Bu hasarlı araç alınır mı? FC5

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Burada yapılan kazanın yeri ve hızı çok önemli, 7-8 yıl önce FD6 sahibi bir tanıdığım otobanda 120 civarı hızda ilerlerken aniden yola atlayan köpeğe çarpmıştı ve 2 airbag açılarak araç pert olmuştu 😅 Bu açıdan alacağınız aracın hasarina göre fiyatıni göz önüne alarak tercihinizi yapın.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba,

Bence toplanan araçlarda en önemlisi işçilik.

Parçalar orjinal ile değişmiş zaten onda sıkıntı yok, bitane uzakdoğulu çocuk varda kazalı arabaları toplayan videoları olan, onun gibi bir işçilikle toplandıysa neden alınmasın. ayrıca kazalı fotoğraflarını isteyin derim.

Aracın tamir gördüğü yetkili servis yakınınızda ise oraya, değilse en yakın yetkili servise gidip kontrolünü yaptırın, alın binin keyfini sürün.

Biz de bir köpeğe vurduk sağ camurluk, far, tampon değişti, 21 bin hasar geldi.

Şunu da belirteyim illaki hasar kaydı dolayısıyla fiyat uygun... o yüzden ilgilisin.

Sen satacagin zaman gelen müşteri kıl tüy hareket ettiğinde direk göndereceksin, SANA SATILIK DEĞİL DIYEREK...

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Hocam hasar önden ve 32.000 TL..tramer e düşmüş...dolayısıyla fiyatı düşük yazmak durumunda kalmıştır satan arkadaş...çok üzücü bi durum herkesin başına gelebilir maalesef..allah kimsenin başına vermesin....piyasayı bilmiyorum açıkcası sadece düşüncemi yazıcam, forumdaki arkadaşlardan lütfen darılmaca gücenmece olmasın.

Köpek veya o büyüklükte bulunan hayvanlarda farketmez yüksek süratle çarpılmıştır...Dolayısıyla bu listede yazan yerlere hasar vermesi büyük ihtimal...Aracın kazası ile ilgili Fotoğraf veya video varsa mutlaka inceleyin...

Bi çok sürücü önden kazalı araç almaktan çekinir ..lakin aracın duruşu dışardan gözüken dinamiği güzel ve canlı ise, iç temizliği, km si iyiyse, aracın geçmiş bakımları serviste yapılmış ise, ve siz değişen yerlerden sorun çıkarmayacağına kanaat getirirseniz ve en önemlisi bu aracı aldığınızda 4/5 yıl gibi sürelerde araç değiştirme işine girmeyecekseniz,,,,,alınabilir...

Ama şunu da unutmamak gerekir satarken şuan düşündüklerinizin aynısını alacak arkadaşlar da düşünecek .....

Ben araç alacağım zaman (Eco elegance, otomatik üstüne bakıyorum genelde) mümkünse hatasız olmasına arkadan yada kapılardan hasarlı arabalara bakıyorum,( sebebi ise buralardan kazalı araçlarda çok problem yaşamam düşüncesi) önden kazalı ve tavandan hasarlı araçlara bakmıyorum... bütçemin yettiği yere kadar....Karar sizin...Saygılar iyi günler...
Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler.
Yazdığı fiyat 640 bin ama hiç pazarlık yapmadık henüz ben sadece arabanın durumunu sordum. Dün arabayı görmeye gidemedim ama büyük ihtimal cumartesi günü gündüz gözüyle bakacağım her yerine. Kendisiyle telefonda görüştüm, aynı şehirde olduğumuzdan yanyana iken kazalı fotoğraflara bakıp yorum yaparım diye düşündüm. Kendisi de zaten fotoğrafları gösteririm hepsi bende var dedi. Kamu kurumunda yönetici görüştüğüm kişi, o nedenle birkaç yerden bağlantı buldum kendisiyle.
Şuan alacağım arabaya en az 5 yıl bineceğim, sıfır ya da ikinci el. Sizin yazdığınız gibi aslında alırken satışı da düşünmek lazım. Belki bu süreçte ben de kaza yapacağım ve toplam hasar tutarı çok daha yukarıya çıkacak.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Burada yapılan kazanın yeri ve hızı çok önemli, 7-8 yıl önce FD6 sahibi bir tanıdığım otobanda 120 civarı hızda ilerlerken aniden yola atlayan köpeğe çarpmıştı ve 2 airbag açılarak araç pert olmuştu 😅 Bu açıdan alacağınız aracın hasarina göre fiyatıni göz önüne alarak tercihinizi yapın.
Evet benim arkadaşım da Octavia ile 110 hızla giderken köpeğe çarpmıştı ve airbag açılmamıştı. Hatta geçen yıllarda videosunu eklemiştim araç içi kamera konularından birine.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Aracın tamir gördüğü yetkili servis yakınınızda ise oraya, değilse en yakın yetkili servise gidip kontrolünü yaptırın, alın binin keyfini sürün.

Biz de bir köpeğe vurduk sağ camurluk, far, tampon değişti, 21 bin hasar geldi.

Şunu da belirteyim illaki hasar kaydı dolayısıyla fiyat uygun... o yüzden ilgilisin.

Sen satacagin zaman gelen müşteri kıl tüy hareket ettiğinde direk göndereceksin, SANA SATILIK DEĞİL DIYEREK...
Evet yakınımda, servis müdürünü de tanıyorum. Fiyatta hiç pazarlık yapmadık, eğer makul seviyelere inmezse almayı düşünmüyorum.

Bu arada 2009'da sıfır aldığımız FD6 mızı sattık dün, şimdi 2017-2018 Fc5 veya sıfır City alma arefesindeyim. Bayilerden ayın 10'unda yeni araç için dönüş bekliyorum. Eğer bir sonuç alamazsam ikinci ele yöneleceğim. Kendi yaşadığım yerde bu aracı da bulunca seçenekler arasına aldım. Buradaki yorumlar için herkese teşekkür ederim tekrardan. Aracı gördükten sonra yine değerlendirmelerimi paylaşırım.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Benim fc5 kasa civic aracim kışın karda duramamis ve bir dükkanın girişine vurmuş, karlı hali ,airbag açmamış ve hatta sanayiye gitse idi sadece kaput bir karış boyanırdi,plastik aksamlar zaten kirilmisti onlarla beraber servise gidince ekstra kaputta değişmiş. Bir ara bir takasa girmiştim bakan galerici abi bu araç serviste mi yapıldı diye sormuştu. Bu işi serviste ton farkı olmadan yapmışlar demişti.

30.000 daha koyarak 670.000 bandına HATASIZ , servis bakımlı Eco Elegance bulunur.
Bu arada 2013 Corsa D Active aracımı satılığa koyacağım.
1.4 motor 4 ileri tam otomatik şanzuman.
Üzerinde Atiker Gold LPG de mevcut.
2024 TÜV
Fabrikasyon kondisyon da...
Tamponlarına kadar BOYASIZ , DEĞİŞENSİZ ve TRAMERSİZDİR ! 90.500 km de.
Yatırımlık almıştım zaten , herşeyini yeniledim.
Üzerinde Goodyear Efficient Grip Performance 2 SIFIR KM takım lastiklerine kadar vardır.
Listeye girdim Şubat gibi sıra gelecek i20 1.4 Elite'e çevireceğim kısmet olursa.
Düşünen olursa 05317017718 iletişim numaram.

Ekli dosyalar

• 20221230_143953.jpg
    20221230_143953.jpg
    174 KB · Görüntüleme: 36
  • 20221230_142801.jpg
    20221230_142801.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 35
  • 20221223_145219.jpg
    20221223_145219.jpg
    154.4 KB · Görüntüleme: 36
  • 20221230_140519.jpg
    20221230_140519.jpg
    167.1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Aracınız
Evet yakınımda, servis müdürünü de tanıyorum. Fiyatta hiç pazarlık yapmadık, eğer makul seviyelere inmezse almayı düşünmüyorum.

Bu arada 2009'da sıfır aldığımız FD6 mızı sattık dün, şimdi 2017-2018 Fc5 veya sıfır City alma arefesindeyim. Bayilerden ayın 10'unda yeni araç için dönüş bekliyorum. Eğer bir sonuç alamazsam ikinci ele yöneleceğim. Kendi yaşadığım yerde bu aracı da bulunca seçenekler arasına aldım. Buradaki yorumlar için herkese teşekkür ederim tekrardan. Aracı gördükten sonra yine değerlendirmelerimi paylaşırım.
FD6 kaça gitti acaba?

Geri