2018 Honda Civic HB Dizel AT Stop Sorunu

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhabalar, 2018 Civic HB dizel AT alalı bir ay oldu. Bir ayda 3 defa araba fren pedalı basılı ve start&stop devrederken, yani araba stop halindeyken, arabanın vitesi boşa (N) çıkıyor. Ayağımı fren pedalından çektiğimde araba tekrar çalışmıyor. Tekrar marş düğmesine basmak zorunda kalıyorum. 2. defa olduktan sonra servise götürdüm, fren müşürünü ayarladık, yazılım güncelledik, tekrar olursa gel, dediler. Bugün 3. defa oldu. Yarın sabah randevum var. Benzer problemle karşılaşan var mı? Bugün aynısı olunca fotoğraf çektim, arabanın vitesi kendiliğinden (N) ye geçiyor. Akü ve yağ ışığı yanık kalıyor. Ekte görebilisiniz.
Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim.250962

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sorun sebebi neymiş ki? Forumda yazan görmedim sonucu bilgi verirseniz mutlu oluruz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Sanki bi defa bende de olmuştu Civic sedan Elegance hatta ben çocuk N ye bastı zannetmiştim. Ama bi daha denk gelmedim. İnşallah sizin sorunda çözülür. Süreci bizede bildirirseniz sevinirim

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
09:30 'da geldim servise yaptıkları 20. fren testi sonucu aynı stoptan sonra çalışmama sorunu serviste oldu. Suçlu fren müşürü... Fabrika ile yazıştılar. Daha önce ayar verilen müşür komple değişecek. Cuma günü için randevulaştık.

Aracınız
Civic FC5 2020
09:30 'da geldim servise yaptıkları 20. fren testi sonucu aynı stoptan sonra çalışmama sorunu serviste oldu. Suçlu fren müşürü... Fabrika ile yazıştılar. Daha önce ayar verilen müşür komple değişecek. Cuma günü için randevulaştık.
geçmiş olsun hocam, sorununuz çözülsünde bir an önce. Gerisi mühim değil. İnsan sıfır araç alınca böyle küçük şeylerde olsa can sıkıyor.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bu arada konu dışı olacak ama sizden bir şey rica edebilir miyim Çağatay Bey. Arabanın arkadan görünümünü ve bagajının fotoğrafını çekip gönderme şansınız var mıdır acaba? Malumunuz sizin dizellerin 478 litrelik bagajı ile bizim benzinlilerin 428 litrelik bagajı arasında 50 litrelik bir fark var. Aradaki farkı karşılaştırmak istiyorum da, eğer fotoğraf göndermeniz mümkün olursa çok sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu arada konu dışı olacak ama sizden bir şey rica edebilir miyim Çağatay Bey. Arabanın arkadan görünümünü ve bagajının fotoğrafını çekip gönderme şansınız var mıdır acaba? Malumunuz sizin dizellerin 478 litrelik bagajı ile bizim benzinlilerin 428 litrelik bagajı arasında 50 litrelik bir fark var. Aradaki farkı karşılaştırmak istiyorum da, eğer fotoğraf göndermeniz mümkün olursa çok sevinirim.

benzinlilerin 519 litre değil mi hocam bagaj hacmi ?

Geri