An itibariyle Yetkili Servis'e artık veda ediyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
İsyanınızı Honda Türkiye duydu galiba.henüz bakım yaptırmadıysanız honda türkiyeden şimdi bir mesaj geldi.
"Honda'da Servis Kampanyası: 2016 ve 2017 model Honda Civiclere özel 990 tl ye standart bakım paketi! Ek olarak ; fren balata&disklerde ve CVT şanzıman yağında %30 indirim."
Bana göre değerlendirilebilir.
Arkadaşlar 2017 Model Eco Elegance CVT araca sahibim. Rutin periyodik bakımın 1250 TL-1300 TL olduğu daha 2-3 ay öncesine kadar bu fiyatlar hadi bir nebze idare eder diyordum.
Ama Honda Yetkili servisleri artık Rutin bakıma 1600-1700 TL fiyat çekiyor. Bu fiyatın içinde Subap ayarı yok. Şanzıman Yağı yok. Buji değişimi vs yok. Bildiğiniz düz bakım. Motor yağı, filtre

Yahu 1700 TL ben bunun neyine vereyim ?
Benim gözümde 2000 TL'ye yaklaşan bu rakamlar ancak "araçta bir sorun olursa" verilecek rakamlar. Sorunsuz çalışan araca durduk yerde 1700 TL para vermek artık inanılmaz saçma...

Artık bakımlarımı ortalama 700 TL gibi fiyatlarla Özel Serviste yaptıracağım.
Sadece Şanzıman yağı için yetkili servise uğrarım diyordum ama Özel serviste de Hondanın orjinal CVT yağı HCF 2 mevcut. Kendim bizzat gördüm ve baktım yetkili serviste ki nin aynısı. orjinal.

Artık bu saatten sonra Yetkili servis macerası benim için bitmiştir. Yıl başından sonra Yetkili servisler rahat 2.000 TL yi düz bakıma isterler artık. Havaya para atmaya niyetim yok valla.

Honda Türkiye Servis konusunda kendine çeki düzen veremedi. Fiyatlar inanılmaz pahalı. Onu geçtim Her şey kullanıcı hatası zaten. Garantininde bir anlamı yok. Şanzımanda CVT yağını zamanında değiştirdiğim sürece sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.

şahsen benim düşüncelerim bunlar arkadaşlar.
Siz ne dersiniz bu konuda ?

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İsyanınızı Honda Türkiye duydu galiba.henüz bakım yaptırmadıysanız honda türkiyeden şimdi bir mesaj geldi.
"Honda'da Servis Kampanyası: 2016 ve 2017 model Honda Civiclere özel 990 tl ye standart bakım paketi! Ek olarak ; fren balata&disklerde ve CVT şanzıman yağında %30 indirim.
Bana göre değerlendirilebilir.
İsyandan değil, ilk 3 yıllık garanti dolunca bu şekilde indirimler başlıyor :)

Aracınız
Civic FB7 2015
Valla abi fb7 için 40bin bakımı geçensene honda ılıcak serviste yaptırdım garanti bozulmasın dedim. Geçen ay 50 bin bakım için yine aradım. 940 TL fiyat verdi şanzıman yağını 40bin de değiştirmiştim sadece motor yağı ve filtreleri değiştirecek.. Gittim özel servisten 500 e hallettim artık servise hiç uğramam bitmiştir servis benim için.. Özel serviste filtreleri ustanın oğlu (15 yaşında) değiştirdi yağı usta değişti yani Kendimiz de yapabiliriz. Kendime ait yerim olsa malzemeyi alıp kendim bile yaparım. Adam 15dk da malzeme haric 300 TL yi cebe attı... Güzel para..

[HUAWEI Mate 20 lite] cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2015 Fb7

Aracınız
Civic FC5 2019
Kaç yıl ya da kaç bin servis bakımına kadar garanti devam ediyor?
Misal eski aracım skodaydı iyi niyet garantisi denen bir sistemleri vardı. Garanti diyelim 4 yıl. 4 yıldan sonra da yetkili serviste bakım yapılmaya devam edilirse yüksek tutarlı parçalar bile garanti kapsamında değiştiriliyordu. Honda da böyle birşey var mı acaba hiç sorma fırsatım olmadı servise.

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kaç yıl ya da kaç bin servis bakımına kadar garanti devam ediyor?
Misal eski aracım skodaydı iyi niyet garantisi denen bir sistemleri vardı. Garanti diyelim 4 yıl. 4 yıldan sonra da yetkili serviste bakım yapılmaya devam edilirse yüksek tutarlı parçalar bile garanti kapsamında değiştiriliyordu. Honda da böyle birşey var mı acaba hiç sorma fırsatım olmadı servise.

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Honda'da garanti bittikten sonra böyle birşey hiç duymadım maalesef.
Ama zamanla arıza yapacağını bildikleri bazı parçalarda düzenli indirim kampanyaları yapıyorlar, mesela motor kulakları %30 indirimli olarak veriliyor, bu sayede fiyat olarak yurtdışı ile benzer fiyata geliyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ekli dosyayı görüntüle 263132

Yetkili servisten bugün bujileri ve v kayışını değiştirttim. Yağ filtresi aldım ve bir arka stop lambası yanmış sanırım o değişti. Fiyatlar faturadaki gibidir.
Geçen yıl tapa pulunu 1 liradan 5 tane almıştım, yüzdesel olarak onun fiyatı çok artmış ?
Ama genel olarak fiyatlarda kura göre çok ciddi artış yok, ayrıca buji değişimi ile v kayışı değişimi için 100 lira işçilik aldılarsa uygun olmuş, dışarda yapılsa da aynı işçiliği isterlerdi. Bu işlemler kaç bin km.de yapıldı hocam :)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Geçen yıl tapa pulunu 1 liradan 5 tane almıştım, yüzdesel olarak onun fiyatı çok artmış ?
Ama genel olarak fiyatlarda kura göre çok ciddi artış yok, ayrıca buji değişimi ile v kayışı değişimi için 100 lira işçilik aldılarsa uygun olmuş, dışarda yapılsa da aynı işçiliği isterlerdi. Bu işlemler kaç bin km.de yapıldı hocam :)
Tam olarak 125.300 km de yapıldı hocam.

Aracınız

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Geri