Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

290 km 32 litre lpg aldi 100 km de 11 lt lpg yakmis econ acik otomatik arac arada gazlamak icin econ u kapattim o yuzden yukseldi zaten ortalama 3 depo hep 10 lt yakmisti bu 4. Depo agresf kullanim 11 lt

Fenci

0
238km yol 61 lira gaz ile bitirdim. 25 kuruşa yükseldi tüketimim. Biraz şehiriçi dur kalk şeklinde kullanımım oldu ama çoğu yine boş yolda kullandım.

ywzckr

0
80km hızla uzun yolda mümkün

Hocam videoya dikkat ettin mi bilmiyorum ama ortalama hız 80 in ustunde bunun icin 90 civarlarinda olmak lazim bana 6.6 litre cok farazi gibi geldi arada 100 un ustune de basiyor. Forumda 19 kr a lpg 3 oldu olalı okuduklarımda hiç denk gelmedim. O yüzden bi sorayım dedim çünkü dizel 22 kr yakıyor şaşırdım açıkcası.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam videoya dikkat ettin mi bilmiyorum ama ortalama hız 80 in ustunde bunun icin 90 civarlarinda olmak lazim bana 6.6 litre cok farazi gibi geldi arada 100 un ustune de basiyor. Forumda 19 kr a lpg 3 oldu olalı okuduklarımda hiç denk gelmedim. O yüzden bi sorayım dedim çünkü dizel 22 kr yakıyor şaşırdım açıkcası.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bence burda dikkat edilmesi gereken benzin ve dizel sıvı yakıt depoyu fulleyerek rahatlıkla yapılır. Lpg öyle değil. Uzun yol gittiğimde yol bitiminde araç dinlenmeden hemen lpgyi fullediğimde düşündüğümden az yakıt almakta. Aracın ne kadar yaktığını tekrar tekrar depo bitirerek test ettim aynı hızlarda. Artık uzunyolda tankta ne oluyorsa gazda genleşme falan mı yapıyor. Bilmiyorum.
Test bana pek inandırıcı gelmedi. 1lt ile 15 km. Yol almak!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
En sonunda lpg taktırdık. ancak yazılanları okuyunca arabaya değilde uçağa felan bindiğimi düşünüyorum. ilk depoda uzun yol artı şehir içi 270 km gittim 80 tl ye doldu. PO dan adlım ikincisinde sadece şehir içinde kullandım son ışık yandı bugun itibari ile. 130 km de araç.

Fenci

0
168.8 km yol 40.9 tl gaz. Totalgaz 2.65tl den aldım. Kullanımın yarısı yoğun trafikte yarısı da çevreyolunda. Kmde 24 kuruş tüketim. Econ modunu tekrardan açtım. Şehiriçinde econ modu gerçekten etki ediyor.

Geri