2014 FB7 lpg ayarını kendim yapmak için

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba, daha önce atiker ve lovato kullanan araçlarıma yol ayarı vb işlemleri çok kez yaptım hatta uzaktan bağlantı ile ayarını yaptığım çok araç vardır. Sizlere danışmak istediğim ise 2014 FB7 de hangi kit kullanılıyor ? Araştırmalarıma göre servis dışında bağlantı sağlanamıyor gibi yazılar okudum. Bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim. ECU fotosu ektedir. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• brc ecu.jpeg
    brc ecu.jpeg
    70.9 KB · Görüntüleme: 68

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@the_legend_tr brc var ve servis haricinde müdahale edilemiyor diye biliyorum. Artık servisler kendilerince boyle bir cozum bulmaya basladilar. Ben de ayarimi kendim yapiyorum atiker grand obd2. Landirenzoya da erisim saglanamiyor bir arkadastan yeni ogrendim. Yarin birgun atiker de ayni seyi yapabilir. Ayar konusunda bana yardimci olabilir misiniz

Aracınız
Civic FB7 2014
@the_legend_tr brc var ve servis haricinde müdahale edilemiyor diye biliyorum. Artık servisler kendilerince boyle bir cozum bulmaya basladilar. Ben de ayarimi kendim yapiyorum atiker grand obd2. Landirenzoya da erisim saglanamiyor bir arkadastan yeni ogrendim. Yarin birgun atiker de ayni seyi yapabilir. Ayar konusunda bana yardimci olabilir misiniz

Sürüş halinde iken lpg haritanızın videosunu paylaşırsanız yardımcı olurum elbette.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Sürüş halinde iken lpg haritanızın videosunu paylaşırsanız yardımcı olurum elbette.
Lpg enjektörlerimi 2.2 mm. olarak büyüttüm. Standart kalibrasyonun üzerine %10 artırım yaptım. Map haaritası 138-140 arasında. Benzin enjektor ms.2.75 lpg enjk.ms.3.60 aracın çekişi güzel. Şehir içi 9.5-10 litre arası şehirler arası yük ve hız durumuma göre 6,2-7 litre arasında. Yalnız tek yapmak istediğim ltft ve stft değer farkını minimuma indirerek aracın çok fakirde yada zenginde kalmasını önlemek. Ilk olarak araç sabitken yapıp sonrasında yolda kucuk duzeltmeler yapmak istiyorum. Tecrübelerinizden yararlanmak adına uzaktan bağlantı sağlayabilirsek çok daha iyi olur. :)

Aracınız
Civic FB7 2014
Lpg enjektörlerimi 2.2 mm. olarak büyüttüm. Standart kalibrasyonun üzerine %10 artırım yaptım. Map haaritası 138-140 arasında. Benzin enjektor ms.2.75 lpg enjk.ms.3.60 aracın çekişi güzel. Şehir içi 9.5-10 litre arası şehirler arası yük ve hız durumuma göre 6,2-7 litre arasında. Yalnız tek yapmak istediğim ltft ve stft değer farkını minimuma indirerek aracın çok fakirde yada zenginde kalmasını önlemek. Ilk olarak araç sabitken yapıp sonrasında yolda kucuk duzeltmeler yapmak istiyorum. Tecrübelerinizden yararlanmak amacıyla uzaktan bağlantı sağlayabilirsek çok daha iyi olur. :)

Ayarlarınızı bir kaydedin 5 dakikalık kısa bir video yeterli. Ltft ve stft değerlerinizi görmem yeterli sonrasında gerekli olursa bağlanır yaparım. Videoyu kaydetmeden önce aracınızı 5 dk benzinde kullanın daha sonra LPG'ye geçtikten sonra kayıt yaparsanız daha güzel olur.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ayarlarınızı bir kaydedin 5 dakikalık kısa bir video yeterli. Ltft ve stft değerlerinizi görmem yeterli sonrasında gerekli olursa bağlanır yaparım. Videoyu kaydetmeden önce aracınızı 5 dk benzinde kullanın daha sonra LPG'ye geçtikten sonra kayıt yaparsanız daha güzel olur.
En kısa sürede video çekip linkini ekleyeceğim hocam teşekkürler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@the_legend_tr FC5 civicler de söylediğiniz durum var, bildiğim kadarıyla fb7 ler de böyle bir durum yoktu.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@the_legend_tr laptop bataryam şarj tutmadığı için seyir halinde kayıt alma imkanı bulamadım. fakat aracın akü kutuplarını söktükten sonra 30 dk. bekledim. aracı benzinde yaklaşık 10 dk. çalıştırdım. ecuyu resetledim parametreleri girdikten sonra otomatik kalibrasyon yaptım. sonrasında map haritasında kırmızı topun geldiği yere baktığımda hızlı yavaş yakıt kesme farkının bazı yerlerde 20 civarı olduğunu gördüm. artırsamda azaltsamda bir faydası olmadı. bunun mantığı tam olarak nedir. aracımda yakıt sorunu yok fakat ince bir ayar yapmak istiyorum. bu ayarın nasıl yapıldığına dair bir bilgi verir misiniz.

Geri