Civic FC5 Araç kalkarken 800-1100 devir arası titreme

Aracınız
Civic FC5 2018
Selamlar, FC5 eco elegance aracımla durup kalkış yaparken gaza bastığımda 1100 devirlere kadar acaip bir titreşim oluyor. Bu titreşim aracın içerisine kadar gelip bazı tirim yerlerini bile titretiyor. 20000 bakımında demiştim yeni yağ koyunca gider gibi olmuştu birde motor kulaklarına baktırdım sıkıntı yok dediler ama halen devam ediyor sizce sebep nedir? Servise hangi şikayetle gidip nelere baktırayım.

Çözüm
Arkadaşlar selam, sorunum bu sabah itibariyle çözüme kavuşmuştur. Ustanın iyisine denk gelmek çok önemli gerçekten inciroğlundan ali ustaya çok teşekkürler. usta araca bindi benle birlikte kulak kesilip dediğim sesi hissetti ve kendide vitesi Nden Dye aldı baktı zırıltıyı duydu. Hemen kaputu açtı elini attığı gibi sorunu çözdü. Sorun benzin hattının kauçuk hortumu ile lpg hattının metal hortumunun birbirine çarpıp zırıltı yapmasıyla oluşuyormuş. iki hortumu birbirinden ayırıp sabitledi ve sorun bu şekilde çözüldü. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara da bu mesajım bir çözüm olur umarım. İyi forumlar.
Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı sikinti mevcut.arac 2500 de

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Servisi gidin motor demetindeki kabloların birbirini titretmesinden kaynaklanıyor o kabloları ayırıyorlar 5 dk lık iş sonra çözülüyor. Ben de çok uğraştım zamanında bu şekilde çözüldü.

Arkadaşlar selam, sorunum bu sabah itibariyle çözüme kavuşmuştur. Ustanın iyisine denk gelmek çok önemli gerçekten inciroğlundan ali ustaya çok teşekkürler. usta araca bindi benle birlikte kulak kesilip dediğim sesi hissetti ve kendide vitesi Nden Dye aldı baktı zırıltıyı duydu. Hemen kaputu açtı elini attığı gibi sorunu çözdü. Sorun benzin hattının kauçuk hortumu ile lpg hattının metal hortumunun birbirine çarpıp zırıltı yapmasıyla oluşuyormuş. iki hortumu birbirinden ayırıp sabitledi ve sorun bu şekilde çözüldü. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara da bu mesajım bir çözüm olur umarım. İyi forumlar.
Aynı yöntemle benim aracımdaki sorunda cozuldu

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende düşük hızlarda giderken ayağı gazdan çekince ekranda yakıt enjeksiyonu sıfırlandığında tekrar hızlıca gaza basınca bir silkeleme oluyordu. LPG ci aracın beynine bağlandı bu araç benzinde %15 fakir dedi. Gazda değil benzinde. Yetkili servise gittim. Bunu ilettim. Benzin haritası güncellendi. Sıkıntı gitti. Econ açık LPG de çok kullanınca araç sapıtıyormuş. Bir deneyin sorun hala devam ediyorsa.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Selamlar, FC5 eco elegance aracımla durup kalkış yaparken gaza bastığımda 1100 devirlere kadar acaip bir titreşim oluyor. Bu titreşim aracın içerisine kadar gelip bazı tirim yerlerini bile titretiyor. 20000 bakımında demiştim yeni yağ koyunca gider gibi olmuştu birde motor kulaklarına baktırdım sıkıntı yok dediler ama halen devam ediyor sizce sebep nedir? Servise hangi şikayetle gidip nelere baktırayım.

Lpg den olabilirmi ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sıcak yada soğuk fark etmiyor. Aracım 5000km de. Makyajlı eko Elegance.
Ara ara hissediyordum ama bugün iyice kendini belli etti. Gazdan çekip hafif hızlanmak için gaza bastığımda düşün devirden vibrasyon oluyor ve inceden de bir ses geliyor.
Bunun yanı sıra R den N ye yada D den N ye aldığım zaman hafif vuruntu yapıyor aracım.
İstanbul dışındayım, döndüğüm de ilk iş arabayı servise götüreceğim.
Birkaç problem daha var hissettiğim. Bakalım nasıl bir sonuç alacağım. İyi bir ustaya denk gelirim umarım.

Hocam merhaba mesajınıza istinaden yazıyorum bir çözüm bulunabildiniz mi acaba aynı durum ben de de mevcut

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri