Civic FB7 Amerikan park modülüne yan ayna sinyali bağlama(detayli anlatim)

anemon

0
[MENTION=3380]anemon[/MENTION] güzel paylaşım emeğine sağşlık. gaz pedalının arkasında giden kablo nereye bağlanıyor orayı tam anlayamadım .yardımcı olabilimisin?
Sağa doğru giden tek kablo yu kastediyorsanız sağ aynaya giden hat

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anemon

0
[MENTION=11195]anlkaplan957[/MENTION] sürücü kapısının oradan her iki kabloyuda içeri alıyoruz. Birini sürücü tarafındaki jakın arkadaki kablosuyla birleştiriyoruz. Diğerini sağ ayna tarafına doğru gaz pedalının ve klima panelinin arkasından uzatıp ssğ sürücü kapısındaki jakla bağlantılıyoruz.
Anladığım kadarıyla izah etmeye çalıştım.
Araç voltaj tornavidası olursa ölçerek doğru kabloyu kesmek mümkün olur

Eline sağlık bilgi için ama bişey sorucam aynalar sabitmi yanıyor yoksa önler gibi sinyal veya dörtlü açıldıgında yanıp sönüyormu

Aracınız
Kapı fitilinden geçmiyor. Davlumbazın üstünden kapı aralığına uzanıyor.

Davlumbaz yerine direksiyon altından bakıldığında teyibin hemen arkasında motor kabine giden bir yol var. Plastik tıpa ile kaplı. Oradan ucu kör bir mil ile kabloyu aktarım yapabilirsiniz. Fd6 aracıma bende bu şekilde montaj yaptım.

Dışarıda ki elektrikçilere sorduğum da montaj yapılmıyor diyorlardı kendim uğraştım montajını kendim yaptım. Image1531807004.801381.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Ekli dosyayı görüntüle 5352Ekli dosyayı görüntüle 5353Ekli dosyayı görüntüle 5354
AMERİKAN PARK MODÜLÜNÜ YAN AYNA SİNYALİ BAĞLAMAYI ANLATMAYA ÇALIŞACAĞIM.
Gerekenler:*2-3 m elektrik kablosu
**(mümkünse araç kontrol kalemi)yoksa da ben hangi kablonun kesileceğini fotoğrafladım.
***deli cesareti
Öncelikle Park modülü bağlı ve çalışıyor olmalı.Yani burada yapılan sadece mevcut ana modül hattından aracın yan aynalarına kablo çekmektir.
Ekli dosyayı görüntüle 5355

stte görülen sağ ve sol sinyallere giden mavi kablolara T(kesilmeyecek) bağlantı yapılarak 2 ayrı kablo akünün yanından aracın sol çamurluğundan içeri alınacak.
Ekli dosyayı görüntüle 5356
Ekli dosyayı görüntüle 5357Ekli dosyayı görüntüle 5358
kapılara giden kablo demetini içinde barındıran körüğün arkasından içeri alınacak.
solda sigorta panelinin arkasında kapıdan gelen kablo demetinin bağlandığı 2 jak var.
sağda kahverengi beyaz,solda ise mavi beyaz.
bu jaklar yerinden içeriye uzanıp sökülecek.Direk çekmeyin.yanda klipsi var bastrıp çekince geliyor.
(en zor yer burası.jaklara zarar vermeden çıkarmak için belimi baya zorladım)öğrenince kolay aslında
Ekli dosyayı görüntüle 5359Ekli dosyayı görüntüle 5360Ekli dosyayı görüntüle 5361Ekli dosyayı görüntüle 5362
mavi jakın mavi-gri kablosu kesilecek.araca giden taraf kullanılmayacak.
ayna sinyaline yani kapıya giden kablo ile modülden çektiğimiz tek kablo bağlanacak.
Ekli dosyayı görüntüle 5363Ekli dosyayı görüntüle 5364Ekli dosyayı görüntüle 5365
kahverengi jakın kahve kablosu içinde sol tarafta yapılan kablolama işlemi yapılacak.
ÖNEMLİ:::Araçtan gelen kabloyu neden iptal ettik söyleyim.modülü yapan firmamızla görüştüğümde diğer türlü yapılırsa arıza lambası yakma durumu oluyormuş.
Ekli dosyayı görüntüle 5366

bu da gaz pedalının üstünden hattın sağa giden tarafa doğru halidir.
hayırlı olsun.inşaallah sorun yaşamazsınız.
Dostum her şey çok güzel olmuş. İşçilik, anlatım, montaj. Ama bu kabloyu niye tercih ettin :) awg kablo yoksa fl serisi kablo ile yapsaydın keşke. Bir sonraki montajında güvenlik açısından bu kabloyu tercih etmeyin derim. Güle güle kullanın.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

anemon

0
Eline sağlık bilgi için ama bişey sorucam aynalar sabitmi yanıyor yoksa önler gibi sinyal veya dörtlü açıldıgında yanıp sönüyormu
Parklar yada farlar açık olduğunda sabit yanıyor.sinyal yada dörtlü flaşör yakıldığında ise modül tamamen devreden çıkıyor normal işleyişine geçiyor.
Sinyal bittikten 1 sn sonra modğl tekrar devreye giriyor tüm bağlantılar tüm köşeler ve ayna sabit yanmaya başlıyor.

anemon

0
[MENTION=964]maksu[/MENTION] üstadım modülden çıkan voltaj küçük olduğundan önemsemedim herhalde.Ama haklısın uzun vadeli olma açısından dikkat etmek lazım.
Tavsiyen dikkate alındı. Gözden kaçan veya bilmediğimiz birşey olursa yapıcı eleştiri ve öneriler çok faydalı oluyor. Teşekkür ederim

Geri