Bayiden aldığımız güncel fiyatlar

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar kesin bilgi. Bursadaki fabrika pandemi öncesi gibi çalışıyor. Özellikle yerli modellerde araç yok diye bir şey yok. Bayilerin hepsi model model fiyat belirlemişler liste fiyatı dışında. O fiyatın altına kesinlikle düşmüyorlar.
Emrah Arkadaşım bence pazartesi hemen ara. Umarım anlaştığın fiyattan alabilirsin. Bilginiz olsun.

Aracınız
Civic aracım yok
Hocam konumunuz Ankara olarak görünüyor ama, hangi bayiden sipariş verdiniz acaba? Ben 2 Eylül de sipariş verdim araç bu gün bayiye geldi. Hafta içi teslim alacağım.
Tahmin ediyorum ki benim aracım da geldi kaporayı ilk verdiğim de danışmanım Eylül bile olmadan teslim edilir dedi ama prensip icabı imzaladığımız sözleşme de başa özellikle Eylül yazıldı tarih olarak bunun bir etkisi olabilir mi diye düşünüyorum. Fiyatlar 251.000₺ civarından tekrar 231.000₺ ye düştüğünde danışmanima mesaj attım ve guncel fiyat bu durum da ne olacak dedim aksesuar ile birlikte güncel fiyatları yazıp ileteceğini söyledi ama ses seda çıkmadı

Aracınız
Civic aracım yok
Arkadaşlar kesin bilgi. Bursadaki fabrika pandemi öncesi gibi çalışıyor. Özellikle yerli modellerde araç yok diye bir şey yok. Bayilerin hepsi model model fiyat belirlemişler liste fiyatı dışında. O fiyatın altına kesinlikle düşmüyorlar.
Emrah Arkadaşım bence pazartesi hemen ara. Umarım anlaştığın fiyattan alabilirsin. Bilginiz olsun.
Hocam Şekerpınar da ki fabrika bayram sonrası üretimi arttırmış ama yetişmiyormuş. Ekim de bir zam yiyeceği Allah'ın emri cekindigim konu araç teslimini bu tarihe kadar sarkitirlar mi? Sonuç olarak prensip de imzaladığımız sözleşme de Eylül diye özellikle belirttiler.
Pazartesi ilk iş aramak ya da bayiye gitmek olacak
Saygılar

Aracınız
Civic FC5 2020
Evet daha öncede ilettim bayiler fabrikadan bayi kar marjından feragat ettikleri için %80 ötv dilimine girmiyor araçlar.
Bunun yerine esnek fiyat politikasına da fabrika ses çıkarmıyor. Hatta Honda Türkiye arayıp bayi bana bu fiyatı verdi deseniz de bir sonuç çıkmıyor.
Bir süreçten geçiyorum geçsin bu süreci atlatayım, bir konu başlığı açıp detayları ile yazacağım.

Aracınız
Civic FC5 2020
Tahmin ediyorum ki benim aracım da geldi kaporayı ilk verdiğim de danışmanım Eylül bile olmadan teslim edilir dedi ama prensip icabı imzaladığımız sözleşme de başa özellikle Eylül yazıldı tarih olarak bunun bir etkisi olabilir mi diye düşünüyorum. Fiyatlar 251.000₺ civarından tekrar 231.000₺ ye düştüğünde danışmanima mesaj attım ve guncel fiyat bu durum da ne olacak dedim aksesuar ile birlikte güncel fiyatları yazıp ileteceğini söyledi ama ses seda çıkmadı
Hocam bana kalırsa çalıştığın bayiye fazla güvenme. Bugün benim bayinin önünde bir sürü sıfır araç vardı fabrikadan yeni gelen. Bence araç yok değil. Ama şöyle bir durum var. %50 den araba alma işi bildiğin karaborsaya dönüşmüş durumda. Bu fiyattan araba almak isteyen torpilli vatandaşlar bayileri sıkıştırıyorlar. Adamlar da ne yapacağını şaşırmış durumda. Yerinde olsam gider bayinin kapısına yapışırdım çoktan.

Aracınız
Civic aracım yok
Hocam bana kalırsa çalıştığın bayiye fazla güvenme. Bugün benim bayinin önünde bir sürü sıfır araç vardı fabrikadan yeni gelen. Bence araç yok değil. Ama şöyle bir durum var. %50 den araba alma işi bildiğin karaborsaya dönüşmüş durumda. Bu fiyattan araba almak isteyen torpilli vatandaşlar bayileri sıkıştırıyorlar. Adamlar da ne yapacağını şaşırmış durumda. Yerinde olsam gider bayinin kapısına yapışırdım çoktan.
Evet hocam böyle de bir karaborsa durumu var ne yazık ki fakat haziran ayında kapora verirken karşılıklı imzaladığımız sözleşme de özellikle eylül olarak belirtildi. Zira eylül dışında teslim edilirse zamlı fiyattan etkilenmemek için yasal bir hakkım olabilir mi? Çünkü sözleşmede ki maddeler de araç teslim süresine ilişkin bir madde bulunmuyor.
Pazartesi ilk iş aramak olacak eylül 3. hafta teyidi alıp hatta hangi gün teslim alabileceğimi de sorup sıkıştıracağım aksi bir durum olması halinde örneğin gecikecek ekimi bulacak demeleri durumunda bayiye gideceğim yüz yüze konuşacağım.
Saygılar

Aracınız
Civic FC5 2020
Evet hocam böyle de bir karaborsa durumu var ne yazık ki fakat haziran ayında kapora verirken karşılıklı imzaladığımız sözleşme de özellikle eylül olarak belirtildi. Zira eylül dışında teslim edilirse zamlı fiyattan etkilenmemek için yasal bir hakkım olabilir mi? Çünkü sözleşmede ki maddeler de araç teslim süresine ilişkin bir madde bulunmuyor.
Pazartesi ilk iş aramak olacak eylül 3. hafta teyidi alıp hatta hangi gün teslim alabileceğimi de sorup sıkıştıracağım aksi bir durum olması halinde örneğin gecikecek ekimi bulacak demeleri durumunda bayiye gideceğim yüz yüze konuşacağım.
Saygılar
Hocam bende Haziran 15 kapora verdim Eylül ayı 1. Sıra benim aracım görünüyordu Eylül 9unda fatura ancak kesildi siz bence işin ucunu bırakmayın son hafta denilip Ekim 1 de bile fatura kesilse işler karışır sizin işin sonra mahkemedir tüketici haklarıdır uğraşırsınız nazik ve sakin bir dille satış danışmanınıza durumu anlatın gerekirse böyle bir durum olmaması için ne yapılması gerektiğini sorun internette 3-5 daha fazla kazanmak için el altından galaricilere verilen araba haberlerini hepimiz görüyoruz

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar araçlarda, araç ile birlikte satilan aksesuarların ötv matrahına dahil edilmesi gerekir. Şuan eco excutive %80 dilimin sınırında araca 1 kuruş zam gelse bu dilimden ötv hesaplanacak ve aracın fiyatı 280 bini aşacak. Eco Elegance icinde bu sinira yaklaşık 5 bin TL var. Simdi bayiler araç ile birlikte sattıkları akseuarlar ile aslında ÖTV yi %50 den %80 dilimine taşiyorlar ama faturayı %50 ÖTV den kesiyorlar.Yani özetle vergi ziayına yol açiyorlar(Halk diliyle vergi kaçırıyorlar). Bunu yaparken de sanki aksesuarları araçla birlikte degil de araç satıldıktan sonra satılmış gibi gösteriyorlar.Hatta bazı ödemeleri elden alıyorlar. Tabi yarın vergi incelemesine girdiklerinde( Eğer incelenirlerse tabi) elde ettikleri karın kat kat fazlasını vergi ve ceza olarak ödeyecekler. 2017- 2018 yıllarında otomotiv firmaları tarafından yine ÖTV matrahını aşındırmak için yapılan hileli işlemler için ülke genelinde yapılan vergi incelemerinde milyonlarca lira vergi cezası kesildi. İlerleyen zamanlarda ( Bu tür incelemeler genelde aynı yıl olmaz devlet bir kaç sene izler sonra toplu keser cezayı :) ) aynı şekilde kapsamlı bir vergi incelemesi yapılacağını tahmin ediyor. O zaman görücem iste o zorunlu aksesuar satan bayileri. Çünkü satın alan vatandaş için problem yok tüm ceza bayilere kesilecek.

Geri