2020 civic 1.5 turbo

Aracınız
Civic FC5 2020
Çok merak ettiğim bir konuda ülkemizde satılan araçlarla, avrupadan gelenlerin yalıtımı. Karşılaştırma yapabilecek var mı?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yalıtım olarak gözle görülen çamurluk üzeri kaplamalar. Ama sitede belirtilen yol ve yerden gelen taş sesi beni çok rahatsız etmedi. Özellikle kabin yalıtımını çok beğendim. Dışarıdan gelen sesleri çok iyi engelliyor. Yol sesi de radyo vs açacak kadar rahatsız etmiyor. Motor sesi zaten yok.

Aracınız
Öncelikle şunu belirteyim. Bence burada bir aldatma var. Prestij paket exe+'a değil ex'ye ek oluyor.

Yani
Elegance güvenlik paket
Executive prestij paket.

Bir sorum var.
1,5 turbo motorlarda triger kayış mı, zincir mi?

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Öncelikle şunu belirteyim. Bence burada bir aldatma var. Prestij paket exe+'a değil ex'ye ek oluyor.

Yani
Elegance güvenlik paket
Executive prestij paket.

Bir sorum var.
1,5 turbo motorlarda triger kayış mı, zincir mi?

videoya göre triger zincir gözüküyor.

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar Hocam şimdiden hayırlı olsun aracınız. Ben mayıs 28 de aracımı teslim aldım. Executive+ Prestige o zaman 206.000 tl normal executive+ ın fiyatıydı 211.400 benim aldığım prestige paketin fiyatıydı, elegance ile arasındaki farkı geçtim executive + ile arasındaki fiyat farkına kesinlikle değerdi çünkü ekstra 5.000 tl ye fotoğraflarda mevcut ayrıca yazacağım donanımları almış oldum. (Tabi şuan için bişey diyemem fiyat farkı çok açılmış. O zaman eco executive 199.000 ken 6.000 zam gelmiş 205 olmuş, benim aldığım paket ise 211.000 ken 232.000 olmuş, şuanki normal executive+ dan bile 1000 tl ucuza almış oldum karar tamamen bütçenize göre tabi) Gelelim ekstralara ve eksilere aklıma gelenlerin fotosunu çektim bizzat merak edenler için.
1. Elektrikli sürücü koltuğu ve Yan yolcu elektrikli bel desteği.
2. Arka koltuklarda ısıtma
3. Ses sistemi görsel olarak farkı resimlerde mevcut ön havalandırma ızgarası ile ön orta havalandırma ile ön cam arasındaki hoparlör yuvasından anlayabilirsiniz.
4. Kablosuz şarj ( Bunun fotosunu çekmeyi unuttum)
5. Far Yıkama
6. Torpido içi kaplı ve çamurluk üstlerindeki plastik kaplama.
7. Tabela okuma, balıksırtı anten. Uzun farlar karşıdan gelen araca veya önünüzde araç varsa kendi kendine açıp kapatıyor ( Bu özellik normal executive+ lardada olabilir tam bilmiyorum.
Eksilerini söyleyecek olursam ki bazıları benim için eksi sayılmaz.
1. Araçtan uzaklaşınca otomatik kilitlemiyor ve aynaları katlamıyor, kendiniz ya kumandaya yada kapı kolundaki düğmeye ilk basışınızda kapıları kilitliyor ikinci kez 1-2 saniye basılı tutunca aynaları katlıyor, camlar,sunroof açıksa kapatıyor.
2. Kapı kolları krom kaplı değil gövde renginde cam çıtalarının üst kısmı krom sadece.
3. Arkada vtec turbo yazmıyor :)
4. Navigasyon yok fakat apple carplay ile halledebiliyorsunuz.
Şimdilik hatırladıklarım, bildiklerim bu kadar biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın hocam.

Ses sistemi hakkında bir sorum olacak.
Arka pandizotta kaç adet hoparlör var?
Pandizotu üstten ve bagajdan alttan fotoğrafını çekip paylaşabilirseniz memnun olurum.
Katalogda "Premium Ses Sistemi" olarak geçiyor. Fakat kaç watt veya toplam kaç hoparlör var kesin bir bilgi yok.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın hocam.

Ses sistemi hakkında bir sorum olacak.
Arka pandizotta kaç adet hoparlör var?
Pandizotu üstten ve bagajdan alttan fotoğrafını çekip paylaşabilirseniz memnun olurum.
Katalogda "Premium Ses Sistemi" olarak geçiyor. Fakat kaç watt veya toplam kaç hoparlör var kesin bir bilgi yok.
Teşekkür ederim. Bu fotoyu arkadaş atmak için çekmiştim bu kısmı kapatabilecek parça var mıdır diye, şuan evdeyim aşağı inersem üsttende çekerim fotosunu hocam. Ses sistemini diğerleriyle karşılaştırma fırsatım yok şimdilik fakat konservatuar okuyan kuzenim baya beğenmişti ses sistemini :)

104436057_306195987204462_3968330804797339450_n.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkür ederim. Bu fotoyu arkadaş atmak için çekmiştim bu kısmı kapatabilecek parça var mıdır diye, şuan evdeyim aşağı inersem üsttende çekerim fotosunu hocam. Ses sistemini diğerleriyle karşılaştırma fırsatım yok şimdilik fakat konservatuar okuyan kuzenim baya beğenmişti ses sistemini :)
Bu ses sistemi olmayanlarda ortada hoparlörde yok, sonradan yerleştirilmek için bırakılmış boşlukta yok :cautious:
Muhtemelen standart ses sistemlerindeki Bass eksikliğinin nedeni de aslında bu ortadaki subwoofer yerine gelen hoparlörün bulunmayışı :(

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020

Fotoğraf paylaşımınız için teşekkürler hocam.
Ekstra ortaya subwoofer koymuşlar. Muhtemel ön konsoldaki de mid-center.
Güzel bir sisteme benziyor. (y)?:)

Webde ufak bir araştırmayla buldum sanırım benzer ses sistemini
ScreenHunter_1929 Jun. 22 16.22.jpg

Geri