Civic ES7 80 km hizda zıplama

Aracınız
Civic ES7 2006
Merhaba arkadaşlar.
Dalgalı bir asfalt düşünün ya da Arka arkaya hafif çukurlar .böyle bir yolda gidince araç bir zıplamaya başlıyor sanki yoldan çıkıcam frene basınca araç duramayacak sanki uçacak.bu sorunu neden yapar

Aracı aldığımda yaylar basılmıştı ben ısıtarak geri açtırdım.Bu yüzden yapma ihtimali var mı. Birde ustanın biri ön sol amortisörün değişmesi gerekiyor demişti ondan olabilir mi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet an itibariyle 4 amortisör 2 ön helezon yayı kule bilyalari takozlari değişti. Şu an hersey süper sadece tek bi sıkıntım var yeni diye mi bilmiyorum sağ kule bilyasindan araç dururken sağ sol yapınca tikirti geliyor . Alışması mi lazım bilmiyorum ama haftaya iade edip başka getirticek ustam. Bilgin var mı hocam senin bu bilyalarin yerine alışma süresi olur mu.
Aracın gidişinin normale döndüğüne sevindim.
Bilyalarda açıkça alışma gibi birşey duymadım, bilya arızalı veya yağsız ise tıkırtı gibi seslere neden olur, zaten ustanızda başka bilya getirecek diye belirtmişsiniz.

Aracınız
Civic ES7 2006
Aracın gidişinin normale döndüğüne sevindim.
Bilyalarda açıkça alışma gibi birşey duymadım, bilya arızalı veya yağsız ise tıkırtı gibi seslere neden olur, zaten ustanızda başka bilya getirecek diye belirtmişsiniz.
Aynen başka bilya istedi parçacıdan onu haftaya takarız dedi. Alışma durumunu şu yüzden sordum sürekli yapmıyor o tıkırtı sesini bazen yapıyor.

Geri