Civic FC5 Acil cam suyu donması

Arkaadaslar 2020 eco exe aracimin bu sabah kalktigimda silecek suyu calismiyordu. Hic ses gelmiyor. Donmus olma ihtimali yuksek. Araci aldigimdaki su duruyordu hic ekleme yapmadim. Su koymus olma ihtimalleri var mi? Simdi antifirizli su ekledim ama olan oldu tabi. Bu sorunu nasil cozerim. Hic hareket ve ses olmamasi sigorta gibi bir sey varsa onun atmis olma ihtimalini aklima getirdi. Nasil cozebiliriz bunu. Ilk bastigimda bile ses yoktu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Diğer Markalar
Valla insallah oyledir hocam cok sagol o zaman biraz bekleyeyim malum havalar sogudu. Motordan hic ses gelmeyince bozuldu sandim

Bugün Ankara bir tık ısındı büyük ihtimal çözülmüştür, bir ara zorlamadan deneyin isterseniz, Dikmendeyim soğuğu meşhur benim ki şimdilik donmadı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim de dondu Ankara'dayım. Hatta az önce bir arkadaşın arabasına da baktık, şu saat olmasına rağmen onunki de hala donuktu. Sabah kendiminkini kürdanla deliklerini açtım ama herhalde su daha aşağıda bir yerlerde dondu

Aracınız
Diğer Markalar
Benim de dondu Ankara'dayım. Hatta az önce bir arkadaşın arabasına da baktık, şu saat olmasına rağmen onunki de hala donuktu. Sabah kendiminkini kürdanla deliklerini açtım ama herhalde su daha aşağıda bir yerlerde dondu
Üstad garip bir durum cam suyunun antifiriz derecesi ile alakalı sanırım. Cuma park etmiştim bu gün çalıştırdım camdan buzu kazıdım cam suyunu sıktım direk çalıştı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Üstad garip bir durum cam suyunun antifiriz derecesi ile alakalı sanırım. Cuma park etmiştim bu gün çalıştırdım camdan buzu kazıdım cam suyunu sıktım direk çalıştı.
Üstadım bugün havanın soğuk olacağını bildiğim için dün antifiriz koydum cam suyuna komple.Lakin antifirizi 1 e 3 oranında su ile karıştırmıştım.Herhalde bu oran hava soğuğu için yeterli olmadı. Sizinkinin direkt çalışmasına çok sevindim. Eşim bugün kapalı garajda kaldı gün boyu bakalım akşam çalışacak mı merakla bekliyorum ;)

Bugün Ankara bir tık ısındı büyük ihtimal çözülmüştür, bir ara zorlamadan deneyin isterseniz, Dikmendeyim soğuğu meşhur benim ki şimdilik donmadı.

Hocam ben de ankaradayim eve gelirken eksi 8 derece gosteriyordu korkup antifiriz suyunu olcturdum eksi 40 mis neyseki o. Cam suyu icinse bi ariza yoksa bekliycez artik yapacak bir sey yok. Bugunlerde sadece arabalar camurlu su attigindan cam kotu oluyor gorunmuyor o kotu iste

Aynı sorunu hafta sonu bende yaşadım maalesef. Aracı aldığımdan beri hiç cam suyu koymadım. Hafta sonu antifirizli cam suyu ilave ettim ancak bir süre sonra dondu.
Araçla uzun yol yaptım, motor sıcak olmasına rağmen çözülmedi. Şu an işyerinin kapalı otoparkında, akşam çözülmüşmü göreceğiz.

Soguksa yine cozulmez hocam benimki kapali yerde dondu ankarada. Ilginc olan sifir alinan arabaya cam suyu yerine su koymus olmalari

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu camsuyu husunda deneyim olarak en memnun kaldığım Shell'in camsuyu oldu, Shell akaryakıt istasyonlarında genelde mevcut oluyor, eskiden 10-15 lira fiyatı vardı ancak şu anda fiyatı nedir bilmiyorum, hiçbir katkı koymadan doldurduğumda donma yaşamadığım tek camsuyu buydu.

10109135323186.jpg

Geri