2019 Hondamı & 2013 Bmw 3.20 ied

İyi akşamlar Herkese Arkadaşlar fb7 aracımı satma niyetim var yerine 2019 sıfır honda civicmi yoksa 2013-2014 2 . El bmw 3 serisimi almalıyım. Yaşım daha 30 sayfada değerli büyük abilerimiz arkadaşlarımız var fikirlerini öğrenmek istedim . Şimdiden teşekürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Her iki aracı da kullanan biri olarak, kesinlikle bmw. 2019 honda için 140-150 tl bütçen var demektir. 150-170 tl bandında çok çok temiz bir 320 ied almanı öneririm. Düşük km.’li Sanruf ve xenon mutlaka olsun. Ancak mutlaka rüştünü ispat etmiş, yetki sertifikası bulunan sağlam bir Expertiz firmasından teyid alınarak. (Sonradan lisansız ürünler monte edilmiş, sağı solu kurcalanmamış, mümkünse ilk sahibinden olmasını tercih edin)

Bir laf vardır ilk sahibi bmwye biner ikinci sahibine bmw biner diye:) ben de araç alırken bmw 3.20i ile fc5 arasında kalmıştım ama süprizlerden korktuğum için fc5 tercih etmiştim:)

Hocam benim gibi bir bmw sahibi bulursam eğer hiç korkmaya gerek yok özellikle zengin kesimden değilde orta gelirli malın kıymetini bilen birisi olursa temiz bakmıştır diye düşünüyorum

Her iki aracı da kullanan biri olarak, kesinlikle bmw. 2019 honda için 140-150 tl bütçen var demektir. 150-170 tl bandında çok çok temiz bir 320 ied almanı öneririm. Düşük km.’li Sanruf ve xenon mutlaka olsun. Ancak mutlaka rüştünü ispat etmiş, yetki sertifikası bulunan sağlam bir Expertiz firmasından teyid alınarak. (Sonradan lisansız ürünler monte edilmiş, sağı solu kurcalanmamış, mümkünse ilk sahibinden olmasını tercih edin)

Anladım hocam teşekür ederim bilgi için

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam benim gibi bir bmw sahibi bulursam eğer hiç korkmaya gerek yok özellikle zengin kesimden değilde orta gelirli malın kıymetini bilen birisi olursa temiz bakmıştır diye düşünüyorum

Haklısınız hocam zenginin ya bozulursa diye derdi olmaz:)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
BMW lerin birçok modelinde kronik sıkıntılar var, bu sıkıntıları en az olan modeli tercih etmek iyi olur, iç kapı kolu yıpranması, motor soğutma suyu eşanjöründeki problem sebebi ile şanzımana su dolması, su ve yağ eksiltme gibi sıkıntılar BMW lerde erken yaşta başlayabiliyor, genelde hor kullanımla alakalı deseler de kullanımla alakalı olmayan sıkıntılar yaşayanlar aslında oldukça fazla.

O sebeple iyi bir ekspertiz ve önceki kullanım şeklinin bilinmesi yüzbin devirmemiş olması ikinci el BMW alırken iyi olur ancak yine de BMW ler oldukça sıkıntılı otomobiller. 100000km yi devirdi ise pek yanaşılmıyor bunu diyenler de bizzat BMW sahipleri yüzbin devirdim satmadım pişman oldum diyenler var.

Otomobil bu elbet sıkıntı çıkarabilir denilecek iyi güzel de BMW gibi bir premium markaya yakışmayan durumlar oluyor bu kötü.

Mercedes-Benz derseniz onda çok daha az sıkıntı var, genelde ufak tefek iç trim malzemeler, ses, tıkırtı, kumanda düğmeleri aksesuar problemi vs gibi sıkıntılar olurken BMW de çok daha ciddi motor şanzıman soğutma gibi sorunlar var.

şikayet var com a ve BMW forumlarına mutlaka bakmalısınız. Bu ortamlarda yazılan konuşulan problemleri birde uzakdoğu menşeili otomobil marka forumlarıyla karşılaştırın demek istediğim anlaşılacaktır. Aksi taktirde hiçbir BMW kullanıcısı yada BMW kullanan kimse arabam kötü demiyor asla kötüleyen duymadım ama nedense forumlar ve şikayet sitelerinde kabus gibi sıkıntılar yazıyor ve sayfalarca birisi bu işin aslını açıklayabilirse çok iyi olurdu. Hor kullanım diyorlar ama sakin kullanan da sıkıntı yaşıyor. Honda gibi lüks olmayan ekonomi sınıfı ucuz marka olsa yaşanan sıkıntılara bir dereceye kadar eyvallah denebilir ama vergiler dahil bir BMW nin fiyatı Honda nın vergiler dahil fiyatının iki üç misli para ediyor ve BMW demek lüks demek. Lüks olanda kalite yüksek olmalı yoksa lüks olmaz ki. Yanlış mı düşünüyorum acaba:) neyse :D

BMW düşmanı kesinlikle değilim:) ikinci dünya savaşında focke wulf 190 uçaklarına motor yapan bir firmadır, bavyera kaplanı dır. münih in simgesidir. performanslıdır güzeldir, teknoloji harikasıdır, PC de otomobil yarışı oyunlarında bile revaçtadır sevilir, ama davulun sesi uzaktan hoş geliyorsa birde yakından bakmak gerekir.

Geri