2019 Civic göçük sorunu devam ediyor mu?

FC5 bu kaporta sorunlarına rağmen bukadar sattı acaba bunlar olmasaydı ya da honda TR top çarpmıştır demeseydi ne kadar satacaktı ?

vtec kicked in yo !!!

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam bizim arac uzun yolda 5.5 litre civarlari yakiyor kalkislari elektrikle yaptiginizda bu 4-5 araligina duser ulkemizde yollarin buyuk cogunlugu sehirlerden geciyor
Nerede kullanilacagina gore degisir ama her sekilde tasarruf saglar 50-60 km hiza ulasana kadar benzin kullanmamanin tasarrufu cok buyuk, 3-4 litre sehir icinde benzin kullanmak bence cok iyi.
Surekli uzun yol kullanana yada filo araclarina uygun degil, ama genel kullanici icin buyuk tasarruf.
İsterseniz hesap yapalim;
10000 km yapan birisi 4000 uzun yol 6000 sehir ici yapsin sehir icinde 3 litre(20kr) sehirler arasi 5 litre(33kr) benzin yaktigini varsayalim. Ortalama tuketimi 4.2 litre(27kr)
Hadi yakitlar farazi artiralim diyelim 30 kr olsun tuketimi, sence herhangi birimizin araci ortalama 30kr yakabiliyor mu?
Benim uzun yolda harcadigim 8.4 litre lpg o yaklasik 30 kr yapiyor suanki lpg fiyatiyla.
İlerleyen zamanda once hybrid sonrasindada elektrikli araclar cogalicak ama elektronik olmasindan sorun yasayanlar var mi arastirmak lazim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Tam elekrik araçlar yakıt açısından iyi gibi ama yakıt pilleri ve ya akülerinin değişim fiyatları kafada soru işareti.

Dediğiniz dur kalklarda bir kar sağlar ama bildiğim kadarıyla corollanın motoru 1.8 ve yakıt değerleri sizin tüplü aracınızdan muhtemelen fazla çıkacaktır.

Dur kalkta da 50 km hıza kadar bir kar elde edilebilir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Toyota hibrit araclarinda 1.8 atmosferik motor kullanarak resmen bizimle dalga geciyor.golf ün hibrit araclarini bir inceleyin isterseniz.ülkemizde olmamasina ragmen aslinda dünyada hibrit teknolojisinin nekadar ileride oldugunu gorebilirsiniz.Bence hondanin dizelini düşünun.dizel her nekadar yavas yavas piyasadan cekilecek olsa da teknoloji acisindan yakit performans olarak şuan zirvesinde.Tabi hibrit alarak toyotanin gelisimine de katkida buluna bilirsiniz☺ bilmem anlatabildim mi?

Aracınız
Toyota hibrit araclarinda 1.8 atmosferik motor kullanarak resmen bizimle dalga geciyor.golf ün hibrit araclarini bir inceleyin isterseniz.ülkemizde olmamasina ragmen aslinda dünyada hibrit teknolojisinin nekadar ileride oldugunu gorebilirsiniz.Bence hondanin dizelini düşünun.dizel her nekadar yavas yavas piyasadan cekilecek olsa da teknoloji acisindan yakit performans olarak şuan zirvesinde.Tabi hibrit alarak toyotanin gelisimine de katkida buluna bilirsiniz☺ bilmem anlatabildim mi?

Maalesef yanlış düşünüyorsunuz, toyota 1.8 ile mantıklı bir hamle yapıyor çünkü büyük hacimli motorlar şehir içi ve düşük hızlarda yüksek yakıt tüketimine sahipken yüksek hızlarda makul yakıt tğketimi sunarlar. burada firma hibrit kombinasyonu ile 1.8 motorun dez avantajlarını minimize etmiş oluyor. Zaten açıkladıkları yakıt tüketimi değerlerinden de ne kadar başarılı bir iş çıkardıkları ortada. Hükümete bastırarak aldıkları ötv indirimi de cabası. Burada toyotayı övüyor gibi görünsem de ben teknolojiyi geliştiren bir firmayı takdir ediyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
FC5 bu kaporta sorunlarına rağmen bukadar sattı acaba bunlar olmasaydı ya da honda TR top çarpmıştır demeseydi ne kadar satacaktı ?

vtec kicked in yo !!!

Honda en başında pek de hoş olmayan bahanelerle kullanıcı hatası demeyip hatayı kabullenip müşterilerini memnun etseydi sanırım ülkemizde satış rekorları kırardı. Aracın albenisi oldukça yüksek (kişisel görüşüm olarak ben beğeniyorum , yolda geçen her civic araca gıpta ile bakıyorum ). Sorunlara rağmen hala alınıyor ki müstakbel alıcılardan birisi de benim. Bunlar olmasaydı satış adetlerini düşünemiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Honda hatayı kabullenmesin hadi ben geçiyorum onu kabulleniyorum hadi ona birşey demiyorum. Honda hatalarını düzeltseydi düzeltebilseydi çok daha farklı olurdu.
Honda en başında pek de hoş olmayan bahanelerle kullanıcı hatası demeyip hatayı kabullenip müşterilerini memnun etseydi sanırım ülkemizde satış rekorları kırardı. Aracın albenisi oldukça yüksek (kişisel görüşüm olarak ben beğeniyorum , yolda geçen her civic araca gıpta ile bakıyorum ). Sorunlara rağmen hala alınıyor ki müstakbel alıcılardan birisi de benim. Bunlar olmasaydı satış adetlerini düşünemiyorum.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Civic yeni satışa çıkıp müşteri geri dönüşleri başlayınca patladı göçük meselesi. Honda sorunu kabullenmedi. Eğer arkasında dursaydı inatlaşmadan mağduriyetleri anlaşarak halletseydi bi bu kadar daha satardı. Prestij kaybı büyük oldu.

Corolloda yeni kasa malum. Araçlara gundelik hayatta kullanılmadan Müşteri veri dönüşleri başlamadan karar vermekte acele etmemek lazım.

Bende ötv siz aldım iki yıl önce.
Servis rezalet
Bakım pahalı
Bakım harici
Birkaç kere işim oldu.
Hepside sorunlu
Yaptırdığım işi düzelttirmek için 2 üç kere daha gittim.
En son marşpiyeli kaldırıma sürttük.
Boya ve tamiri yapıldı ve bu şekilde teslim ettiler.
Üzeri bantlı olduğundan açınca gördüm.
Göçükte vardı lanet olsun seyip Serviste yaptırdım.
Mahkemeye verenlerin bilirkişi raporları prof imzalı üretim hatası diyor.

Benim bir daha hondam olmayacak sanırım.

Makyaj yemeden civic
Kasa yeni olduğundan müşteri geri dönüşleri ile kronik sorunları belirmeden corolla almak macera olur20190301_080005.jpeg

Sent from my LG-H815 using CivicTR Forum mobile app

Facebookta Fc5 mağdurları isminde sayfa var. Sorunu yaşayan onlarca insan var. 2018 model aracı olup göçük sorunu yaşayanlar, arabasını satmak için can atanlar, sattığı için sevinen insanlar var. Bende FB7 var. Benim de aklıma çok giriyordu FC5 ama göçük problemleri, servis fiyatları, kötü montaj işçilik, yeni başlayan cvt(piyasada bulunan 3 çeşit cvt nin en düşük kalitede olanı Fc5 kullanılıyormuş) problemleri nedeniyle kesin olarak üzülerek vazgeçtim. Fb7 mi satıştan çektim, komple bakımımı yaptırdım, detaylı temizliğimi yaptırdı, lastiklerimi de sıfırladım huzur içinde kafam rahat biniyorum. Makyajlı kasayı sıfır olarak alabilirim de bilmiyorum ya da Qashqai tarzı Suv alabilirim. Ancak bunca şeye rağmen insanların saldırırcasına Honda Fc5 almasına cidden anlam veremiyorum.

LG-H870S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bizim milletimizde ne çok hurafe çıkartıyor ya en kalitesiz CVT imiş. Hangisi açmış bakmış büyün CVT lerin içine de en kalitesiz olanı olduğuna karar vermiş :)
neyse konu göçük konusu olduğu için fazla yaymadan devam edelim lütfen konuya.
Bence de göçüğü kafasına takacak Kişiler için civic almak riskli. Göçük çıkar çıkmaz çıkınca moralini bozacaksan hiç alma

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba.
2019 civic exe. modelini almak üzereyiz kapora verdik çarşamba teslim alacağız ama bu sorun kafamızı karıştırdı. Bu sorun devam ediyor mu? Ötv muaf alacağız 5 yıl satamayacağız , 5 yılın sonunda satarken kasa biraz mimlendiği için sorun ya da değer kaybı yaşar mıyız ? Görüşlerinize çok ihtiyacımız var.

bende 2018 modeli var herhangi bir göçük ve dalgalanma sorunu yok güle güle kullan kardeşim

Geri