Aralık ayı araç tescili ve mtv

Arkadaşlar ben kasım da sıfır aldım mtv bize ait dediler geçen hafta aradım ödenmemiş diye bir kaç güne öderiz dediler sadece sözlü söylendi bende bayi olduğu için güvendim hala ödenmemiş görünüyor biz ödemiyoruz deme durumları var mi

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar ben kasım da sıfır aldım mtv bize ait dediler geçen hafta aradım ödenmemiş diye bir kaç güne öderiz dediler sadece sözlü söylendi bende bayi olduğu için güvendim hala ödenmemiş görünüyor biz ödemiyoruz deme durumları var mi

Aynen hocam bende bugün satış danısmanımla görüştüm biz ödicez bugün dedi benmkide ödenmemiş. İlgilenin demiştim. Halledicekler büyük ihtimalle

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Kural olarak araç tescili yapıldığı dönemden itibaren MTV ödemesi aracı alan kişiye aittir. Örneğin eğer Aralık 2018 de alırsanız hem 2018/2. taksidi hemde 2019/1. taksidini siz ödersiniz. Ama bunu pazarlığınıza dahil ederseniz bayi ödeyebilir. Bazı bayiler böyle yapıyor.
Ayrıca aralık ayında araç alıp 2018/1. taksidi ödemek istemiyorsanız; bayiye araç bedelinin tamamını ödeyin, bayiden aracın tescil işlemlerini başlatmamasını isteyin. 1 ocaktan sonra tescili yapıp aracı teslim alın. Çünkü MTV araç satışı ve tescili yapıldıktan sonra çıkıyor.

ywzckr

0
En son bakıma gittiğimde samsunda bütün satis temsilcilerinin onunde mtv aliciya aittir yaziyordu bayilerin ayri kâr marjlari olabilir tabi. Ama normalde saticiya ait olma zorunlulugu yok diye biliyorum.

Öncelikler bu foruma, forumda bilgilendirme yapanlara teşekkür ederim. Bilgilendirmeler sayesinde bir gelişmeyi anlatayım. 2015 yılında kasım ayı Honda Civic aldım. İlk sıfır arabam olduğundan mtv borcunu kim öder bilgim yoktu. Velhasıl borç gözükünce heralde biz ödeyeceğiz diye kendim ödedim. MTV borcu muhabbeti dönünce dayanamadım,arabayı aldığım bayiyi aradım. İlk önce satış işlemleri için mtv borcunu siz mi ödüyorsunuz diye sordum. Biz ödüyoruz deyince, ben 2015 yılında sizden araç aldım ama kendim ödemiştim dedim. Biraz telefon trafiğinden ve derdimi anlattıktan sonra bir görevli eski kayıtları inceleyeceğini ve dönüş yapacağını söyledi.
Sonuç: 1hafta - 10 güne kadar paranız iade edilecek denildi.
Bence bu işlem, firmanın büyüklüğü ile alakalı diye düşünüyorum. Kendi memleketimdeki Konya bayi olsa ne parası diye birde beni borçlu çıkartırdı heralde

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar hepinize selamlar 3 aralıkta bende fc5 sahibi olup aranıza katıldım. İnternet vergi dairesine girip mtv taksitkerine baktım borç gözükmüyor 776 tl ödenmiş bayi tarafından sanırım sizfe kontrol edin derim. Bu arada aralık ayında araç alan arkadaşlar kaça aracı aldı bilgi verirlerse sevinirim..

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar hepinize selamlar 3 aralıkta bende fc5 sahibi olup aranıza katıldım. İnternet vergi dairesine girip mtv taksitkerine baktım borç gözükmüyor 776 tl ödenmiş bayi tarafından sanırım sizfe kontrol edin derim. Bu arada aralık ayında araç alan arkadaşlar kaça aracı aldı bilgi verirlerse sevinirim..

Ben internet bankacılığından baktım hala ödenmemiş. 2 aralıkta teslim aldım aracı bende .

Aracınız
Civic FC5 2018
Bayiyi arayın tekrar sorun derim toplu yatırıyorlar bildiğim kadarıyla.. Hangi bayiden aldınız axaba?

VTR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Herkese merbalar arkadaslar. Konuyu aradım ama bulamadım. Gereksiz yere konu açmiyorumdur insâallah. Eğer varsada yönlendirirseniz sevinirim.
2018 civic sedan elegance eco aracımın ödemesini yaptım. Teslim alacağım günü bekliyorum. (Dün yaptım ödemeyi. Teslim günü bilgisi verecekler) Benim aklımdaki soru şu. Acaba ocağa sarkitsam mi tescil işlemlerini ? 2019 ocak MTV ödemesi için. 2018 iki dönem MTV'yi bayi ölüyormuş. Yani böle birşey oluyor mu? Diyelim ki oluyor sarkıtttık, MTV'yi bayi mi öder? Aciliyetim yok araç için. Bu hakkında akıl fikir verebilir misiniz?
2018 bayi öder 2019 siz ödersiniz

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri