2019 Civic göçük sorunu devam ediyor mu?

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam hangi yönleri size iyi ki hondayı almışım dedirtti ya da corollanın nesinden memnun kalmadınız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim alacağım corolla dream paketine göre artıları şunlardı

-ısıtmalı koltuklar
-ön/arka park sensörleri
-Fabrika çıkışlı LPG ' li olması
-6 yıl 150 bin km garanti
-sunroof olması
-navigasyonlu multimedia

Görüntü olarak daha iyi bir kere, daha sportif, ve ayrıca yol tutuşu muhteşem. Bu kadar beklemiyordum yol tutuşunu. Corollaya görede iç tasarım konsol çok daha modern. Şimdilik bir sıkıntım yok. memnunum.

Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba, şimdiden hayırlı olsun aracınız.

Benim aracım 2017 model 33.000 km de.

Benim kasamda da göçük yok. 207 km/h 'de kaputta dalgalanmıyor.

Benim aldığım araçta aralık 2016 tarfiğe çıkışlı 210 ları gördüm hiç bir anormallik hissetmedim kaputta felan artı aralık ayında alırken ekspere girdi araç hiç bişey çıkmadı.

ywzckr

0
Arkadaşlar merhaba.
2019 civic exe. modelini almak üzereyiz kapora verdik çarşamba teslim alacağız ama bu sorun kafamızı karıştırdı. Bu sorun devam ediyor mu? Ötv muaf alacağız 5 yıl satamayacağız , 5 yılın sonunda satarken kasa biraz mimlendiği için sorun ya da değer kaybı yaşar mıyız ? Görüşlerinize çok ihtiyacımız var.

2018 mayis uretimli aracimda mevcut gocuk sorunu, kopuk de sıkılamıyor sadece vakumlamayla duzelcekler.
Bu aracı nerede kullandiginiza gore degisir ben ilcedeyim surekli duzgun asfalt ustunde degilim egimli arazide park edereeniz ve bozuk yolda kullanirsaniz yavas yavas baslar. Baslamayan arkadaslarda cok duzgun yollarda arac kullaniyordur. ayrica 9ayda 15600 km yaptim belki bunun da etkisi vardir. Birde toyotanin hybridi bizim aractan her turlu az yakar, Bende otv indirimli aldim, forumda bir daha honda alirmisiniz konusu vardi onu bir okumani aracin genel eksikliklerini belirtmisler ona gore dusunmeni tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Araçta göçük sıkıntısı devam ediyor mu ediyor çok şükür bende yok olduğunu söyleyen iki arkadaşa denk geldim vede belli hız seviyesini Aştığınızda kaputta dalgalanma mevcut ben aldım pişmanım siz almayın.
Kaputta dalgalanma mevzusunu servise ilettigimde biz ayar yapıyoruz belli bir müddet gidiyor sonra tekrar eski haline dönüyor diye cevap aldım o sebeple hiç elletmedim bilginiz olsun. Göçük sıkıntısı çok şükür şu anda bende mevcut değil, ileride olabilir düşüncesiyle yaşıyor gidiyoruz.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
2018 mayis uretimli aracimda mevcut gocuk sorunu, kopuk de sıkılamıyor sadece vakumlamayla duzelcekler.
Bu aracı nerede kullandiginiza gore degisir ben ilcedeyim surekli duzgun asfalt ustunde degilim egimli arazide park edereeniz ve bozuk yolda kullanirsaniz yavas yavas baslar. Baslamayan arkadaslarda cok duzgun yollarda arac kullaniyordur. ayrica 9ayda 15600 km yaptim belki bunun da etkisi vardir. Birde toyotanin hybridi bizim aractan her turlu az yakar, Bende otv indirimli aldim, forumda bir daha honda alirmisiniz konusu vardi onu bir okumani aracin genel eksikliklerini belirtmisler ona gore dusunmeni tavsiye ederim.

Hybrid araçlar İstanbul izmir gibi şehir içi trafiği yoğun şehirler dışında çokta mantıklı değil bence.

Yanlış bilmiyorsam elektrikli kullanım 50 km/h hıza kadar kullanılabiliyor ve kendisini frenleme gücünden şarj ediyor.

Uzun yolda falan bir etkisi olmuyor yani yakıta.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hybrid araçlar İstanbul izmir gibi şehir içi trafiği yoğun şehirler dışında çokta mantıklı değil bence.

Yanlış bilmiyorsam elektrikli kullanım 50 km/h hıza kadar kullanılabiliyor ve kendisini frenleme gücünden şarj ediyor.

evet öyle aynen, uzun yolda fazla yakıyor. Ayrıca 50-60 km ye kadar düz yolda pil götürebiliyor. az bi güç gereksinimi hissettiğinde benzinli motor hemen devreye giriyor. yıllık MTV ' yinde katınca fazla bir esprisi kalmıyor yani.

ywzckr

0

Hocam bizim arac uzun yolda 5.5 litre civarlari yakiyor kalkislari elektrikle yaptiginizda bu 4-5 araligina duser ulkemizde yollarin buyuk cogunlugu sehirlerden geciyor
Nerede kullanilacagina gore degisir ama her sekilde tasarruf saglar 50-60 km hiza ulasana kadar benzin kullanmamanin tasarrufu cok buyuk, 3-4 litre sehir icinde benzin kullanmak bence cok iyi.
Surekli uzun yol kullanana yada filo araclarina uygun degil, ama genel kullanici icin buyuk tasarruf.
İsterseniz hesap yapalim;
10000 km yapan birisi 4000 uzun yol 6000 sehir ici yapsin sehir icinde 3 litre(20kr) sehirler arasi 5 litre(33kr) benzin yaktigini varsayalim. Ortalama tuketimi 4.2 litre(27kr)
Hadi yakitlar farazi artiralim diyelim 30 kr olsun tuketimi, sence herhangi birimizin araci ortalama 30kr yakabiliyor mu?
Benim uzun yolda harcadigim 8.4 litre lpg o yaklasik 30 kr yapiyor suanki lpg fiyatiyla.
İlerleyen zamanda once hybrid sonrasindada elektrikli araclar cogalicak ama elektronik olmasindan sorun yasayanlar var mi arastirmak lazim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Araçta göçük sıkıntısı devam ediyor mu ediyor çok şükür bende yok olduğunu söyleyen iki arkadaşa denk geldim vede belli hız seviyesini Aştığınızda kaputta dalgalanma mevcut ben aldım pişmanım siz almayın.
Kaputta dalgalanma mevzusunu servise ilettigimde biz ayar yapıyoruz belli bir müddet gidiyor sonra tekrar eski haline dönüyor diye cevap aldım o sebeple hiç elletmedim bilginiz olsun. Göçük sıkıntısı çok şükür şu anda bende mevcut değil, ileride olabilir düşüncesiyle yaşıyor gidiyoruz.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aslında aracı çok beğeniyoruz bagaj ihtiyacımız var ondan sedana baktık. Hb olarak düşündük tekerlekli sandalye hb in bagajına sığdı ona karar vermiştik ama sadece showroom aracı vardı onu almak istemiyoruz. Yoksa aracı bayan kullanacak genellikle hb daha mantıklı geliyor. Showroom aracı olmasaydı onu alacaktık. Sanırım hb lerde sorun yaşanmıyormuş. Ama şansımıza başka araç yok.

Geri