Civic FC5 Araç kalkarken 800-1100 devir arası titreme

Aracınız
Civic FC5 2018
Selamlar, FC5 eco elegance aracımla durup kalkış yaparken gaza bastığımda 1100 devirlere kadar acaip bir titreşim oluyor. Bu titreşim aracın içerisine kadar gelip bazı tirim yerlerini bile titretiyor. 20000 bakımında demiştim yeni yağ koyunca gider gibi olmuştu birde motor kulaklarına baktırdım sıkıntı yok dediler ama halen devam ediyor sizce sebep nedir? Servise hangi şikayetle gidip nelere baktırayım.

Çözüm
Arkadaşlar selam, sorunum bu sabah itibariyle çözüme kavuşmuştur. Ustanın iyisine denk gelmek çok önemli gerçekten inciroğlundan ali ustaya çok teşekkürler. usta araca bindi benle birlikte kulak kesilip dediğim sesi hissetti ve kendide vitesi Nden Dye aldı baktı zırıltıyı duydu. Hemen kaputu açtı elini attığı gibi sorunu çözdü. Sorun benzin hattının kauçuk hortumu ile lpg hattının metal hortumunun birbirine çarpıp zırıltı yapmasıyla oluşuyormuş. iki hortumu birbirinden ayırıp sabitledi ve sorun bu şekilde çözüldü. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara da bu mesajım bir çözüm olur umarım. İyi forumlar.
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben de gittim servise direklere silikon sıktılar ama hala aynı sorun devam ediyor. Bu hortum olayını da anlattım baktılar ama bir işlem yapmadılar. Hala 1000 ile 1200 devir arasında tırrrr diye ses geliyor gaza basarken :(

Aracınız
Civic FC5 2019
Servise tekrar gittim arabayı birakmamı istediler. 1 gün boyunca araç serviste kaldı sonra aradılar beni tamam bulduk ve sorunu çözdük aracınızı alabilirsiniz diye. Motor düzeneklerini tekrar söküp takmışlar sözde ama bi baktım araç yine aynı hala hiçbir değişiklik yok :(

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam burdaki hangi hortumlar sebep oluyormuş anlamadım? Benim sorunu hala bulamadılar anlattım sizin dediklerinizi ama pek oralı olmadılar ses aynen devam ediyor :(
7E56C085-42EF-4907-9D67-69D4393BE3FC.jpeg işaretlediğim yerdeki üst üste duran hortumlar ve filtre hocam onları birbirinden ayırın aralarına el girecek şekilde olsun.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sıcak yada soğuk fark etmiyor. Aracım 5000km de. Makyajlı eko Elegance.
Ara ara hissediyordum ama bugün iyice kendini belli etti. Gazdan çekip hafif hızlanmak için gaza bastığımda düşün devirden vibrasyon oluyor ve inceden de bir ses geliyor.
Bunun yanı sıra R den N ye yada D den N ye aldığım zaman hafif vuruntu yapıyor aracım.
İstanbul dışındayım, döndüğüm de ilk iş arabayı servise götüreceğim.
Birkaç problem daha var hissettiğim. Bakalım nasıl bir sonuç alacağım. İyi bir ustaya denk gelirim umarım.

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Buyrun arkadaşlar birde video atayım dedim.
Videonun 44-48 saniyesindeki titreme baya belirgin servis lik bir iş var gibi duruyor bir de motor sesi yüksek geldi biraz bana biz buradan her ne kadar yorum yapsakta ortaya net bir şey çıkmaz diye düşünüyorum bu benim kanaatim

Aracınız
Civic FC5 2019
Geri