2018 eco exe aracim sabah gec mars basiyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Fc5 eco exe aracim sabahları geç mars alıyor. Star stopa iki defa basip kontağı aktif hale getiriyorum. Biraz kendine gelsin diye bekliyorum 3,4 saniye. Sonra marsa basıyorum. Mars süresi uzuyor. Aracim 16 bin küsur km de. Neden bu şekilde yapıyor. Sorun mu var? Varsa nasıl çözeriz. Nasıl bir yol izlemem gerek?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Fc5 eco exe aracim sabahları geç mars alıyor. Star stopa iki defa basip kontağı aktif hale getiriyorum. Biraz kendine gelsin diye bekliyorum 3,4 saniye. Sonra marsa basıyorum. Mars süresi uzuyor. Aracim 16 bin küsur km de. Neden bu şekilde yapıyor. Sorun mu var? Varsa nasıl çözeriz. Nasıl bir yol izlemem gerek?
Muhtemelen akünüz zayıflamış. Bir süre sonra marş basmayabilir. Akücüye gidip akünüzü ölçtürebilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam aracım 5000 bin km de bende de var. Kısa mesafe sürdüğüm için öyleymiş servis 3 defa ilgilendi. Akü yeterince sarj edemezse yapıyor malesef

Aracınız
Civic FC5 2018

Merhaba,

Aynı problem bende de vardı. Serviste bakım sırasında aküyü ölçtürdüm ve sıkıntı olmadığını söylediler. Bir süredir geç marş alma olmuyor. Kendiliğinden geçti.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
16 bindeki aracın aküsü zayıflar mi ? Peki sabah biniyorum zar zor çalışıyor. Oglen bastığımda tekrar zorlanmadan çalışıyor. Yine kısa mesafe.
Zaten 47 amperlik akü var üzerinde. Üzerine birde sürekli kısa mesafe kullanıyorsanız şarj etmesi biraz zor olacaktır. Öğlen biraz daha kolay çalışması daha az bekleme süresinden kaynaklanıyor olabilir. Bir ihtimalde silindirlere sabaha kadar gaz doluyor olabilir. Akü mü yoksa LPG sisteminden mi diye kesin sonuca ulaşmak istiyorsanız, lpg tankı üzerindeki vanayı kapatın ve birkaç gün sadece benzinde kullanın. Eğer benzinde sabah kolay çalışıyorsa silindirlere gaz dolduğunu anlatabilirsiniz. Eğer yine geç çalışma varsa akünüzden şüphelenin. Ama şahsi fikrim akünüz zayıflamış gibi görünüyor.

Ckr

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende de benzer sıkıntı olmuştu aküye baktırın eğer akü sağlamsa aracın sibop ayarına baktırın benimkisi sibop ayarından sonra düzeldi

Aracınız
Civic FC5 2018
Zaten 47 amperlik akü var üzerinde. Üzerine birde sürekli kısa mesafe kullanıyorsanız şarj etmesi biraz zor olacaktır. Öğlen biraz daha kolay çalışması daha az bekleme süresinden kaynaklanıyor olabilir. Bir ihtimalde silindirlere sabaha kadar gaz doluyor olabilir. Akü mü yoksa LPG sisteminden mi diye kesin sonuca ulaşmak istiyorsanız, lpg tankı üzerindeki vanayı kapatın ve birkaç gün sadece benzinde kullanın. Eğer benzinde sabah kolay çalışıyorsa silindirlere gaz dolduğunu anlatabilirsiniz. Eğer yine geç çalışma varsa akünüzden şüphelenin. Ama şahsi fikrim akünüz zayıflamış gibi görünüyor.
Benzinde deneyeceğim olmadi servise götürürüm. Peki akudesıkıntı varsa garanti den değişimi oluyor mu

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Benzinde deneyeceğim olmadi servise götürürüm. Peki akudesıkıntı varsa garanti den değişimi oluyor mu
LPG vanasını kapatmayı unutmayın. Garanti konusunda bir şey diyemeyeceğim. İki yıllık olduğu için muhtemelen sorunu sizin üzerinize atacaklardır.

Geri