1000 km bakımına giderken kaza

nicea

0
Aracınız
8.700 tl hasar kaydı için 7.300 tl değer kaybı aldım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

değer kaybı için öğrenebildiğim kadarıyla değişen plastik parçalar fiyata eklenmiyor sadece değişen ana parça fiyatları üzerinden bir hesaplama yapılıyor ancak bu hesaplamanın nasıl olduğu yönünde bir fikir söyleyen yok ekspertiz aracı gördü onun raporunu bekliyorum her şey ondan sonra belli olacak ekspertizin söylediği fiyatı kabul edersem kısa sürede paramı alabilirmişim

ywzckr

0
Aracı perte çıkartıp verdiğim parayı geri alabilir miyim diye sordum aldığın fiyattan 5-10 eksiğini alırsın ama yeni sıfır araç alamazsın dediler vergi dairesi 5 yıl içinde başka araç vermez dediler aracın yürüyen kısmında motorunda sıkıntı Yok zaten servise kendim gittim aracın parasını almak yerine iyi bir değer düşüklüğü parası almak için uğraşacağım

Aracın kasko bedelinin otv haric kismini size oderler Siz kaskoyu yaptiginizda kasko bedeli olarak arac fiyati neyse onun otv siz kismini alirsiniz bugunku 2018 modelin fiyatini degil, kasko sirketinde engelli klozu eklettiyseniz kasko araci trafikten cektigine dair( arac hurdaya ayrilmistir) yazi alirsaniz o yaziyi verdiginizde vergi dairesine trafikten cekildigi icin araciniz 5 yil dolmasada tekrardan arac alabilirsiniz.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız perte çıkarsa alacağınız bedel araç fiyatından ötv hariç kısmı olcaktır. Ayrıca ötv indiriminden tekrardan faydalanabilirsiniz vergi dairesinden yanlış yönlendirmişler sizi. Bu arada büyük geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin...

Ötv muafiyetli olarak bende aracımla kaza yaptım arkadan otobüs vurdu. 8700 tramer çıktı 9400 değer kaybı aldım 7 gün içinde. Karşı tarafın sigortasına dilekçe yaz kardeşim. Aracın perte çıkmasın elinde patlar. Hakkın gider. Tekrardan sıfır araç alabilmen için pert ibaresi yerine hurda yazması gerekiyor. Sebebi sigorta şirketleri pert aracı başkasına satarken ötvsini ödemek zorunda olduğundan parayı kesik atıyorlar. Hurdaya çıkarsa kasko rayiç bedelini alır hakkın tekrar yenilenmiş olur.

mbsd

0
Benimde başıma geldi. Arka tampon bagaj kapağı sağ stop sensörler tampon Demir’i değişti. Arka panel tamir edildi. 8.700 tl hasar kaydı. Bende ötv indirimli almıştım. Geçmiş olsun.

Emin Kardeşim ben kazamı yeni yükledim. 24 nisan da oldu. Senin anlattığına birebir uyuşuyor. Bak istersen resimlere. Eksper raporu çıktı. Servisin haziradigi 26 bin TL. Eksper çalışan parçaların üzerini çizmiş. 19 bine kadar düşmüş fiyat. Tabi boya işçilik vs. Yine 20 nin üzerine çıkar. Senin bahsettiğin 8 bin TL nerede benim 20 bin TL nerede. Kafam karıştı.

SM-A700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nicea

0
Aracınız
Emin Kardeşim ben kazamı yeni yükledim. 24 nisan da oldu. Senin anlattığına birebir uyuşuyor. Bak istersen resimlere. Eksper raporu çıktı. Servisin haziradigi 26 bin TL. Eksper çalışan parçaların üzerini çizmiş. 19 bine kadar düşmüş fiyat. Tabi boya işçilik vs. Yine 20 nin üzerine çıkar. Senin bahsettiğin 8 bin TL nerede benim 20 bin TL nerede. Kafam karıştı.

SM-A700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderi
cumartesi günü servise gittim biraz sıkıştırmak için 30 bin tl fiyat çıkartmışlar servis yetkilisinin söylediğine göre 8-12 bin arası değer kaydı alabilir mişim bu bana düşük geldi servis parasının bu fiyatın bu kadar yüksek olmasının sebebi aracın 0 km olmadı güncel fiyat kurları olduğu söyledi

nicea

0
Aracınız

SM-A700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

MBSD 20 bin tl için ne kadar değer baybı aldın

nicea

0
Aracınız
Ötv muafiyetli olarak bende aracımla kaza yaptım arkadan otobüs vurdu. 8700 tramer çıktı 9400 değer kaybı aldım 7 gün içinde. Karşı tarafın sigortasına dilekçe yaz kardeşim. Aracın perte çıkmasın elinde patlar. Hakkın gider. Tekrardan sıfır araç alabilmen için pert ibaresi yerine hurda yazması gerekiyor. Sebebi sigorta şirketleri pert aracı başkasına satarken ötvsini ödemek zorunda olduğundan parayı kesik atıyorlar. Hurdaya çıkarsa kasko rayiç bedelini alır hakkın tekrar yenilenmiş olur.

sercanbos kardeşim değer kaybı için bayiden fatura kesilip araç trafiğe çıktıktan sonra işlemleri kendileri yapacaklarını söylediler ben bir işlem yapmayacağım sadece söyledikleri fiyatı kabul etmezsem dava yoluna gidebilirmişim. Bu aşamada ben nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misin

Geri