2013 civic hararet uyarısı

Aracınız
Civic FB7 2013
arkadaşlar merhaba. 2013 model lpg’li civic ile Ankara yönünde seyir halindeyken bolu rampasını tırmanırken araç haliyle rampada biraz yığılma yaptı. Daha sonra lpg’yi kapatıp benzinle devam ettim. Tabi bu arada biraz fazla gaz verdim rampayı rahat çıkmak için devir 3000’lerde rampayı çıktım. Sonrasında 10 dk falan sonra araç hararet uyarısı verdi. Aracı sağa çekip bi süre bekledim su eksiltip eksiltmediğine baktım herhangi bir eksiltme göremedim. Radyatör kapağını açtığımda su vardı. Tekrar yola devam ettim ve devir yükseldikçe bu uyarıyı verdi. Gaz kesince uyarıyı kaldırdı. Dünden beri aracı tekrar sıkıştırmadım ama eminim yine en ugak sıkıltırmada bu uyarıyı verecek. Ustayı aradım termostat arızalı olabilir dedi. Henüz gösterme fırsatım olmadı. Daha önce karşılaşan oldu mu bu sorunla acaba?

Ekli dosyalar

• f16a2992-394c-4112-af1d-3dec4a488033.jpeg
    f16a2992-394c-4112-af1d-3dec4a488033.jpeg
    95.5 KB · Görüntüleme: 53
Aracınız
Hondanın parçaları Mercedes ten pahalıdır. Ben V kayışı bir avare bilyası ve gergi kütüpüne 10 k verdim çıktım.
Yan sanayi, orijinal olmayan, muadil parça kullanırsanız mekaniğinde daha fazla soruna yol açar. Servisten acilen 3+3 6 litre antifrizini alın en fazla 1000 lira verirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hava hararet sebebi midir peki?
Evet Honda civic araçlarımızda kapalı sistem soğutma sistemi olduğu için sistemde hava olması hararet yaptırır....

Aracınızın geçmişini biliyorsanız daha önce hararet geçirmiş bi araç değilse...Siz zaten termostat ve su hortumlarını değişmişsiniz.

Hareret yükseldiğinde.... fanınız alçak ve yüksek fan devirine girdiğinizden eminseniz...

Ben tahminde bulunayım...Soğutma sisteminizde hava var....Radyatör petekleri tıkalı olabilir...yada Fan yüksek devire geçmiyor....Saygılar..

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Aracınız
Civic FB7 2013
Evet Honda civic araçlarımızda kapalı sistem soğutma sistemi olduğu için sistemde hava olması hararet yaptırır....

Aracınızın geçmişini biliyorsanız daha önce hararet geçirmiş bi araç değilse...Siz zaten termostat ve su hortumlarını değişmişsiniz.

Hareret yükseldiğinde.... fanınız alçak ve yüksek fan devirine girdiğinizden eminseniz...

Ben tahminde bulunayım...Soğutma sisteminizde hava var....Radyatör petekleri tıkalı olabilir...yada Fan yüksek devire geçmiyor....Saygılar..

Son karar tabiki sizin...Saygılar
Teşekkürler hocam tavsiyeniz için. Soğutma sistemindeki havayı aldırmak için bir kaloriferciye mi gitmem gerekiyor

Geri