Civic FD6 3000 devir 100-105 km

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar öncelikle Selamın Aleykum
2008 model manuel fd6 kullanıcısıyım

Aracımı alalı 2 hafta oldu
5. Vites 3000 devirde ortalama 100-105 km hıza ulaşıyor
2010 makyajlı manuel kullanıcısı bir arkadasım var onunla konustugumda aynı vites ve devirde 120 km hıza ulaştığını belirtti ve bu durum biraz canımı sıktı
Aracımda oksijen sensörü arıza lambası yaktı aracı aldıgım gün acaba bunun bi etkisi olabilir mi
Değerli yorumlarınızı beklıyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Manuellerle otomatiklerin çevrim oranları çok farklı. Ben de aracımı almadan önce bunu çok araştırdım hatta birçok araca bindiğimde ilk baktığım şey 120 km hız kaç bin devir çeviriyor.
Sen işini biliyon.
Ama Manuelin tadıda bir başka hani.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Manuelden tat alma olayını farklı bir şekilde alıyorum hocam,arabayı çoluk çocuk kullanıyorum sakin sakin
Konum olarak yakın olsaydık çoluk çocuk olmadan manuel ile bir tur atardık ya neyse.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ekli dosyayı görüntüle 256925
Verdiği kodlar bunlar hocam oksijen sensörüyle ilgili

P2A00: O2 Sensörü Devre Aralığı / Performans (Bank 1 Sensör 1)

P0134: Tespit edilen O2 Sensörü Devresi Etkinlik Yok (Bank 1 Sensör 1)

P2A00 kod tanımı

P2A00 kodu, güç aktarma organı kontrol modülünün (PCM), motor bankası 1 için oksijen (O2) sensöründen normal parametrelerin dışında bir voltaj okuması tespit ettiği anlamına gelir. “Sensör 1”, egzoz akışındaki katalitik konvertörden önce bulunan bir sensörü belirtir ve “Sıra 1”, # 1 silindiri içeren V tarzı bir motordaki motor bankasını belirtir.

P2A00 kodunun anlamı

Çoğu araç için, bu özel devredeki norm 8 ohm'luk bir direnç seviyesidir. Yüzde 10'dan yüksek (daha yüksek veya daha düşük) herhangi bir dalgalanma, P2A00 koduna ve yanan bir arıza gösterge lambasına (MIL) neden olacaktır. Isıtıcı devresi voltajı akü voltajı ile tutarlı olmalıdır ve yüzde 10'luk herhangi bir dalgalanma kayıtlı bir hata koduyla da sonuçlanabilir. 8 saniye veya daha uzun süre sabit kalan kapalı döngü O2 sensörü okumaları da kayıtlı bir kod ve yanan MIL ile sonuçlanabilir.

P02A00 kodunun nedeni nedir?

Arızalı O2 sensörü

O2 sensöründeki elektrik konektörü arızalı

O2 sensörü devresinde yanmış sigorta

Düşük veya aşırı yakıt basıncı

Vakum kaçağı

O2 sensörü devresinde hatalı veya kısa devre kabloları

Egzoz kaçakları

P2A00 kodunun belirtileri nelerdir?

Belirtiler şunları içerebilir:

Yalın veya zengin çalışma koşulu

Kötü yakıt ekonomisi

Işıklı MIL

Siyah duman egzoz borusu

P2A00 kodunu teşhis ederken yaygın hatalar

Çoğu zaman, teknisyenler sorunu doğru O2 sensörüne izole etmez ve yanlış olanı değiştirir. Teknisyenler, sensörün ilk başta kirlenmesine neden olan zayıf veya zengin motor durumunu düzeltmeden O2 sensörlerini de değiştirir.

P2A00 kodu ne kadar ciddidir?

P2A00 kodu, zayıf performansa ve zengin çalışma koşullarına yol açabilir, bu da düşük performansa ve yakıt tasarrufuna yol açar. Bununla birlikte, egzoz kaçakları, emme vakum kaçakları, yanlış ateşleme veya bu duruma neden olabilecek diğer sorunlara ilk bakışta bakmak zorunludur.

Hangi onarımlar P2A00 kodunu düzeltebilir?

Onarım veya değiştirme:

O2 sensörleri

O2 sensörleri için kablo ve konektörler

Vakum sızıntıları

Yakıt basıncı sorunları

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2008
P2A00: O2 Sensörü Devre Aralığı / Performans (Bank 1 Sensör 1)

P0134: Tespit edilen O2 Sensörü Devresi Etkinlik Yok (Bank 1 Sensör 1)

P2A00 kod tanımı

P2A00 kodu, güç aktarma organı kontrol modülünün (PCM), motor bankası 1 için oksijen (O2) sensöründen normal parametrelerin dışında bir voltaj okuması tespit ettiği anlamına gelir. “Sensör 1”, egzoz akışındaki katalitik konvertörden önce bulunan bir sensörü belirtir ve “Sıra 1”, # 1 silindiri içeren V tarzı bir motordaki motor bankasını belirtir.

P2A00 kodunun anlamı

Çoğu araç için, bu özel devredeki norm 8 ohm'luk bir direnç seviyesidir. Yüzde 10'dan yüksek (daha yüksek veya daha düşük) herhangi bir dalgalanma, P2A00 koduna ve yanan bir arıza gösterge lambasına (MIL) neden olacaktır. Isıtıcı devresi voltajı akü voltajı ile tutarlı olmalıdır ve yüzde 10'luk herhangi bir dalgalanma kayıtlı bir hata koduyla da sonuçlanabilir. 8 saniye veya daha uzun süre sabit kalan kapalı döngü O2 sensörü okumaları da kayıtlı bir kod ve yanan MIL ile sonuçlanabilir.

P02A00 kodunun nedeni nedir?

Arızalı O2 sensörü

O2 sensöründeki elektrik konektörü arızalı

O2 sensörü devresinde yanmış sigorta

Düşük veya aşırı yakıt basıncı

Vakum kaçağı

O2 sensörü devresinde hatalı veya kısa devre kabloları

Egzoz kaçakları

P2A00 kodunun belirtileri nelerdir?

Belirtiler şunları içerebilir:

Yalın veya zengin çalışma koşulu

Kötü yakıt ekonomisi

Işıklı MIL

Siyah duman egzoz borusu

P2A00 kodunu teşhis ederken yaygın hatalar

Çoğu zaman, teknisyenler sorunu doğru O2 sensörüne izole etmez ve yanlış olanı değiştirir. Teknisyenler, sensörün ilk başta kirlenmesine neden olan zayıf veya zengin motor durumunu düzeltmeden O2 sensörlerini de değiştirir.

P2A00 kodu ne kadar ciddidir?

P2A00 kodu, zayıf performansa ve zengin çalışma koşullarına yol açabilir, bu da düşük performansa ve yakıt tasarrufuna yol açar. Bununla birlikte, egzoz kaçakları, emme vakum kaçakları, yanlış ateşleme veya bu duruma neden olabilecek diğer sorunlara ilk bakışta bakmak zorunludur.

Hangi onarımlar P2A00 kodunu düzeltebilir?

Onarım veya değiştirme:

O2 sensörleri

O2 sensörleri için kablo ve konektörler

Vakum sızıntıları

Yakıt basıncı sorunları

> Hocam aracınızın genel durumu ve bakımları iyi ise birinci oksijen sensörü arızalı duruyor bunun tepkileri performans kaybı, yakıt artışı, motor ise düzgün çalışmaz hale gelir.

Teşekkür ediyorum hocam verdiğiniz bilgi için. Emeğinize sağlık
Bu 1. Sensör yukarıda attığım 13 numaralı parça mı 14 numaralı parça mı ona göre bi temizlik deneyeceğim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Teşekkür ediyorum hocam verdiğiniz bilgi için. Emeğinize sağlık
Bu 1. Sensör yukarıda attığım 13 numaralı parça mı 14 numaralı parça mı ona göre bi temizlik deneyeceğim

Sensör sırası motor sonrasına göre hesaplanır. Motordan sonra ilk sensöre 1 denir. İkincisine 2 denir. Sizin 13 numaralı sensör arızalı gözüküyor.

Geri