Civic FC5 Brake Hold hakkında

Fenci

0
Arkadaşlar break hold sürekli açık mı kullanmalıyım? Yoksa sadece yoğun trafiktemi açmalıyım? Break hold fren dışında başka birşeye etkisi varmı?

Alp92

0
Aracınız
Hocam ben genelde kullanmıyorum sadece bacağım yorulduğu zaman dinlendirmek için kullanıyorum. Yoğun trafikte hiç tavsiye etmem yakıt tüketmi artar şöyle bi örnek veriyim araba rölentide 12km hıza kadar çıkıyor zaten birde gaza basıp devir arttırmaya ne gerek var diye düşünüyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Pardon başlık yanlış olmuş. Brake hold olacaktı. Biraz ingilizce özürlüyümde:)
trafikte durduğun zaman sen gaza basana kadar senin yerine frene basıyor. ayrıca brake hold açıkken emniyet kemerinde takılıysa aracı stop ettirdiğinde otomatik park freni çekilir. dik yokuşlardan kalkışta iş görür onun dışında sürekli açık olması gerekmiyor kanımca.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
trafikte durduğun zaman sen gaza basana kadar senin yerine frene basıyor. ayrıca brake hold açıkken emniyet kemerinde takılıysa aracı stop ettirdiğinde otomatik park freni çekilir. dik yokuşlardan kalkışta iş görür onun dışında sürekli açık olması gerekmiyor kanımca.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Park freni dediğiniz şey elektronik el freni, değil mi? Böyle bir şey olduğunu hiç duymamıştım da. Yarın bir deneyeyim bari. :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben araca bindiğimde ilk emniyet kemerini takıp Brake Hold tuşuna basıyorum şahsen. Çok kullanışlı bir özellik. Hem yoğun trafikte hemde yokuşlarda çok işe yarıyor. Limiti 10 dakika.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar şöyle bir durum var, tam otomatik şanzımanlar hafif rampalarda aracı kavrayıp geriye kaçmamasını sağlıyordu ancak cvt şanzıman hafif rampalarda brake hold olmazsa aracı geriye kaçıracaktır, isterseniz brake hold kapalı hafif rampada bir deneme yapın.

Alp92

0
Aracınız
Arkadaşlar şöyle bir durum var, tam otomatik şanzımanlar hafif rampalarda aracı kavrayıp geriye kaçmamasını sağlıyordu ancak cvt şanzıman hafif rampalarda brake hold olmazsa aracı geriye kaçıracaktır, isterseniz brake hold kapalı hafif rampada bir deneme yapın.

Hocam fc5 kasalarda yokuş kalkış desteği var brake hold açık olmadan frene pasıp durduktan sonra 6saniye arabayı tutuyor zaten. Geri kaçma söz konusu değil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri