mturker

Özel Üye
Mutlu'nun sahipleri değiştikten sonra ciddi kalite kaybı yaşadılar ama Varta'da eski kalitesinde değil, Varta'da da çok fazla sorun okudum.
Bence bu akülerin üretimlerinde eskiden kullanılan yüksek kaliteli hammaddeler yerine daha uygun fiyatlı ve ömrü kısa hammadde kullanımına geçildi ve bu yüzden aküler artık ortalama 2 yılda ömrünü tamamlıyor, eski dayanıklılıklarından eser yok.
Değişimi yapan akücü de özellikle dar yapıdaki Japon akülerden kendilerininde hiç memnun olmadığını anlatmıştı.
Aynen hissedilir derecede Bı sıkıntı oldugu ortada

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Malesef aldığım yer ikame akü vermedi servis suresi 10 günü geçerse veriyorlarmış. Fabrikaya göndeririz onlar ne derse artık diyorlar. Akü arızalaysa yenisiyle değiştiririm değilse şarj ederiz o da ücrete tabi dendi. Bulunduğum ilçeden 100kusur km gidip aküde sorun yok cevabını almaktansa (bu devirde muhtemel) buradaki kucuk bayiye söktürerek teslim ettim o gonderecek. Inşallah yenisini gönderirler. Bu yöntemi seçen fb7 ci bir arkadaşım 1aya yakın beklediğini ve ilginctir şarj edilip gönderilen aküyü 3 yıla yakındır kullandigini söyledi umarım kısa sürer. Malesef özellikle mutlu aküde benzer yorumları cok gördüm benimki de 12v55amperdi. Garanti ve ürün saglamligi konusunda hakkını veren bir marka bulup 3kurus fazla vermek lazım gerekirse. Garanti ve müşteri memnuniyeti konusunda kötü durumdayız net.

mturker

Özel Üye
Malesef aldığım yer ikame akü vermedi servis suresi 10 günü geçerse veriyorlarmış. Fabrikaya göndeririz onlar ne derse artık diyorlar. Akü arızalaysa yenisiyle değiştiririm değilse şarj ederiz o da ücrete tabi dendi. Bulunduğum ilçeden 100kusur km gidip aküde sorun yok cevabını almaktansa (bu devirde muhtemel) buradaki kucuk bayiye söktürerek teslim ettim o gonderecek. Inşallah yenisini gönderirler. Bu yöntemi seçen fb7 ci bir arkadaşım 1aya yakın beklediğini ve ilginctir şarj edilip gönderilen aküyü 3 yıla yakındır kullandigini söyledi umarım kısa sürer. Malesef özellikle mutlu aküde benzer yorumları cok gördüm benimki de 12v55amperdi. Garanti ve ürün saglamligi konusunda hakkını veren bir marka bulup 3kurus fazla vermek lazım gerekirse. Garanti ve müşteri memnuniyeti konusunda kötü durumdayız net.
Of ki ne of arac akusuz o kadar nasıl bekleyecek bu soguk da uzucu durum ınsallah tez zamanda isiniz cozulur,

Aracınız
Civic FB7 2016
Bu kadar süre beklemenin araca bir zararı olur mu peki sizce araca zarar verirse 1hafta 10 gün bekleyip çözülmezse yeni akü almak mantıklı olur mu?

mturker

Özel Üye
Bu kadar süre beklemenin araca bir zararı olur mu peki sizce araca zarar verirse 1hafta 10 gün bekleyip çözülmezse yeni akü almak mantıklı olur mu?
Aman aman bısey olmaz ama arac ıyıce hamtallaşır.
Mesela En basiti 2 gun yatınca bile arac diskler paslanmış gıbı oluyor balatalar ıyıce yapısıyor harekete gecınce araç dısklerde cızilmeler oluyor ömrünü kısaltıyor..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Araca hiç bir zararı olmaz. Asıl bayi problemli süre uzun ve mesafe uzak asıl sıkıntı bunlar. Neticeyi beklemenizi öneririm.

Aracınız
Civic FB7 2016
Dün sıfır akü ile değişimi yapıldı mutlu akü üzmedi bu kez. Japon tipi dar akülerden memnun değillermiş ustalarda öyle dediler. 1 hafta Yatmis oldu araba buna da şükür. Ayrıca yeni akü takilinca ilk calistirmalarda marş geç aldı biraz (kayış sesi gibi gıcırtı da oldu) yeni aküde olur diyen de var

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Dün sıfır akü ile değişimi yapıldı mutlu akü üzmedi bu kez. Japon tipi dar akülerden memnun değillermiş ustalarda öyle dediler. 1 hafta Yatmis oldu araba buna da şükür. Ayrıca yeni akü takilinca ilk calistirmalarda marş geç aldı biraz (kayış sesi gibi gıcırtı da oldu) yeni aküde olur diyen de var

Güzel haber, masrafsız şekilde halledilmesine sevindim. 1 hafta yatan araç ve sistem komple soğuk biraz geç çalışması normal bir durum.

mturker

Özel Üye
Hadı gozunuz aydın sıfır vermelerine sevindim,
Yukarıda tam da demek ıstedıgım buydu 1 haftanın uzerıne bir kaç hafta daha yatsaydı dahada hamtallasırdı araç,
Kayısla sesinin akü ile alakası yok soguk lardan ve calısmamaktan etkilenmiş...
Kazasız belasız ınsallah...

Geri