Civic FB7 2013 model civic vites geçiş problemi

Ad Soyad
Faruk GÜLTEKİN
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar, aracım 2013 model otomotik vites cıvıc. Araç 1. vitesten 2. vites e geçiş esnasında hafif tutma yapıyor. Şanzuman yağını değiştirdim sorun devam ettii. Bazı ustalara sordum bunaraçlarda kronik diyen oldu şanzumanda sıkıntı var diyen oldu. Konu hakkaında bilgisi olan var mı yardımcı olabilir mi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
myildirim
Aracınız
Civic FB7 2013
Komple değişim derken hocam komple şanzuman mı değiştirmem gerek?
Normalde şanzıman yağı değişiminde yağın tamamı değişmiyor. Bir kısmı kalıyor. O yüzden biraz kullanıp tekrar değiştirirseniz temiz yağ oranı artar. O yüzden öyle denmiş. Yağın tamamının değişiminin bir yolu var mı bilmiyorum. Servise sorulabilir.

Ad Soyad
Faruk GÜLTEKİN
Aracınız
Civic FB7 2013
Normalde şanzıman yağı değişiminde yağın tamamı değişmiyor. Bir kısmı kalıyor. O yüzden biraz kullanıp tekrar değiştirirseniz temiz yağ oranı artar. O yüzden öyle denmiş. Yağın tamamının değişiminin bir yolu var mı bilmiyorum. Servise sorulabilir.
Çok teşekkürler hocam.

Aracınız
Civic FB7 2013
YouTube da torchdestek kanalı var. Ahmet bey şanzıman yağını komple değiştiriyor bir alet yardımıyla hocam . Trabzon’da Vtec 61 özel servisi var. Bi sorup danışın isterseniz belki faydası olur . Keşke Erzurum’da felan serviste değişim yapsaydınız.

Geri