An itibariyle Yetkili Servis'e artık veda ediyorum.

Aracınız
Civic FC5 2016
Bugün açtığım başlığa bakarsanız sanırım sesimiz duyuldu. 2016-2017 Civic lere 990TL ye standart bakım kampanyası başlatıldı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Dikkat çekmek istediğim nokta şu olur , dikkat edilirse model yılı 2017 - 2016... Yani ilk 3 yıllık garantisi biten araçlara yönelik,demek ki 6 yıl garanti olayı hikâye... Eğer eş değer garanti durumu olsaydı,ilk 3 yıl ile son 3 yıl arasında model yılı ayırt etmezdi Honda...

Aracınız
Civic FC5 2020
Arabanın garantisinin devam etmesi için periyodik bakımlarının Honda yetkili servisinde yapılması zorunluluğu yoktur.Periyodik bakımın zamanında, doğru parçalarla yeterliliği olan yerde yaptırılma zorunluluğu var diye düşünüyorum.Diyelimki ben Honda Civic arabamın 10 binlik bakımını doğru parçalarla zamanında yetkili Opel servisinde yaptırdım.Bakım evraklarını,faturasını düzgün şekilde aldım.Arabamın garanti kapsamında değişmesi gereken bir parçasını Honda ben bunu garantiye sokmam diyemez diye düşünüyorum.Ben bir önceki aracımın son bakımını tamamen BOSCH marka parçalar kullanan bir yerde yaptırmıştım.Bizde servis bakımı için yetkiliyiz ve yeterlilik belgelerimiz mevcut demişti.Bana iki farklı motor yağı seçeneği de sunmuştu.Haliyle 475 ve 575 TL.olan iki farklı bakım fiyatı.Ben yetkili servise artık kazıklanmak istemiyorum diyen arkadaşların böyle yerlere bakmasını tavsiye ederim.

Arkadaşlar bu konuda sizlerin düşünceleri nedir?yazarsanız aydınlatıcı olur diye düşünüyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arabanın garantisinin devam etmesi için periyodik bakımlarının Honda yetkili servisinde yapılması zorunluluğu yoktur.Periyodik bakımın zamanında, doğru parçalarla yeterliliği olan yerde yaptırılma zorunluluğu var diye düşünüyorum.Diyelimki ben Honda Civic arabamın 10 binlik bakımını doğru parçalarla zamanında yetkili Opel servisinde yaptırdım.Bakım evraklarını,faturasını düzgün şekilde aldım.Arabamın garanti kapsamında değişmesi gereken bir parçasını Honda ben bunu garantiye sokmam diyemez diye düşünüyorum.Ben bir önceki aracımın son bakımını tamamen BOSCH marka parçalar kullanan bir yerde yaptırmıştım.Bizde servis bakımı için yetkiliyiz ve yeterlilik belgelerimiz mevcut demişti.Bana iki farklı motor yağı seçeneği de sunmuştu.Haliyle 475 ve 575 TL.olan iki farklı bakım fiyatı.Ben yetkili servise artık kazıklanmak istemiyorum diyen arkadaşların böyle yerlere bakmasını tavsiye ederim.

Arkadaşlar bu konuda sizlerin düşünceleri nedir?yazarsanız aydınlatıcı olur diye düşünüyorum.
Bu husus daha önce linkteki konuda tartışıldı hatta @ywzckr Honda Türkiye ile görüşme bilgisini de yazmıştı, konuya bir gözatın isterseniz.

wehr

0
herkese merhaba. bugün honda marmarayı aradım 40000 km bakımı için. aracım 2017 model 1,5 civic rs. 990 tl kampanya fiyatı+ yakıt filitresi(1850 tl) toplamda 2800 tl gibi fiyat verdiler. bu fiyat normal mi? 40000 bakımında yakıt filitresi değişimi bana çok mantıksız geldi. fiyatı da çok uçuk. araç sanki mazotlu gibi 40000 de filitremi değiştiriliyor. bilgisi olan varsa yorum almak isterim. saygılar

Aracınız
herkese merhaba. bugün honda marmarayı aradım 40000 km bakımı için. aracım 2017 model 1,5 civic rs. 990 tl kampanya fiyatı+ yakıt filitresi(1850 tl) toplamda 2800 tl gibi fiyat verdiler. bu fiyat normal mi? 40000 bakımında yakıt filitresi değişimi bana çok mantıksız geldi. fiyatı da çok uçuk. araç sanki mazotlu gibi 40000 de filitremi değiştiriliyor. bilgisi olan varsa yorum almak isterim. saygılar
Yakıt filtresi 1850 mi??? Bir yanlışlık olmasın, nasıl bir filtredir bu?

Aracınız
Civic FB7 2015
Yakıt filtresi 40.000 de değişmesi gerekmiyor 100.000 120.000 bin km gider bende 40.000 bakıma girdiğimde değiştirilmesi gerektiğini söylediler kabul etmedim şanzıman yağı ile birlikte diğer periyodik bakımları yaptırdım. Ve evet yakıt filtresi bayağı pahalı..

[HUAWEI Mate 20 lite] cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2015 Fb7

Aracınız
Civic FC5 2016

Merhaba bugün Adana yetkili serviste 990tl bakım kampanyası + cvt yağ değişimi(2yıl olmuş) toplam 1.670TL para ödedim. 4 yıl olduğu için yakıt filtresi de değişmesi lazım dediler 1.400TL de ona istediler değiştirmedim. Arabam henüz 52.000km de Shell dışında yakıt almıyorum. Servis yetkilisine söyledim 52.000 de bu filtre değişmez diye cevap 4 yıl veya 80.000km hangisi önce dolarsa değiştiriliyor dedi. Değiştirmedim. Dışarda araştıracağım bakalım. Yakıt filtresi için fiyat çok yüksek geldi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar bugunn aradim servisi kampanya 990 TL sadece benzin li modeller için dedi LPG var ise 1100 dedi birde arac 3 yasına girdiği için fren hidrolik sıvısının değişme si gerekıyor dedi oda 250. TL tutuyor dedi

Dedim değişmez isek ne olur ? Garanti den cıkar mı ? Oda söyle dedi arac garanti den cıkmaz ama ılerlıyen surecte fren tertibatı nda bır sorun olduğunda buna bakılır ve değişmediği için kapsama girmez dedi bende tesekkur ettim.

Yani fark etmiyor Honda için bu yukarıda yazan arkadaşlar var ya aracları bozulunca garantiden deiştirmek için nereye gidiyor fabrıkaya mı gidiyor yoksa bayiye ?? Tabıkı bayıye gidiyor yani iş bayide bitiyor .Buna bayi karar veriyor bunu garanti ye sokarız veya sokmayızı onun için garanti den cıkmıyor diye bir sey yok yetkılı bakımsız tek bakım garantinin bozulmasını saglıyor.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri