Arabamın boyasında bozulma var

Ad Soyad
Furkan Kesat
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar.2020 model honda civic eco excutive sahibiyim aracım üstüne dışarıdan bir madde sıçraması sonucu karbon gri rengin de siyah siyah lekeler oluşmuş kaportacıya götürmeme rağmen düzelttiremedim aranızda bu sorunu yaşayan varsa ve düzelttiyse bana bilgi verirse çok sevinirim

Çözüm
Öncelikle çok geçmiş olsun çok üzüldüm insanlar çok anlayışsız maalesef , geçenlerde internette gördüm tarcanlar ekspres paylaşmış aracın üzerine dökülen beton harç lekelerini temizletmek isteyen kişinin arabası da, aracını yikamciya bırakması sonucu 2 gün sonra bu hale gelmiş ,yikamcinin porcoz kullandığı ve etkisinin de 2 gün sonra ortaya çıktığını söylüyorlardı

Mi Note 10 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Porçöz nedir arkadaş inanılır gibi değil 🤔

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Geçmiş olsun, görmeden bir şey demek zor, yakın ve uzak fotoğraflar eklemenizi tavsiye ederim, gün ışında, güneş değerken yakın çekim olacak şeklinde bir kaç foto ile daha net cevaplar alabilirsiniz.

mturker

Özel Üye
Merhabalar.2020 model honda civic eco excutive sahibiyim aracım üstüne dışarıdan bir madde sıçraması sonucu karbon gri rengin de siyah siyah lekeler oluşmuş kaportacıya götürmeme rağmen düzelttiremedim aranızda bu sorunu yaşayan varsa ve düzelttiyse bana bilgi verirse çok sevinirim
Çok geçmiş olsun ,
Bunların böyle oluşma süreci nasıl oldu ve aracınızı ilk böyle gordugunuzde aracın sağında solunda yerde bu tip lekeler varmiydi ?
Tırnaga geliyormu?
Altta gibimi ?

Honda madness

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Porçöz dökülmüş gibi sanki. Döküldükten 1 -2 gün sonra böyle siyah lekeler meydana gelebiliyor. Apartmanın önündeyse biri cam önünü porçözle yıkadı oradan da araca sıçradı heralde. Geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun , üzücü bir durum gerçekten.
İlk kez böyle bir şey görüyorum.
Otomobil bedellerinin bu kadar pahalı olduğu bir dönemde , kapalı ortamlarda araçlarını muhafaza etme imkanı olmayanlar için PPF şeffaf kaplmaların ne kadar önemli olduğunun en kesin kanıtı niteliğinde. :(

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Kaportacı ne gibi işlemler denedi bu konuda bilginiz varmı? yani pasta, zımpara vs. nasıl işlemlerle test edildi onu bilip ona göre konuşmak lazım, lekeler boyanın üstünde kalıntı şeklindemi yoksa boyanın renginimi değiştirmiş parmağınızı sürdüğünüzde çıkıntı geliyormu, bir kabarma varmı? önemsiz bir yere tırnağınızı sürtüp boyanın bırakıp bırakmadığını anlamanızda lazım, bu işlemlere göre pasta, zımpara ile yüzelsel olarak verniği bir miktar alıp tekrar verniklenebilir ama derine işlediyse boyanması gerekebilir, eğer boyama işlemi yaptırmak istemezseniz bu halinin farklı açılardan bir miktar fotosunu çektirip aynı renk kaplama yaptırabilirsiniz, aracı satacak olursanız en azından vinil söküldüğünde boyasız ama lekeli bir şekilde müşteri görecektir.

arabanın kaputu bu şekilde
Öncelikle çok geçmiş olsun çok üzüldüm insanlar çok anlayışsız maalesef , geçenlerde internette gördüm tarcanlar ekspres paylaşmış aracın üzerine dökülen beton harç lekelerini temizletmek isteyen kişinin arabası da, aracını yikamciya bırakması sonucu 2 gün sonra bu hale gelmiş ,yikamcinin porcoz kullandığı ve etkisinin de 2 gün sonra ortaya çıktığını söylüyorlardı

Mi Note 10 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri