2020 civic 1.5 turbo

Aracınız
İyi günler arkadaşlar, yeni araç alma arefesindeyim. Ama işin içinden çıkamadığım bir durum var yeni paketlerle alakalı.

Elegance + güvenlik paket ve executive + prestij paket.

Benim düşündüğüm araç için 10000 lira fark var. Peki fiyat farkı ne için,

1 sunroof
2 kararan dikiz aynası
3 deri direksiyon ve koltuklar
4 koltuk ısıtma
5 elektrikli yolcu koltuğu
6 anahtarsız giriş ve çalıştırma

Eksiğim ya da hatam varsa lütfen düzeltin.

Şimdi konu şu. Güvenlik paketli elegance, executive+ pakete çok yakın. Prestij paketin çokta getirisi yok açıkçası. Zaten navigasyon her ikisinde de yok.

Arada kaldım, fikir verebilir misiniz?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
İşin açıkçası deri direksiyon harici çokta önemli değil benim için. Zaten araç düz vites anahtarsız çalıştırma olsa ne olmasa ne, debriyaja her türlü basacağız :)

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
"Bana göre" aradaki fark verilir hocam. Ama bütçeyi zorluyorsa da gerek yok. Sonuçta iki araç arasındaki farklar zaruri şeyler değil. Konforu artırmaya yönelik farklar var. Ama bütçeniz varsa alınır.

gunesec

Özel Üye
İyi günler arkadaşlar, yeni araç alma arefesindeyim. Ama işin içinden çıkamadığım bir durum var yeni paketlerle alakalı.

1 sunroof
2 kararan dikiz aynası
4 koltuk ısıtma

Şimdi konu şu. Güvenlik paketli elegance, executive+ pakete çok yakın. Prestij paketin çokta getirisi yok açıkçası. Zaten navigasyon her ikisinde de yok.

Maddi imkan varda alınır hocam. O kadar para veriyorsunuz, araca uzun süreli bineceksiniz. Bu sürede size hem konfor,hem rahatlık katacak.
1000 liraya koltuk kılıfı satılıyor, yukarıdaki opsiyonlar için 10bin değer. Ben olsam düşünmeden alırdım.

Aracınız
Civic FK7 HB 2019

1 sunroof
2 kararan dikiz aynası
4 koltuk ısıtma

1 sunroof --- çok işe yaramıyor sadece görüntü birde bazen içerisi karanlıkken ışık gelsin diye açılıyor. onun dışında çok bir işe yaramıyor.
2 kararan dikiz aynası --- uzun yol yapıyorsanız güzel bir özellik bu olmadan el ile yapmanız gerekiyor ki hayatta uğraşılmaz. elzem mi ? eh işte diyeyim.
3 deri direksiyon ve koltuklar --- kumaşa göre çok farklı temiz görünmesini sağlamak daha kolay . ikisinide kullanmış biri olarak hem premium his hem konfor hemde temizlik olarak para vermeye değer. ben önceki civic'im için deri yaptırmak için görüşmüştüm. 3000 tl ve 3 ay sonraya gün vermişlerdi.
4 koltuk ısıtma --- çok kolay alışılan bir özellik. o kadar kolay alışılıyor ki neden direksiyon ısıtma yok diye sorgulamaya başlıyorsunuz ;)
5 elektrikli yolcu koltuğu --- tecrübe etmedim yorum yapmıyom
6 anahtarsız giriş ve çalıştırma--- kesinlikle her kuruşuna değer. öncekinde yoktu şimdikinde var ve hemen alışılan güzel bir konfor özelliği.

bendeki araç sport plus+prestij paket. her özelliğini kullandım gereksiz diyebileceğim özellikler değil. hepsi kullanışılı ve faydalı.

gönlünüze ve bütçenize göre olması temennisi ile.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bayilerde bildiğim kadarıyla exe+ prestij paket kalmadı ve sadece bu dönemlik iç piyasaya sürüldüğünü söylediler.

Siz bayiden konuyla ilgili net bilgi aldınız mı ?

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
ben alalı tam 1 ay oldu bayide araç vardı 2 günde teslim ettiler. ama tesadüf yani 3-4 tane bayiyi aradım hepsinde araç vardı. tabi ben sedan bakmadım. hatcbank sordum

Aracınız
Civic FC5 2017
Öncelikle Hoşgeldiniz hayırlı uğurlu olsun şimdiden. Eğer imkanız var ise kesinlikle ve kesinlikle 10,000₺ verin ve executive prestige alın derim. Söyledikleriniz az özellik değil. Sanruff biz türk ler için önemli özellik kullanmasakda olsun deriz. yarın araçı satmak isterseniz birazdaha zor olabilir şahsım adına. Ve artı olarak kablosuz şarj özelliğiniz olacak bagaj açılma içerden veya bagajdan açılıyor elegancede sadece anahtar ve içeriden açılıyor. Kimine göre - olabilir kimine göre + özellik olabilir. Kör nokta uyarı sistemide elegancede yok biliyorum. Velasıl kelâm bukadar özellik için 10,000₺ hiçbirşeyn. Hayırlı uğurlu olsun tekrardan.

Aracınız
Civic FC5 2018
Exe prestij de arka koltuk ısıtma da var sanırım, çocuklar ve anneler için ? imkan varsa aldığınızda iyi ki en donanımlı olanı almışım dersiniz??? Aracımda en sevdiğim donanım koltuk ısıtma,en çok aradığım anahtarsız giriş ve çalıştırma...

Aracınız
Bayilerde bildiğim kadarıyla exe+ prestij paket kalmadı ve sadece bu dönemlik iç piyasaya sürüldüğünü söylediler.

Siz bayiden konuyla ilgili net bilgi aldınız mı ?
Ben özellikle aracı belirttim, Temmuz ayı içerisinde bekliyoruz dediler. Ama renk belli değilmiş.

Geri