Civic FC5 2018 Civic Otomatik Vites Vuruntu

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 1 ay once kadar eco elegance 24 bin km de servis bakımlı bir arac aldim. Bir kac sorum olacak musadenizle; bugün farkettim ki arac park halinde vites gecislerinde sarsıntı var yani P den D ye ya da R ye atar iken arac hissedilir derecede yerinden oynuyor. Bu normal mi sanki daha once hissetmedim bugün net hissettim gibi. Aracin yürürunde vs sorun yok gayet atak.

Diğer sorunum ise serviste araca android ekran takılmış, arada saçmalıyor mesala bugün görüntü gitti bir muddet sonra geri geldi. Ardindan arka kamera gitti yine bir muddet sonra geri geldi. Bazen dönüyor kirleniyor yani garip garip isler yapıyor.

GM1913 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
120d93a61ef3be1163a95bba73df8d71.jpg

Vites değişimi yaparken şahsen ben biraz daha sert basıyorum frene. Farketdiyor gibi geldi yada plasebo etkisi. Deneyebilirsiniz

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Vites değişimi yaparken şahsen ben biraz daha sert basıyorum frene. Farketdiyor gibi geldi yada plasebo etkisi. Deneyebilirsiniz

Ayni sey sizin aracta mevcut mu peki hocam?

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende de oluyor ama bahsi geçen tepki bana anormal gelmedi. Sizde rahatsız edecek düzeyde ise o sıkıntı

Benim rahatsizligim degilde araci tanimadigin icin bir sorun mudur diye sordum hocam

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Sitede bahsi geçen sorunla ilgili yorumlar bulunmakta. Aracı yokuşta bırakırken genelde şöyle bir alışkanlığınız varsa; durunca vitesi önce parka alıp sonra el freni çekiyorsanız yük şanzımana bindiği için P den R ye alırken zorlanma hissedebilir ve ses duyabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2018
Sitede bahsi geçen sorunla ilgili yorumlar bulunmakta. Aracı yokuşta bırakırken genelde şöyle bir alışkanlığınız varsa; durunca vitesi önce parka alıp sonra el freni çekiyorsanız yük şanzımana bindiği için P den R ye alırken zorlanma hissedebilir ve ses duyabilirsiniz.
Ben o şekilde yapıyorm zaten hocam. Simdi bu bir problemmidir onu anlamaya calisiyorm açıkçası..

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Belki uzun vadede bir problem oluşturabilir. Ben park ederken önce N konumuna alıp sonra el freni çekiyorum ayaktan freni bırakıyorum sonra P ye alıyorum iyi oluyor. Zor bir şey değil dikkat ederseniz alışkanlığı değiştirebilirsiniz.

Geri