Arka cam-tavan arası boya kalkma sorunu

fyb06

0
Arkadaşlar benim aracımın arka cam ve tavan arasında aracımda boya kavlaması oldu boyası çıkmış arabamın bi fikriniz var mı?

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Bugün servise gittim. Fotoğraflarını çekip garantiye gönderdiler. Yüzde 90 garantiden yapılır dedi. Lokal boyayla hallederiz dedi. Pekiyi dedim diğer kısımlarda boya atarsa. Ayrıca aracın değer kaybı ne olacak. Garantiden cevap gelsin neler yapabiliriz bakalım dedi. Sizce komple boyatmalimiyim.

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün servise gittim. Fotoğraflarını çekip garantiye gönderdiler. Yüzde 90 garantiden yapılır dedi. Lokal boyayla hallederiz dedi. Pekiyi dedim diğer kısımlarda boya atarsa. Ayrıca aracın değer kaybı ne olacak. Garantiden cevap gelsin neler yapabiliriz bakalım dedi. Sizce komple boyatmalimiyim.

Komple boyatmayin, yapilan islemlerin kayitlarini tutup fotograflarini cekin mutlaka.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017

arabayı nasıl olsa garantiden ücretsiz boyayacaklarını söylemeleri güzel, o zaman boyanmadan önce bu haliyle fotoğraflarını çekip saklayın hatta bu fotoğrafları fotoğrafçıda bastırıp kullanma kılavuzu arasına koyun dursun, servisin yaptığı işleme dair servisten bir yazı alın tavan kısmı boya kalkması sebebiyle şu şu tarihte garanti kapsamında boyandı şeklinde onu da saklayın, sonra ilerde satarken ekspertiz tavan boyalı diyecek tabi bunu demeden önce siz sattığınız kişiye fotoğrafları gösterip takla atma yada kaza söz konusu değil civic lerin çevreci amaçlarla otomobillerine uyguladığı su bazlı dayanıksız boya zaman içerisinde kalktı döküldü bende garantiden serviste boyattım bundan başka macun sürme vs bir işlem yok dersiniz ve değer kaybı olmayacaktır.

o zaman satarken değer kaybı söz konusu olamaz. Eğer alacak kişi buna illa boyanmış etmiş bu araba 5000 lira az eder falan filan derse yol verin gitsin almasın, bu kadar takıntılı kişilere de zaten otomobil satmak yerine gidip sıfır kilometre almaları tavsiye ediliyor :) ikinci el almaya gelenlerin yapacakları uyanıklıklara da bir yere kadar tahammül edilir.

Aracınız
Civic FB7 2014
arabayı nasıl olsa garantiden ücretsiz boyayacaklarını söylemeleri güzel, o zaman boyanmadan önce bu haliyle fotoğraflarını çekip saklayın hatta bu fotoğrafları fotoğrafçıda bastırıp kullanma kılavuzu arasına koyun dursun, servisin yaptığı işleme dair servisten bir yazı alın tavan kısmı boya kalkması sebebiyle şu şu tarihte garanti kapsamında boyandı şeklinde onu da saklayın, sonra ilerde satarken ekspertiz tavan boyalı diyecek tabi bunu demeden önce siz sattığınız kişiye fotoğrafları gösterip takla atma yada kaza söz konusu değil civic lerin çevreci amaçlarla otomobillerine uyguladığı su bazlı dayanıksız boya zaman içerisinde kalktı döküldü bende garantiden serviste boyattım bundan başka macun sürme vs bir işlem yok dersiniz ve değer kaybı olmayacaktır.

o zaman satarken değer kaybı söz konusu olamaz. Eğer alacak kişi buna illa boyanmış etmiş bu araba 5000 lira az eder falan filan derse yol verin gitsin almasın, bu kadar takıntılı kişilere de zaten otomobil satmak yerine gidip sıfır kilometre almaları tavsiye ediliyor :) ikinci el almaya gelenlerin yapacakları uyanıklıklara da bir yere kadar tahammül edilir.
Ben aracı on yıl satmayı düşünmüyorum. On yıl sonra komple boyalı ile boyasız araç arasında ne kadar fiyat farkı olacak. Ayrıca fotolarini cekecem servisten yazıda Alacam. Benim cekincem lokal boya olursa kaportanin diğer yerlerinde de boya kalkar mı. Ayrıca değer kaybetigi için ücret talebinde bulunabilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhabalar üstadlar. Konuyu tam nereye açacağımı da bilemedim. Arabanın arka cam ile tavanın birleştiği yerde oluk var. Bu oluğun içinde zamanla boya kalkmış. Enine doğru baktığımızda tam orta yerinde başlamış. Hatta tavana da sıçramış. Oyle köse bir yerde de degil. Zaten resimlerden de anlayacaksınız. Bunu internette araştırdım şikayet var.com sitesinde gördüm böyle bir durumu benim aracım 2014 model o sitedeki model de 2014 modeldi. Bunu ekspere göstermiş serviste ve fabrikasyon hatası olduğunu söylemişler fakat adam daha sonra hiçbir şey yazmamış ne olduğundan da haberim yok. Honda servisi bu konu hakkında ne yaptığını yazmamış, adamda yazmamış.

Sizin başınıza da belki gelmiştir ne yapmalıyım sizce ?
Ekli dosyayı görüntüle 217500Ekli dosyayı görüntüle 217501Ekli dosyayı görüntüle 217502

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
abi aynı sorun bizde de var. hallettin mi, hallettiysen nasıl hallettin? bizimki de 2014 bu arada

SM-J730F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Geri