20bin bakım fiyatına bak

Sevgili arkadaşım bunlar esas parayı servisten kazanıyor. Sistem bu! Ben ayda yaklaşık 4-5000km yol yapıyorum. Yılda yaklaşık 5 bakım ediyor. Ortalama 1800TL desem toplamda yılda 9000TL eder. 20 yıllık ustam ile konuştum. Bu araçlarda arıza çok olmaz. Ama olsa bile çıkacak maksimum bedel 5-6 bin lirayı geçmez dedi. O da belki 80-100 bin km de olur dedi. Bu parayı verene gerek YoK. Yazık getir burada yapalım dedi. Aklıma da yattı. Artık servise gitmiyorum. 30bin bakımına 500TL, 40bin bakımına da geçen hafta 750TL PARA verdim. Aslanlar gibi de kullanıyorum. Gerekmeyen ve rodajı gelmeyen hiçbir parçayı da değiştirmiyoruz. Başlarım bunların garantisine! Parçaları da orijinal alıyoruz. Benimki gibi Eko LPG araçlar için hiç gerek YoK. 150bin km yi tahmini 3 yılda tamamlayacağıma göre de 15bakım*2000TL desek 30 bin lira eder. Bu şekilde masrafım 4’te bire düşer. Benim mantığım bu! Sağlam bir ustanız varsa hiç bu tezgaha gelmeyin. İzmir’den selamlar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

A.s Ben de sanayii de yağını değiştireceğim kullanmaya devam bakıyorum piyasada aynı motor olan apaçi işi 10-15 yıllık eski Honda’lar canavar gibi geziyor

Aracınız
Civic FB7 2015
A.s Ben de sanayii de yağını değiştireceğim kullanmaya devam bakıyorum piyasada aynı motor olan apaçi işi 10-15 yıllık eski Honda’lar canavar gibi geziyor

Zaten araçlarımız dayanıklı motora sahip. Bakımı zamanında yapıldıktan sonra bi arıza çıkaracağını hiç sanmıyorum. Ama işte aracı sıfır aldım diye servise götürüyorum. Nereye kadar dayanabilirsem artık...

Ben 10 bin km bakımlarını 190 TL Bosch marka filtre motul marka yağ ile yapıyorum 12 defa yaptım bu arada bunu aracım 120 bin km de FB 7 aracım

Discovery cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

30 bin bakım ücreti
Ankara honda bora 1 aralik 2018 fiyatEkli dosyayı görüntüle 249303

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ayrıca 290 küsür lira işçilik. Yani bu soygundan başka bişey değil. Ben 15 yıllık öğretmenim özel dersin saatini 70 liraya veriyorum. Bu işte bir sıkıntı var.
Bu yetkili servislerle ilgili yasal düzenleme falan bişey yapılması lazım. Vatandaşı sömürmekten başka yaptıkları bişey yok. Yazık para kazanmak ülkemiz şartlarında zaten çok zor.

FD6 - FB7

Geri