2018 fc5 Koltuktan gelen ses problemi

Aracınız
Ses tam olarak elimle gösterdiğim plastikten kaynaklanıyormuş. Yerinden çıkmış ve alttaki demire değip titrediği için böyle bir problem yaratmış.
Yerine oturtunca ses kesildi arkadaşlar.

IMG_0042.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar öncelikle.
Benim arabanın sağ ön koltuktan bir yay sesi ya da benzer bir ses geliyor önceleri kapıdan ya da başka yerden geliyor sanmıştım. Araç ile düz yolda giderken ses geliyordu. Aracı durdurdum koltuğa şöyle hafif elle vurup kontrol edince koltuğun altından geldiğini fark ettim sesin. 20km/s ve üzeri hızda giderken sürekli ses geldiği için rahatsız etmeye başladı. Cızz cızz şeklinde sanki yay tarzı bir şey titriyor. Henüz araç 15.000km’de Çözüm sunabilecek var mı? Şimdiden teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Aynı problemi bir kaç gündür bende yaşıyorum. İlk önce bende koltuk sandım ama biraz kurcalayınca koltuktan gelmediğini emniyet kemeri mekanizması ile alakalı bir şey olduğunu tahmin ettim, çünki ses b sütununun içerisinden geliyor gibiydi.

Biraz önce servise gittim. Emniyet kemeri gergi mekanizması ile alakalı olduğunu söyleyerek garantiden değişim için onay alacaklarını ve onay gelince parçayı değiştireceklerini söylediler. Bana geri dönüş yapacaklar, bekliyorum.

Geri