Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Simdi 122O km de lpg yi ortalama 2.29 dan mi aldin

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
61096450fe33f53813c0366f7332d954.jpg
evet belge ortada bir tanesini bulamadım onuda 66.82 tl ödedim 29 lt gerisini sen hesapla

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eskisehir yildizkent total 2.93 kardes en pahali burda heralde. :)

Uzun yol tuketimi

Uzun yol tuketimi

Arkadaslar bugun eskisehirden istanbula yolculuk yaptim. Eskisehirin cikisinda shellden fulledim km.yi sifirlayip yola devam ettim ilk 150 km.ye kadar bilgi ekraninda 4.2 litre gordum bana garip geldi daha once 6 dan asagisini goremiyordum. Suanda 300 km.yaptim 4.8 litre gorunuyor. 110-120 kullandim sehir ici bazen 80 km.arada yuklendigimde oldu. Aracta 2 kisi + bebek. Valizler bagaj dolu. bi gariplik mi var anlamadim. :)

Ekli dosyalar

• 20170830_165255.jpg
    20170830_165255.jpg
    77.1 KB · Görüntüleme: 1
Fabrika verisi 5 litrenin uzerindeyken nasil olur da 4.2 litreye kadar duser anlamis degilim. Bunun aciklamasini yapabilecek bir arkadas var midir? :) [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] kardesim arac konusunda tecrubeli bilgilerine dayanarak bir yorum yapar misin.

Son düzenleme:
Aga orda trip A ve trip B yazıyor. Ne anlama geliyor. Ve ordaki veriler gerçek gazdaki yakıt gostergelerimi

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[MENTION=8775]halilcanak26[/MENTION] 100 km.de kac litre yakit sarfettigin yaziyor. Esasen trip A ve B ayni bir farki yok. Ben sifirlamayi trip B de yapiyorum genelde. Ekrandaki oran benzin tukeimi icin gorunen tuketim orani. Lpgde arac 1.2 kat fazla yakar. Ornegin benzinde 4.8 litre yaktiysa lpgd 5.76 litre gibi. Tamamen gercek veriler. Depo tam bitikken lpgyi fulledim ve trip B yi sifirladim. 150 km. Ye kadar 4.2 litre civarinda gorundu. Istanbula gittim ve 330 km.ye kadar 4.8 litre ile gittim. Tamamen gercek veriler. Bana sasirtici geldi nasil olur da fabrika verisinin altina iner.

Son düzenleme:
Yakıtı su bahsettigin pahalı yerden aldıysan karisim oranı zengin olduğu icin normal şartların altına düşmüş olabilir. Yoksa gazı bilinmeyen ucuz yerden aldığımızda kar etmiyoruz

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardes yakitla alakasi yok kullandigim yakit lpg ama arac benzine gore hesapliyor.

[MENTION=5525]Hakan_1453[/MENTION] Hocam fabrika verisinin altına sürekli düz ara sıra yokuş aşağı yollarda giderseniz düşebilirsiniz, yol şartlarına bağlı bir durum bulunduğunuz güzergahta 20-30 km gibi extra yokuşlar çıksaydınız değeriniz 5.5 e hemen yükselirdi.

Geri