2017 civic hb otomatik D ve S modda titreme

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
2017 civic hb otomatik D ve S modda titreme oluyor durduğumda kırmızı ışıkta falan N ve R modda olmuyor sebebi ne olabilir gaza basınca yolda ilerlerken herhangi bir sorun yok araçta sadece lambalarda veya durduğumda yapıyor sebebi nedir sizce

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Titreme araçta olunca anlaşılır bariz titreşim hissiyatı veriyor. O anda D konumunda N'ye alın direk kesiyor.

Ad Soyad
Gökhan KILIÇ
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
ilk gittigim usta 4 ateşleme bobini değişecek dedi baska bir usta volant diyyor .Sahibinden .com da ayni model yil filtresi ile rastgele aradigim birkac arkadaş :) a problemi anlattiğimda onlarda bubtarz bir sorunun olmadiğını söylediler araci alali 1 ay oldu ufak bir titreme ancak sinir bozucu varsa tecrubeleriniz paylasin lutfen

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
ilk gittigim usta 4 ateşleme bobini değişecek dedi baska bir usta volant diyyor .Sahibinden .com da ayni model yil filtresi ile rastgele aradigim birkac arkadaş :) a problemi anlattiğimda onlarda bubtarz bir sorunun olmadiğını söylediler araci alali 1 ay oldu ufak bir titreme ancak sinir bozucu varsa tecrubeleriniz paylasin lutfen
volant diyen ustanın sokağından geçme bi daha :D
bence yazılımsal bir sorun.
brake holdu kullanıyor musunuz?

Ad Soyad
Gökhan KILIÇ
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
volant diyen ustanın sokağından geçme bi daha :D
bence yazılımsal bir sorun.
brake holdu kullanıyor musunuz?
? ya aklima rolanti devirmi çok düşük acaba diye bi fikir geliyor volant 700-800 devirlerde bu problemi yaşiyorum breke hold u acikcasi kullanmadim her ışıkta durduğumda onami basmaliyim ... kimide ışıklarda N ye almami soylüyor vitesi cok fazla bilgi karmaşasi var

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
? ya aklima rolanti devirmi çok düşük acaba diye bi fikir geliyor volant 700-800 devirlerde bu problemi yaşiyorum breke hold u acikcasi kullanmadim her ışıkta durduğumda onami basmaliyim ... kimide ışıklarda N ye almami soylüyor vitesi cok fazla bilgi karmaşasi var
brake holdun amacı o zaten her ışıkta N ye almanıza gerek kalmıyor :)
brake hold ile deneyin bir süre bakalım ne tepki verecek araç.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Baktırın da bilmiyorum çözebilir misiniz. Sonuçları paylaşın lütfen. @burak1116
Baktırdım sorun yok dediler önce 3 4 tane başka başka rs model 1.5 turbo arac denedim hepsinde d ve s modda titreşimi hissettim klimayı açınca titreşimi kesiyor devir 600den 700 e çıkıyor ben yinede direttim tabi kabul etmiyorum iyice incelensin diye aracımı bıraktım 1 gün sonra aradıklarında sağ motor kulağının aşındığını değişeceğini garantiden siparişini çektiklerini söylediler rolanti içinde yazılımınıı tekrar bilgisayara bağlayıp kontrol edeceklerini söylediler şuan arabayı tekrar teslim aldım 1 hafta içinde motor kulağı geldiğinde çağıracaklar aracı.

Ad Soyad
Gökhan KILIÇ
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Baktırdım sorun yok dediler önce 3 4 tane başka başka rs model 1.5 turbo arac denedim hepsinde d ve s modda titreşimi hissettim klimayı açınca titreşimi kesiyor devir 600den 700 e çıkıyor ben yinede direttim tabi kabul etmiyorum iyice incelensin diye aracımı bıraktım 1 gün sonra aradıklarında sağ motor kulağının aşındığını değişeceğini garantiden siparişini çektiklerini söylediler rolanti içinde yazılımınıı tekrar bilgisayara bağlayıp kontrol edeceklerini söylediler şuan arabayı tekrar teslim aldım 1 hafta içinde motor kulağı geldiğinde çağıracaklar aracı.
Baska araclarda denemen bunu hissetmis olman beni sevindirdi en azindan bu titreşimin normal oldugunu gosterir diye dusunuyorum pazartesi de ben gosteecegim bakalim bana ne diyecekler

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Motor kulağı zamanla olmuş olabilir ama o titreşimle alakalı bir şey değil. Sorun devrin düşmesi araç bence dururken ekonomi için devri düşürüyor rolantideyken o yüzden titriyor.
Frenden çekin ayağınızı hemen yükselip devir titreşim kesilecek yada sabah araç yeni çalıştı motor soğuk durun ışıklarda titremez devir yüksek çünkü. Klima açıkken falan da titremiyor. Yazılımsal bir sorun bence.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Motor kulağı zamanla olmuş olabilir ama o titreşimle alakalı bir şey değil. Sorun devrin düşmesi araç bence dururken ekonomi için devri düşürüyor rolantideyken o yüzden titriyor.
Frenden çekin ayağınızı hemen yükselip devir titreşim kesilecek yada sabah araç yeni çalıştı motor soğuk durun ışıklarda titremez devir yüksek çünkü. Klima açıkken falan da titremiyor. Yazılımsal bir sorun bence.
Aynen dediğin gibi oluyor hocam durum sen çözüm bulabildinmi ?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yok öyle kullanıyorum :)

Geri