Araç calismasi

Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar Honda Civic arabam uzun süre stop edilip kaldığında çalışırken önce 500 devirde duruyor stop edecek gibi oluyor ibre birden yukarı atıyor neden yapar

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar Honda Civic arabam uzun süre stop edilip kaldığında çalışırken önce 500 devirde duruyor stop edecek gibi oluyor ibre birden yukarı atıyor neden yapar
Regülatör diyaframı büyük ihtimalle ömrünü doldurmuş ve çatlamış. Aynı sorunu yaşayan çok var. Tam tarif ettiğiniz problemi yaşayıp tamir kiti ile cozmüştüm. İstenirse uğramadan yeni regülatör de alınabilir. Aşağıdaki konuda detaylı bilgi var.

VOG-TL00 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
Regülatör diyaframı büyük ihtimalle ömrünü doldurmuş ve çatlamış. Aynı sorunu yaşayan çok var. Tam tarif ettiğiniz problemi yaşayıp tamir kiti ile cozmüştüm. İstenirse uğramadan yeni regülatör de alınabilir. Aşağıdaki konuda detaylı bilgi var.

VOG-TL00 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benzinde de aynısını yapıyor ama LPG yi vanasindan kapatıp deniyorum

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
3/5 gün LPG tankını Simit tank üstünden vana dan kapatıp benzinde binin eğer...Eğer yine 500 devir sorunu yaşarsanız....Demekki LPG sisteminde değil sorun....Motor ve benzin sistemi ile ilgili sorun olduğuna kanaat getirirsiniz...

Tahminde bulunayım,
1 .Gaz kelebeği pis tıkalı veya diğer sorunları olabilir.
2.Rolanti motoru sorunu
3.Egr valfi sorunu
4.Ateşleme sistemi sorunu olabilir....İyi bir honda ustasına baktırın derim...iyi günler

Son karar tabiki sizin. Ufuk Hondaşk. Saygılar

Aracınız
Civic FD6 2009
3/5 gün LPG tankını Simit tank üstünden vana dan kapatıp benzinde binin eğer...Eğer yine 500 devir sorunu yaşarsanız....Demekki LPG sisteminde değil sorun....Motor ve benzin sistemi ile ilgili sorun olduğuna kanaat getirirsiniz...

Tahminde bulunayım,
1 .Gaz kelebeği pis tıkalı veya diğer sorunları olabilir.
2.Rolanti motoru sorunu
3.Egr valfi sorunu
4.Ateşleme sistemi sorunu olabilir....İyi bir honda ustasına baktırın derim...iyi günler

Son karar tabiki sizin. Ufuk Hondaşk. Saygılar
İyi akşamlar tank üstü vanadan kapattım bindim bir hafta yine aynı çalışıyor 2 ay önce subop ayarı boğaz kelebeği temizliği yapıldı buji ve bobinler değişti bunu uzun süre calistirmayinca ilk marşda yapiyor sonra yapmıyor nedense

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
İyi akşamlar tank üstü vanadan kapattım bindim bir hafta yine aynı çalışıyor 2 ay önce subop ayarı boğaz kelebeği temizliği yapıldı buji ve bobinler değişti bunu uzun süre calistirmayinca ilk marşda yapiyor sonra yapmıyor nedense
O zaman LPG den değil..
1. Subap ayarı buz gibi motora yapılır...iyi yapıldığına eminseniz...
2.Ateşleme sisteme buji,bobin değişmiş...Uygun parçalar takıldıysa ateşleme sistemi de değil...
3.Motor da diğer noktalara yönelmek gerekiyor..

1. Öncelikle Obd cihazı ile hata kodu var mı bi bakın...hata kodlarından yola çıkılabilir. Hata kodu yoksa .
2. Aracınız 8/10 yaş ve üstü ise....Depo içi benzin pompasının benzin basınç debisi yeterli gelmiyor olabilir, ama bu olsa gün içinde motor soğuyunca tekrar yapması gerekli,
3.Rölanti motoru arızalı olabilir
4.Egr valfi sorunu olabilir...

Güzel bi honda ustası bulmanızda fayda var.

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Son düzenleme:
İyi günler bende 2010 manuel fd6 aracım ilk çalıştığında özellikle geri viteste boğuk bi ses geliyor sanki zorlanıyor gibi.ileri giderken de düşük devir ve hızda hissediliyor (bağırma değil ama farklı bi ses )
Isınınca sesler kesiliyor neden olabilir.
Teşekkür ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
İyi günler bende 2010 manuel fd6 aracım ilk çalıştığında özellikle geri viteste boğuk bi ses geliyor sanki zorlanıyor gibi.ileri giderken de düşük devir ve hızda hissediliyor (bağırma değil ama farklı bi ses )
Isınınca sesler kesiliyor neden olabilir.
Teşekkür ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Otomatik / manuel mi.

Motor da mı ses ? Şanzıman da mı ?

Kaç km de ?

Motor yada yada şanzıman daha önce tamir görmüş mü ? Gibi bi çok detay gerekiyor...

Bu durum benim başıma gelse ne yaparım diye düşündüm....

1.Başka kardeş bi araç ile karşılaştırma yapardım..Tabi Km ve yaşı da hemen hemen aynı olmalı..Durum onda da aynı mı diye ?
Böylece kronik bişey mi yoksa aracımda bi sorun mu var sorusunun cevabını az da olsa tahmin ederim....Eğer kendi aracımda sorun var ise..
2. Soğuk ses için etkendir, ve hareket halinde motor ve şanzıman yükte viteste iken yapıyor diyorsunuz...Bu gibi durum da Km de yüksek ise öncelikle kullanıcı seviyesinde şanzımanı incelerim...Örneğin Şanzıman yağı ve filtresi değişim gerekiyor olabilir...Şanzıman değil ise Motora yönelirim, bakımlı bir motor ise yani yağ ve filtreler değişmiş ise, ses yapabilecek mekanik hareket eden aksama yönelirim mesela fan, su devir daim pompası, kayış yada zincirler gibi,

3.Eğer sorunu çok kafaya takıyorsam...
Bu işin duayeni bir honda motor/şanzıman ustası bulup ,onunla konuşarak çözme yoluna giderdim..iyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Son düzenleme:
Geri