Civic FC5 2022 civic yok

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Biz birbirimizi öpüyoruz, kim bu öpen diye dışarı bakmaya gerek yok. Toplumun ahlak düzeyi bu halde
2018 başlarında iyi birşeymiş gibi karara bağlanan motor hacmine ilaveten araç fiyatına göre de hesaplanacak olan vergi, ÖTV indirimi ve hurda teşviki nin etkisinin günümüze kadar gelen ve zaten en başından beri yapılan oyunu. Haber yapmışlar ama epeydir durum böyle. Yeni değil diyeceğim ama kibirli olmak itici görünmek istemiyorum, inşallah anlatabildiysem ne mutlu bana.

Sınır fiyattaki bir otomobil üst vergi dilimine gireceği için 1000 lira indirimle toplam araç fiyatında 20-30000 lira indirim yapabiliyorlar ancak müşteri o aracı sadece 10-15000 lira indirimli satın alabiliyor aradaki 10-15000 lira ise aksesuar paketi adı altında 4-5000 liralık ilave modifikasyon yada işlemlerin maliyeti oluyor, ancak müşteriye 10000 lira olarak yansıtılıyor devletin almadığı vergiyi bayiler müşteriden manipülasyon yöntemi ile söke söke alıp türlü hile hurda ile kanundaki açığı kullanıp uyanıklık ettim yasak değil diyerek cebe atıyor, şikayet te edemezsiniz çünki "o araç zaten başka bir müşterimize hazırlanmıştı satın almaktan vazgeçince teklif ettik kazıkladığımızı iddia edemez bu müşteri" diyecekler ve "zaten başka araba da yok ki bizde aaa hani bak kuş var orada" diyeceklerdir. Çünki elde kalan araçların diğerleri plaka takılarak zamsız fiyattan alt vergi diliminden vs. ucuza kapatılmış ve zamlı fiyattan sıfır ama ikinci el olarak satılmayı bekleyip kenarda duracaktır.

Yüksek makam devlet kanun polis maliye türünden birileri de çıkıp ne oluyor bu otomobil piyasasına? demedi. İşin abes tarafı ana marka mı? yoksa bayiler mi ? esas büyük payı götürüyor onu merak ediyorum, bu paralar belli birkaç şahsın cebine gidiyorsa yazık günah, marka kazanıyorsa yine bir derece.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu gün 450 bin TLye exetuve plus benzinli bir araç ilana düştü. Yurtdışına çıkacağını ve galericilere alsatcilara inat 435 bin TL'ye aldım ve 15 binde aksesuar yapıldı bende kar etmeden 450 bine satacağım yazmıştı. Satarken de araştıracağım binici olmazsa kesinlikle vermeyecem diye açıklama yapmıştı. Telefon numarası da bırakmayıp sadece mesajla iletişim vardı. Görür görmez yazdım ve öğretmen olduğumu yazdım:) biraz acinilacak dil kullandım ama araç hemen ilandan kalktı:)

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Bu gün 450 bin TLye exetuve plus benzinli bir araç ilana düştü. Yurtdışına çıkacağını ve galericilere alsatcilara inat 435 bin TL'ye aldım ve 15 binde aksesuar yapıldı bende kar etmeden 450 bine satacağım yazmıştı. Satarken de araştıracağım binici olmazsa kesinlikle vermeyecem diye açıklama yapmıştı. Telefon numarası da bırakmayıp sadece mesajla iletişim vardı. Görür görmez yazdım ve öğretmen olduğumu yazdım:) biraz acinilacak dil kullandım ama araç hemen ilandan kalktı:)

Galericiler şikayet etmiş olabilir ilanı :)

Geri