSTE SADECE CVT BAKIMI YAPTIRMAK

Evet az kullanıyorum ama devamlı şehir içi trafikte kullanıyorum, bu yüzden cvt nin kolay yıpranacağını düşünüyorum. Forumda yada grupların birisinde okumuştum servis dışarıdan herhangi bir malzeme kabul etmiyormuş. Eğer servis dışarıdan aldığım yağı ve filtreleri kabul ederse güzel olur. Bir kaç sayfada bakım kiti 350 liraydı, 350 + 250 bakım işçiliği + 150 diğer malzemelere alsalar alsalar 750 liraya bakım yaptırmış oluruz. Balıkesir Şen honda servisi izmir deki servisler 1200 lira istersen 750 800 liraya bakım yapıyorlardı. Bu farkada anlam veremiyorum.
Yağ kullanmak istiyorum derseniz kabul etmek zorundalar ama bakım kağıdına müşteri motor yağını kendisi getirmiştir diye not düşerler. 2018e kadar o notu da düşmüyorlardı ama artık düşüyorlar.
Polen filtresinin de zaten garanti ile pek yok, balata ve silecek lastiği gibi sarf malzemedir.
Polen filtresini kendinizde bence zorlanmadan takabilirsiniz, ayrıca serviste aracınızın bakımını yapan personele de rica edip ufak bir bahşişte verirseniz o polen filtresini de arada taktırısınız diye düşünüyorum :unsure:

Geri