cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Benim mutluda 2 yıl oldu herhalde hiçbir sıkıntı gözükmüyor şuanda :) ben nerdeyse 2 sene içinde en fazla 1 ay filan eco mod kullandım ve bunun eco mod ile alakalı olduğu ile ilgili bilinçsiz bir teorim var Eco mod açık iken araç şarj etmeyi kesme gibi bir durum olabilir mi ? ( Son zamlardan sonra eco mod ile geziyorum benim aküde su koymasın )
Hahhaah, güzel teori, tutarsa ilginç olur. Yalnız bende FB7 varken varta 45lik ile iki kış geçirdim, hiçbir eksilme hissetmedim. Arabayı aldığım günden beri de ECO modu denemeler hariç hiç kapatmadım.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
hamid hocam akuyu kaca aldiniz acaba aynı akuyu bende aldim.gecen hafta

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aküyü alışım biraz tuhaf oldu :)
Şöyle anlatayım, daha önce aldığım Bosch aküyü garanti incelemeye göndermişlerdi ve değişim kararı çıkmıştı ancak yeni akü bayiye bir sonraki teslimatta gönderilecekmiş ve bu süre 3 aya yakın sürebilir dediler, sağolsun bayi ile görüşünce İnci aküye çok ufak bir fark ödeyerek geçme teklifinde bulundular, bende kabul ettim :) Bu nedenle şu fiyata aldım diyebilme durumum maalesef yok.

Aracınız
Civic FB7 2016
Merhaba herkese. Aracım 2016 fb7 2020mart ayımda mutlu akü almıştım garanti dolmasına 3.5-4 ay var. Geçen gün hiç biseyi açık birakmamama rağmen araç çalışmadı. Kilit açıp kaparken 4lüleri yanmadi. Kontağı çevirmek için frene bastığımda tık tık tık sesleri geldi ve gosterge ekrani soluklaştı hatta söndü. Takviye yaptım 30dk dan fazla dolaştım park ettim. Sabahına araç az zorlanarak çalıştı fakat aksam yine çalışmadı. Kilit 4lüleri dahi soluklasti. Tık tık sesleri normal mı ve aküyü garantisi için mutlu bayiine aldığım yere goturucem sökülüp ikame takılırsa veya şarj edip takarlarsa araçta bazı şeylerin silinmesi gibi bir sorun olur mu olursa nasil önlem alabilirim. Ayrıca fb7lerde bu sorunu yaşayan bikac duyduğum var kronik sanırım 1.5 yılda bir akü alacaksak veya yaptiracaksak sıkıntı sürekli çalışan hafta da bir en azından çalışan aracta bu durum olmaz heralde. Bu durumu yaşayanlar görüş fikir belirtebilir mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam anlattıklarınızın hepsi aküye işaret ediyor. Siz yine iyisiniz garanti bitmeden problem yaşamışsınız. Geçmişte mutlu 55 kullandım. 2.5 sene sonra aniden tık tık dedi beni şaşırttı. İndikatörde yeşildi. Sebebi ise akü artık şarj olmuyormuş. Hücre bağlantılarında kopukluk oluşmuş. Benim fikrim garantiden akünün değişmesini isteyin. Aldığınız yerde kaçak testi yapılır. Şarj oluyor mu kontol edilir. Birde yükleme testi yaptı mı akü kendini belli eder.
- Akünün en büyük düşmanı soğuk ve kısa mesafe çok marş yapmaktır.
- Akü değişmi esnasında ecu resetlenir. Fabrikasyon teyp var ise şifre ister.

mturker

Özel Üye
Merhaba herkese. Aracım 2016 fb7 2020mart ayımda mutlu akü almıştım garanti dolmasına 3.5-4 ay var. Geçen gün hiç biseyi açık birakmamama rağmen araç çalışmadı. Kilit açıp kaparken 4lüleri yanmadi. Kontağı çevirmek için frene bastığımda tık tık tık sesleri geldi ve gosterge ekrani soluklaştı hatta söndü. Takviye yaptım 30dk dan fazla dolaştım park ettim. Sabahına araç az zorlanarak çalıştı fakat aksam yine çalışmadı. Kilit 4lüleri dahi soluklasti. Tık tık sesleri normal mı ve aküyü garantisi için mutlu bayiine aldığım yere goturucem sökülüp ikame takılırsa veya şarj edip takarlarsa araçta bazı şeylerin silinmesi gibi bir sorun olur mu olursa nasil önlem alabilirim. Ayrıca fb7lerde bu sorunu yaşayan bikac duyduğum var kronik sanırım 1.5 yılda bir akü alacaksak veya yaptiracaksak sıkıntı sürekli çalışan hafta da bir en azından çalışan aracta bu durum olmaz heralde. Bu durumu yaşayanlar görüş fikir belirtebilir mi?
Gecmıs olsun, bundan 1 - 2 sene once fb7 arac sahibiyken durduk yere benım akumde bıttı sizinkısı gıbı, (fabrika cıkıslı)
Gıttım sıfır aynı aküden aldım ,
Yaklasık 19 ay kullandım zımba gıbı oldu arac, bi gun Marşa bastım tık yok akü bıtmıs gene durduk yere, Bı sekılde takviye yaptım akuyu aldıgım yere gıttım, Ölçtüler, Marşa bas ac kapa yap dediler sorunun akuden oldugunu gozlemledıler, ellerinde sıfır aynı aku yoktu gecıcı aku verdiler 1 hafta onunla gezdim, sonra sıfır akü geldı aynı gun montajladılar,
Varsa teyp ayarlarınız sıfırlanır Baska da bısey olmaz, Birde yanlıs hatırlamıyorsam elle km sıfırlıyoruz ya o sıfırlanır ama fb7 lerde o bile sıfırlanmıyor dıye hatırlıyorum,
Bence mutlu akü satan yerler önce dandik akü veriyorlar 2 seneyi gececek kadar gecerse kardalar akıllarınca, bakın sızınkısı de garantisi bitmeye yakın sorun cıkartmıs,
Ve suan fc5 sahibiyim benden oncekı sahibi sıfır aku aldım (mutlu) 1 sene sonra sorun cıkarttı garantiden degısımını yaptım dıye bahsettıydı,
Bence takviye ile hemen gıdın degısım isteyin,

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Geçmiş olsun.
Daha bu yaz tatilde beni yarı yolda bıraktı bu akü. Daha 2 senelikti ve bir anda gitti. Plakalar arası kopmuş ve mecbur yenisini aldım tekrar.
Garantiden değişmeye bakın.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Mutlu bence kendi ipini cekti dısarıda satılanlar bence dandik, en iyisi paraya kıyıp varta almak olucak sanırım bi sonraki degısım de,

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Mutlu bence kendi ipini cekti dısarıda satılanlar bence dandik, en iyisi paraya kıyıp varta almak olucak sanırım bi sonraki degısım de,

Mutlu'nun sahipleri değiştikten sonra ciddi kalite kaybı yaşadılar ama Varta'da eski kalitesinde değil, Varta'da da çok fazla sorun okudum.
Bence bu akülerin üretimlerinde eskiden kullanılan yüksek kaliteli hammaddeler yerine daha uygun fiyatlı ve ömrü kısa hammadde kullanımına geçildi ve bu yüzden aküler artık ortalama 2 yılda ömrünü tamamlıyor, eski dayanıklılıklarından eser yok.
Değişimi yapan akücü de özellikle dar yapıdaki Japon akülerden kendilerininde hiç memnun olmadığını anlatmıştı.

Geri