Civic FC5 39 Litre LPG aldı

Aracınız
Civic FC5 2019
Soğuklarda neden daha fazla alır ki?
Sonuç olarak güvelik şamandırası var fazla yakıtı önlemek için..
Bildiğim kadarıyla hava soğuk iken depo daha fazla gaz alıyor. Ama fiyatla, alacağımız yakıtı sınırlarsak olumsum durumların önüne geçmiş oluruz.

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Şikayetvar dan şikayet oluşturdum. Hemen aradılar. İncelemeye alindi. Bakalım sonuç ne olacak.

Bildiğim kadarıyla 42LT eko. Fabrikasyon LPG li aracım.
Soğuk havalarda birçok kez yakit aldım. Haftada 2 depo tüketiyorum neredeyse... Böyle birşeyle ilk defa karşılaştım ( 2. Alışım aynı yerden. Eski fişimde de 39LT vermiş görünüyor)
Yol bilgisayarında daha evvel soğuk dahi olsa 9LT civarı ortalama tüketim var iken şu an 10-11 LT lerde..

Yol bilgisayarında daha evvel soğuk dahi olsa 9LT civarı ortalama tüketim var iken şu an 10-11 LT lerde..
Yol bilgisayarindan anlasilacagi uzere araciniz daha fazla tuketmis. Ayni menzili yaptiginiza gore daha fazla gaz almis deponuz. Samandiraniz biraz daha acilmis sorun degil bence daha iyi olmus yazin daha uzun menzil yapacaksiniz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Daha uzun yol yapmadım. Aşağı yukarı aynı hatta ve hatta 350km şehir içi tüketim var iken 300 km lere düştü.
Yol bilgisayarindan anlasilacagi uzere araciniz daha fazla tuketmis. Ayni menzili yaptiginiza gore daha fazla gaz almis deponuz. Samandiraniz biraz daha acilmis sorun degil bence daha iyi olmus yazin daha uzun menzil yapacaksiniz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Normal değil bu rakamlar. 33 hadi bilemedim 34 alır. %20 güvenlik boşluğu olur. 42 litrelik bir depoda %20 lik güvenlik payı düşersen 33 LT civarı bir boşluk kalır. Sizin aldığınız da anormal benim ki de..

Yakıt kaynaklı değil ise servise gideceğim bu konuyla alakalı.
37 litre aliyor rahatlikla ben hep alıyorum

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Şimdi size ortalığı karıştıracak bir olay söyleyeceğim. :)

Geçen gün bir benzin istasyonuna gittim. Aracım 2017 Fabrikasyon LPG Civic. Fulleyin dedim. Hemen önümde ise aynı FC5 civic vardı ve o da lpg alıyordu. bakın aynı akaryakıt istasyonu. Önlü arkalı lpg alıyoruz :D

benim civic 34.7 da tak etti attı. Dolum tamam. Onun ki 39.6 litre aldı ve öyle attı. Pardon aracınız orjinal lpg li mi dedim. Evet dedi. Neden sordunuz ? Dedim böyle böyle. O da şaşırdı neden bu fark diye.

Aynı araba.
Aynı akaryakıt istasyonu.
benim araç 34.7 de doldu. Onunki 39.6 da.

Hadi şimdi bunuda açıklayalım ??

Aracınız
Civic FC5 2019
Pompa sorunlu o halde. Kesinlikle anormal bi durum var.
Şimdi size ortalığı karıştıracak bir olay söyleyeceğim. :)

Geçen gün bir benzin istasyonuna gittim. Aracım 2017 Fabrikasyon LPG Civic. Fulleyin dedim. Hemen önümde ise aynı FC5 civic vardı ve o da lpg alıyordu. bakın aynı akaryakıt istasyonu. Önlü arkalı lpg alıyoruz :D

benim civic 34.7 da tak etti attı. Dolum tamam. Onun ki 39.6 litre aldı ve öyle attı. Pardon aracınız orjinal lpg li mi dedim. Evet dedi. Neden sordunuz ? Dedim böyle böyle. O da şaşırdı neden bu fark diye.

Aynı araba.
Aynı akaryakıt istasyonu.
benim araç 34.7 de doldu. Onunki 39.6 da.

Hadi şimdi bunuda açıklayalım

Geri