Araç değişikliği

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hamid bey focuslarda LPG ile ilgili nasıl bir sıkinti var ?
Zamanla oluşan subap eritme sorunu mevcut ve montaj kalitesine çok hassas.
Yanlız en son kasada yani 4.nesil Focus'larin motorları LPGye daha uyumlu olarak biliyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Lassa greenways hocam. Micirli asfaltta özellikle uğultu sesini cok alıyor.
Micirli asfaltta maalesef ek bir izolasyon yoksa ciddi yol sesi kaçınılmaz.
Bu açıdan yol sesi için bence FB7den ziyade FC5e yönelmeniz daha doğru olur dusuncesindeyim çünkü FD6-FB7 altyapısı aynı araçlar ve izolasyon açısından ek yalıtım yapmazsanız fark az diyebilirim. FC5te fabrikasyon yalıtım belirgin daha fazla.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Micirli asfaltta maalesef ek bir izolasyon yoksa ciddi yol sesi kaçınılmaz.
Bu açıdan yol sesi için bence FB7den ziyade FC5e yönelmeniz daha doğru olur dusuncesindeyim çünkü FD6-FB7 altyapısı aynı araçlar ve izolasyon açısından ek yalıtım yapmazsanız fark az diyebilirim. FC5te fabrikasyon yalıtım belirgin daha fazla.
Fc5 için daha fazla bütçe gerekiyor hocam. Şuanda çok fazla açılmadan üzerine bir miktar koyarak fb7 almak istiyorum. Özellikle koltuk ısıtma ve katlanır ayna bulunan 2012 40.yil paket. alayım diyorum. Alırsak yalıtım yaptıracağız artık. Fb7 alımı konusunda kullanıcısı olarak bir tavsiyeniz var mıdır.

Sose

0
Merhaba sizce 3 bin km'deki 2020 Fc5 eco executive ön cam ve sunroof dahil filmli, ön ve arka sis ekli, seramik kaplı araç ne kadar eder?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
FD6'dan bence fb7'ye geçmeye değmez. Fb7 genel itibariyle şikayetlerinizin devam edeceği bir model. Direksiyon hissiyatı da daha kötü. Fc5'e geçmeyecekseniz maceraya pek gerek yok bence.

Audi a4'e gelirsek, Mercedes c serisine ve BMW 3 serisine göre arıza oranı daha yüksek, bakım maliyeti daha fazla, parça maliyeti de daha fazla. Riskli bir araç.

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Yalıtım ve performans eksikliği baslica şikayetiniz ve öncelikli talebiniz olmuş. Sizin honda ya da toyota kesinlikle dusunmemeniz gerekir. 1.5 turbo civic belki performans arzunuzu karsilasa bile yalıtım ve cvt sanziman yine tatmin etmeyecektir.

Başım ağrımasın cok param da gitmesin riskede girmeyeyim bildiğim yoldan gideyim derseniz fb7 fd6 ya göre iç ve bagaj hacmi olarak daha geniştir. Süspansiyonlar cok daha yüksek ve mesafelidir.
Fd6 euro 4 motorken, fb7 euro 5 motordur. Mars motoru gıcırtısı ve gergi harici pek bi sikintisi yoktur. Koltuk ısıtma, hız limitleme , fabrikasyon kamera, far sensörü, yağmur sensörü, daha geniş görüş açısı gibi artıları vardır. Trim sesleri yine devam etmektedir. Özellikle kolçak. Hakkınızda hayırlısı.

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yalıtım ve performans eksikliği baslica şikayetiniz ve öncelikli talebiniz olmuş. Sizin honda ya da toyota kesinlikle dusunmemeniz gerekir. 1.5 turbo civic belki performans arzunuzu karsilasa bile yalıtım ve cvt sanziman yine tatmin etmeyecektir.

Başım ağrımasın cok param da gitmesin riskede girmeyeyim bildiğim yoldan gideyim derseniz fb7 fd6 ya göre iç ve bagaj hacmi olarak daha geniştir. Süspansiyonlar cok daha yüksek ve mesafelidir.
Fd6 euro 4 motorken, fb7 euro 5 motordur. Mars motoru gıcırtısı ve gergi harici pek bi sikintisi yoktur. Koltuk ısıtma, hız limitleme , fabrikasyon kamera, far sensörü, yağmur sensörü, daha geniş görüş açısı gibi artıları vardır. Trim sesleri yine devam etmektedir. Özellikle kolçak. Hakkınızda hayırlısı.

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkür ederim hocam.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
FD6'dan bence fb7'ye geçmeye değmez. Fb7 genel itibariyle şikayetlerinizin devam edeceği bir model. Direksiyon hissiyatı da daha kötü. Fc5'e geçmeyecekseniz maceraya pek gerek yok bence.

Audi a4'e gelirsek, Mercedes c serisine ve BMW 3 serisine göre arıza oranı daha yüksek, bakım maliyeti daha fazla, parça maliyeti de daha fazla. Riskli bir araç.
Bana fb7 deki direksiyon fd6 dan daha iyi gelmişti, fd6 ya göre bariz daha yumuşak şehir içinde daha konforlu yüksek sürattede üzmeyecek bir sertlikte.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Süratlenince sertleşmiyor pek fb7 direksiyonu. Yumuşaklığı hissizliği de bir arada. Direksiyon konusunda epey zayıf aslında fb7. Bu tabi ki benim kullandığım diğer araçlara göre karşılaştırmam.

Geri