Civic FC5 1 Aylık aracım satılık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Civic FC5 2019
Tabi ki hocam aynen öyle yorum yapmanız sevindirir.
280.000 bini buldu şubat sonunda teslim aldım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Normal şartlarda tertemiz araçta kar da etmeniz anormal bir durum değil ama benim ve diğer ustatlarimin asıl söylemek istediği eğer gerçekten saticiysaniz bu ortamlarda elegance hatta exetuve bir aracın bile ikinci elinin bu fiyatlara gitmesi biraz imkansız duruyor. 25 binde hatasız makyajli Beyaz Eco exetuve aracı 8 Nisan'da 243 bine aldım, satan arkadaş gerçekten satmak istiyordu. O da bana hocam 260 bin yazıyorlar falan dedi ama benim ona dediğim yazmak mesele değil aslolan satabilmek. İnşallah istediğiniz fiyatlara satarsınız ki eğer satarsaniz bizim de mutlu olmamız lazım araçlarımız çok değer kazanmış demek olacaktır. Saygılar

Aracınız
Civic FC5 2020
Geçen yıl piyasaya çıkan bir çok b-c segment araç 170-200 bin bandında piyasaya çıktı. Şuan 300 bin altına alabilen var mı?
Honda civic 2020 model bir ikinci el aracı şuanki fiyatlarla satılsa aynı sınıfta bir araç almak için en az ne kadar vermek gerekiyor, aracının fiyatını öldürenler hesaplarsa memnun olurum.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Gecen yil piyasaya o fiyatlardan cikan araclarin tamaminin fiyati su anda ikiye katladigi icin o fiyatlardan asagiya yok. Kimse burada fiyat kırma pesinde degil cunku hic birimiz alici degiliz. Arkadas fikir sormus herkes fikrini beyan etmis. Ayrica istenilen fiyat sıfırından fazla tepki demeyeyim ama itirazlar bundan dolayi ... yoksa bizi ilgilendiren bir durum soz konusu degil. Dilerse 400 bile isteyebilir alinterini akitip arabaya o parayi harcayan kendisi. 280 bine mâl edilmis bir araca 25 bin kâr payı koymakta bana pek adil gelmiyor. Ustelik 1 ay once alinmis arac en azindan kendi aldigi fiyat uzerinden bir degerlendirme yapilsa daha kolay elden cikarilabilir.
Geçen yıl piyasaya çıkan bir çok b-c segment araç 170-200 bin bandında piyasaya çıktı. Şuan 300 bin altına alabilen var mı?
Honda civic 2020 model bir ikinci el aracı şuanki fiyatlarla satılsa aynı sınıfta bir araç almak için en az ne kadar vermek gerekiyor, aracının fiyatını öldürenler hesaplarsa memnun olurum.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam , elbette herkesin fikrini sordum .
Yazdığım fiyatın savunmasını yapmadım hiçbir zaman sadece hangi mantığa dayanarak fiyat belirlediğimi söyledim.
İzmir çamkıran aradığımda 275 bine aksesuarsız veriyoruz derse , bende +30bin aksesuar eklersem 305 bin yapıyor. Benim ilana koyduğumda 305bin idi.Sonrasında fiyat revizesine gittim , sanırım daha da gideceğim :)
Aksesuar dediğimde kalkıp body,egzos,coil,ses sistemi yaptırmadım araca , izalasyon, cam filmi , seramik , kaput koruma ,arka klima ünitesi,sağ kör nokta kamerası , kaput amörtisörü,bagaj amörtisörü gibi ekstralar , ve bunlarıda aracı satarken zevkine göre düzmüşsün bunları satarken eklememen gerek denmesi bana mantıklı gelmiyor.

Gecen yil piyasaya o fiyatlardan cikan araclarin tamaminin fiyati su anda ikiye katladigi icin o fiyatlardan asagiya yok. Kimse burada fiyat kırma pesinde degil cunku hic birimiz alici degiliz. Arkadas fikir sormus herkes fikrini beyan etmis. Ayrica istenilen fiyat sıfırından fazla tepki demeyeyim ama itirazlar bundan dolayi ... yoksa bizi ilgilendiren bir durum soz konusu degil. Dilerse 400 bile isteyebilir alinterini akitip arabaya o parayi harcayan kendisi. 280 bine mâl edilmis bir araca 25 bin kâr payı koymakta bana pek adil gelmiyor. Ustelik 1 ay once alinmis arac en azindan kendi aldigi fiyat uzerinden bir degerlendirme yapilsa daha kolay elden cikarilabilir.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Hocam , elbette herkesin fikrini sordum .
Yazdığım fiyatın savunmasını yapmadım hiçbir zaman sadece hangi mantığa dayanarak fiyat belirlediğimi söyledim.
İzmir çamkıran aradığımda 275 bine aksesuarsız veriyoruz derse , bende +30bin aksesuar eklersem 315 bin yapıyor. Benim ilana koyduğumda 305bin idi.
Aksesuar dediğimde kalkıp body,egzos,coil,ses sistemi yaptırmadım araca , izalasyon, cam filmi , seramik , kaput koruma ,arka klima ünitesi,sağ kör nokta kamerası , kaput amörtisörü,bagaj amörtisörü gibi ekstralar , ve bunlarıda aracı satarken zevkine göre düzmüşsün bunları satarken eklememen gerek denmesi bana mantıklı gelmiyor.

275 + 30 = 305 yapar 315 değil :) düzelteyim dedim.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akif

0
Aracınız
Hocam bende makyajlı eco elegance fc5'e sahibim ve İzmir'den Adana'ya tayinim çıkmasından dolayı temmuz ağustos gibi ev almayı planlıyorum. Bu durumdan ötürü ikinci el piyasasını bir süredir takip ediyorum. Makyajlı eco elegance fc5'in düşük km kazasız boyasız olanları 230-240 bin tl bandında satılıyor. Yazılan fiyatlardan ziyade satılan fiyat bu rakamlar. Satarken aksesuarlar para etmiyor ne yazık ki. Burada suçlu olan bence zorla aksesuar satan honda türkiye. Eğer ev alma durumunuz acil değilse bir kaç ay bekleyip aracınızı öyle satsanız biraz daha yüksek rakamlara satabilir siniz bence.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam , Sarı sitede 2021 model 0-4000 km arası Eco Elegance filtrelediğimde 258.000-302.000 arası fiyatlar hep . Aksesuar durumuna göre fiyatlar değişiyor .
Dediğiniz gibi Honda Türkiye zaten kafasına göre fiyat belirliyor , birde aksesuar zorunlu tutuyor .

Aracınız
Civic FC5 2020
Pandemiden once 160 180 bandinda gidiyordu bu araclar liste fiyatindan. Pandemiden sonra 200 215 230 250 270 bandinda satildi ayni araclar. Dolar bazinda 5 lerden 8 i gorduk bu sure zarfinda. Ne yazikki honda turkiye ve bazi galericiler yuzunden diger tum araclar 2 kati fiyata leblebi gibi satarken honda fiyatlari.bi bandin icinde kaldi. Bu bandi kiracak zor olsada arac sahipleri olacaktir.
Aksesuarlar konusundada arka havalandirmalarin piyasa yapim fiyatlari 3 bin ile 5 bin arasinda, on arka aydinlatmalar bin 2 bin tl arasinda, deri koltuklar minimum 5 bin tl bandinda. Tabi bunlar bayide yapildigi icin garantileride korunuyorki, disarda biyerde bunlarin yapilmasinda hicbir yetkili servis ilgili baglanti yerlerine garanti vermez. Sirf boyle bile araciniz alim fiuatinin uzerine 15 bin tl koyuyorki en kotu ama.en kotu satis fiyatiniz alim fiyatiniz olurki oda ne derece icinize siler kendi karariniz olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri