Civic FC5 2 sorum var.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar herkese merhaba. Benim araba klima acikken disaridan gelen kokularin hemen hemen hepsini iceri aliyor. Onumdeki aracin egzos kokusu, yada ne biliyim az once bi mandira gibi biyerden gectim. Ahırın kokusu olduğu gibi iceri girdi. Daha 4binde. İceri verdigim zaman havayi sıkıntı yok. 2. Sorum ise bu tekleme benim canimi sıkmaya başladı. 90 110 sabit hızla giderken bi kalbi duruyomus gibi resmen tekliyor. Bunun onune gecen varmi

.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Koku konusunda karbonlu veya bioaktif polen filtreleri kullanarak kokunun bir nebze önüne geçebilirsiniz, orjinal filtrenin koku filtreleme özelliği maalesef yok.
Ama en iyi ve hızlı çözüm havalandırmayı iç pozisyona almak.
Tekleme için FC5 sahibi arkadaşların yorum yapmaları daha doğru olur.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar herkese merhaba. Benim araba klima acikken disaridan gelen kokularin hemen hemen hepsini iceri aliyor. Onumdeki aracin egzos kokusu, yada ne biliyim az once bi mandira gibi biyerden gectim. Ahırın kokusu olduğu gibi iceri girdi. Daha 4binde. İceri verdigim zaman havayi sıkıntı yok. 2. Sorum ise bu tekleme benim canimi sıkmaya başladı. 90 110 sabit hızla giderken bi kalbi duruyomus gibi resmen tekliyor. Bunun onune gecen varmi

.
Merhaba, hava yönlendiriciyi iç sirkülasyona alırsanız kokunun önüne geçebilirsiniz. Farklı polen filtreleri ile kokunun filtrelenebileceğini sanmıyorum. Tekleme olayına gelince, ben bir çözüm bulunabileceğini düşünmüyorum. Benzinde yok denecek kadar az. Fakat lpg'de hissettiriyor. Bizim lpg ecu'lerine dışarıdan müdahale edilebilse belki ayar ile düzeltilebilir. Fakat bizim araçlara servis dışında yazılım veya ayar yapılamıyor maalesef. Aracınızı çok dinlemeyin keyfinize bakın bence, ben öyle yapıyorum ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba, hava yönlendiriciyi iç sirkülasyona alırsanız kokunun önüne geçebilirsiniz. Farklı polen filtreleri ile kokunun filtrelenebileceğini sanmıyorum. Tekleme olayına gelince, ben bir çözüm bulunabileceğini düşünmüyorum. Benzinde yok denecek kadar az. Fakat lpg'de hissettiriyor. Bizim lpg ecu'lerine dışarıdan müdahale edilebilse belki ayar ile düzeltilebilir. Fakat bizim araçlara servis dışında yazılım veya ayar yapılamıyor maalesef. Aracınızı çok dinlemeyin keyfinize bakın bence, ben öyle yapıyorum ?
İç sirkülasyona almak kesin çözüm ancak ben karbon filtreye geçtikten sonra kötü kokuları normal filtredeki gibi ilk anda yüksek dozda hissettiğimi hatırlamıyorum, önce hafiften bir koku oluşmaya başlıyor ve iç sirkülasyona döndüğümde hemen kesiliyor. Özellikle hayvan barınaklarının olduğu bölgelerden geçerken farkı net hissedebiliyorum. Bence bir sonraki bakımda deneme amaçlı kaliteli bir filtrenin karbonlusunu deneyin :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben eko modda kullanmayi bıraktım artık fazla teklemiyor araba yada ben alıştım artık yolcular zaten fazla hissetmiyor anlayan olursada vteki devreye aldı diyorum geçiyorum o nedir ama bilmiyorum

VIA_A3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
tekleme konusu bende çok nadir oluyor. sanıyorum yakıttan kaynaklanıyor. ya da yakıtta su vardır diye düşünüyorum:) motorun atmosferik oluşundan dolayı pek takmıyorum. gazı tamamen bitirip yeni alacağınız gaza katkı malzemesi eklemenizi öneririm.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
tekleme konusu bende çok nadir oluyor. sanıyorum yakıttan kaynaklanıyor. ya da yakıtta su vardır diye düşünüyorum:) motorun atmosferik oluşundan dolayı pek takmıyorum. gazı tamamen bitirip yeni alacağınız gaza katkı malzemesi eklemenizi öneririm.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yakıt veya katkı maddesi ile alakası yok hocam. Fb7'den başlayarak LPG'li tüm Honda'larda bu durum mevcut. Bu silkelemeyi aracını sakin kullananlar hissediyor. Siz devirli kullanıyorsanız hissetmeyebilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Koku konusunda karbonlu veya bioaktif polen filtreleri kullanarak kokunun bir nebze önüne geçebilirsiniz, orjinal filtrenin koku filtreleme özelliği maalesef yok.
Ama en iyi ve hızlı çözüm havalandırmayı iç pozisyona almak.
Tekleme için FC5 sahibi arkadaşların yorum yapmaları daha doğru olur.

ben 2019 ağustosta aldım honda civic executive modelinden benzin lpg fabrika çıkışlı olarak bu zamana kadar tekleme olayına rast gelmedim Allah'a şükür.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
ben 2019 ağustosta aldım honda civic executive modelinden benzin lpg fabrika çıkışlı olarak bu zamana kadar tekleme olayına rast gelmedim Allah'a şükür.
Düz yolda ve bir süre düşük devirde kullandığınız zaman bu tekleme yaşanıyor. LPG'li tüm Fc5'lerde bu tekleme mevcut. Dikkat eden bir sürücü değilseniz farkına varmamış olabilirsiniz.

Geri