Civic FC5 39 Litre LPG aldı

Aracınız
Civic FC5 2019
Lpg göstergesini kalibre ettin mi?
Yapmasıysan kalibrasyon yapmanı öneririm.
Sıfır olarak aldığımda da lpg boş ikazı veriyordu, full yaptığımda 25-26 lt alıyordu. Kalibrasyonu yaptıktan sonra yanan lpg uyarısı 2 diş kadar arttı :)
Bu şekilde yaptıktan sonra sen de depiyu boşaltıp tekrar fuller misin acaba kaç lt alacak?
Hepsinde uyarı verdikten sonra aldım 1 diş gaz varken

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Kalibrasyon yapmadım kalibrasyon için LPG tuşuna 10 saniye kadar mı basıyorduk nasıl oluyordu tarif eder misin bugün de uzun yoldayken iki diş kalmıştı yakıt aldım 23 lt aldı bu seferde Bp’den aldım anlamadım 2 diş varken 23 lt, tek dişte uyarı verdiğinde 26 lt almıştı

Aracınız
Civic FC5 2019

Bu linkten bakabilirsin.
Kalibrasyon yapmadım kalibrasyon için LPG tuşuna 10 saniye kadar mı basıyorduk nasıl oluyordu tarif eder misin bugün de uzun yoldayken iki diş kalmıştı yakıt aldım 23 lt aldı bu seferde Bp’den aldım anlamadım 2 diş varken 23 lt, tek dişte uyarı verdiğinde 26 lt almıştı

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar, 2018 eco elegance aracımda lpg göstergesindeki kararsızlıktan dolayı yıllık bakımda şamandıranın kalibrasyonu yapıldı. Bu işlem sonrasında normalde 35 litre civarı alan depo 38 - 38,5 litreye kadar çıktı. Son 2 aydır petrol ofisi, shell ve opetten depoyu fullediğimde ise 40 - 40,6 litreyi gördüm. Mesafede yaklaşık 40 km arttı. Bu artışın sebebi kalibrasyondan dolayı olabilir mi ve ileride bir sorunla yine karşılaşır mıyım? Herkese keyifli forumlar dilerim.

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar, 2018 eco elegance aracımda lpg göstergesindeki kararsızlıktan dolayı yıllık bakımda şamandıranın kalibrasyonu yapıldı. Bu işlem sonrasında normalde 35 litre civarı alan depo 38 - 38,5 litreye kadar çıktı. Son 2 aydır petrol ofisi, shell ve opetten depoyu fullediğimde ise 40 - 40,6 litreyi gördüm. Mesafede yaklaşık 40 km arttı. Bu artışın sebebi kalibrasyondan dolayı olabilir mi ve ileride bir sorunla yine karşılaşır mıyım? Herkese keyifli forumlar dilerim.

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

şamandıra ile ilgili olacağını sanmıyorum. kışın LPG ' deki KESAFET oranı değiştiği için, yazın 33-34 litreye dolan depo 38 litreye kadar alabilir. Tabi siz hemen bu olaydan 1 gün sonra değişti diyorsanız, o zaman dolum limitini biraz daha esnetmiş olabilirler. Sonuç itibari ile mesafeniz 40 km daha arttıysa sıkıntı yok fazla almasının. Hatta bence avantajlısınız, benzinliye daha geç girersiniz.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
42 litrelik LPG tankımın 44 litre aldığını da gördüm. :) Bu işte hile olduğu kesin. Genelde bu tür olaylar adı sanı duyulmamış petrol istasyonlarında gerçekleşiyor. 1-2 litre pompanın basıncına bağlı olarak değişebilir.

Geri