Araç değişikliği

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır fd6 kullanıcısıyım. Aracımdan görsel olarak, sorunsuzluk olarak çok memnunum. Ancak yalıtım ve performans olarak artık tat vermemeye başladı. 2010 makyajlı kasa Audi A4 2.0 TDI alma düşüncem var. yalıtım, konfor ve performans olarak çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Kısa vadede bu aracın 2008 modelini kullandım. Araç çok seri, 300 bin km.de olmasına rağmen içerisinde tık ses duymadım. Bu aracı kullananlar, kronik sorunlarıni yada dezavantajlarını bilen arkadaşlar fikir açısından yazabilir mi lütfen. Teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Km ile aracın yalıtımla ne alakası var hocam ? İsterse 500 k km gitsin yine kabindeki ses alt takım bozulmadıkça aynı olur. Ancak o araçların kronik şanzıman sıkıntısı var. İyisi denk gelmez ise sanayideki en iyi yemeklerin nerede piştiğini bilmeniz an meselesi.

Sadece şanziman mi? Sorun çıkarmayan neresi var acaba...

Audi skoda vw araçları sıfır km alıp garantisi bitmeden satabilir iseniz, yani öyle bir bütçe varsa çok ama çok keyiflidirler. Gerçekten.
Çünkü %99 ücretsiz yol yardımı ve garantiden parça değişimi gibi hizmetler var...

Ama garanti bitti mi işte böyle piyasada sıfırının yarı parasına değil 5 te bir parasına alınıp satılıyor

Aracınız
Civic FB7 2013
Km ile aracın yalıtımla ne alakası var hocam ? İsterse 500 k km gitsin yine kabindeki ses alt takım bozulmadıkça aynı olur. Ancak o araçların kronik şanzıman sıkıntısı var. İyisi denk gelmez ise sanayideki en iyi yemeklerin nerede piştiğini bilmeniz an meselesi.
Hocam aslında şöyle var, 2013 fb7 kullanıyorum ve ilk zamanlar duymadığım trim seslerini şu an duymaya başladım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam aslında şöyle var, 2013 fb7 kullanıyorum ve ilk zamanlar duymadığım trim seslerini şu an duymaya başladım.
Benim anlatmak istediğim de tam olarak bu. Honda'yi sıfır da alsanız belli bir süre sonra trim sesleri geliyor. İzolasyondanmidir malzeme kalitesinden mıdır bilmiyorum ama gerçekten araç sessizlik ve trim konusunda çok iyi. Yol sesini içeriye almıyor. İzinlerde 1800 km.yol yapan biri olarak yolun uğultusunu gideceğim yere vardıktan sonra bile kulağımdan silip atamiyorum.

Aracınız
10 yaş üstü birçok araç sıkıntı maalesef. Bakımsızsa artık sanayi yolu görünmüş demek. Çok iyi baktırmanız lazım.
Marka model kesinlikle belirtmiyorum ama iyi ve temiz kullanılmamış büyük hacim+çok km+10 yaş üstü için maalesef sanayideki ustalar artık kardeş olur, bayramlarda kandillerde mesaj atar, haftanın bir günü sanayide geçer, aylık gider kalemine sanayide eklenir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hondayı umarım aramazsınız. Bütceniz varsa yeni kada alın yalıtımı FD6 dan oldukça iyidir. Audi BMW gibi araba alacağıma Mazda 6 ya da Toyota Camry düşünürdüm kesinlikle. Sıfır olarak. Fakat ikinci elde Alman arabası kara kutudur. Bunu alman bir otomotiv şirket çalışanı olarak yazıyorum. O kadar eski bir araba almayın bence. 2021 yılındayız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Düzgün kullanılmış, bakımlı olursa ve denk gelirse alınır.

gunesec

Özel Üye
Yalıtım işi çözülür, yeni araç hele km yüksek, dizel, daha yaşlı vb risktir. Yedek parça VS maliyetleri de yüksek. Sonradan ah vah etmektense maceraya atılmayın. Şahsi fikrimdir. Selamlar.

Geri