Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Genel hata olarak ustalar fren hidroliği değişmez diyor yada üstten bakıp genel olarak kirlilik durumuna bakıyorlar. Ancak bence en az 3 yılda bir değişim şart. Servislerde özel vakum makinası ile yağı çekip yerine boşaltıyor, bu sayede hava almanın önüne geçiliyor ama youtube’de çok faydalı olduğunu düşündüğüm iki videonun linkini aşağıya bırakayım, kafanızda olay tam olarak oturmuş olur.
https://youtu.be/y3NtpjBkwo0
https://youtu.be/E-FTWiAGE-4

Teşekkürler hocam sağolun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
33.000 km de LPG taktim.
Şu ana kadar hiç subap ayarı görmedi.
Aracin çalışması, cekmesi, devri, yakıt tuketimi hiç bir sorunu yok.
Serviste gördüğüm bujiler kırmızı kutuda honda logolu idi. Onlarında çok kaliteli bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Takıldıgım nokta : bujilerim orjinal zaten. Km 68.000 km. Orta göbek sertlikteki hafif sararma normalse ve orninal buji 100.000 km hatta 120.000 km götürecekse elimdeki çin bujilerini takmama GEREK var mı? Zaten senede yaptığım 7.000 km.
Teşekkür ederim.

Servisteki orjinal bujiler NGK üretimidir zaten, ben orjinalse kalitesinde şüphem yok. NGK gerçekten kaliteli bir japon malı. Çünkü orjinal bujiler yaklaşık 100bin km rahat dayanıyor normalde. Kullanım kitapçığında 120bin km ömür biçiyor. Ama yıl faktörünü ve LPG etkisinide gözönüne alın.

Benim düşüncem aracın davranışını her zaman en iyi kullanıcısı bilir. Buji değiştirmek zor bir işlem değil, bütün motor tamircileri rahatlıkla değiştirebilir. Aracınızda çekiş düşüklüğü yada yakıt sarfiyatını farkederseniz bujileri değiştirip sonrasında subap ayarını her zaman yaptırabilirsiniz.

Son olarak aracın durumunda, size verdiği hissiyata göre hareket edin, rutin bakımlarınızı aksatmayın bence yeter.

dnzkrt

0
Arkadaşlar merhaba
Denemek için usb ye giren Bluetooth aldım çok başarılı oldu ses kalitesi çok iyi alacak arkadaşlara tavsiye ederim ayrıca üzerinde mikrofon var ancak telefon görüşmesi yapıp denemedim. Aux kablosundan kurtulduk şimdilik ayrıca kontağı açınca kendisi direk bağlanıyor

https://www.aliexpress.com/item/32352064507/32352064507.html

Aracınız
Civic FB7 2015
arkadaşlar merhaba aliden 60 lı sigortalar alıca m yedek dursun die fakat mini mi bizim fb7 lerde ?? bilen varmı?

Aracınız
Dolu nedeniyle battaniye örttumIMG-20180304-WA0025.jpg

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zero

0
foruma yeni katılan bir üyeden selamlar :)
öncelikle katkı sağlayan herkese teşekkür etmek isterim. çok faydalı bölümlerle karşılaşıyorum (halen didiklemekteyim)
bu konu da çok hoş olmuş! güncel bilgiler kolaylıkla aktarılabilir. harika!

peki ben.. henüz 13 gündür sahibi olduğum naçizane FC5 im için ne yaptım?

onu seramik kaplanmak üzere BEKBARS bayiine bıraktım. şu kapımın önünde oladığı için biraz üzgünüm ama :)
çok heyecanlı! büyük ihtimal yarın akşam teslim alacağım. bakalım netice nasıl bişe olacak?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
foruma yeni katılan bir üyeden selamlar :)
öncelikle katkı sağlayan herkese teşekkür etmek isterim. çok faydalı bölümlerle karşılaşıyorum (halen didiklemekteyim)
bu konu da çok hoş olmuş! güncel bilgiler kolaylıkla aktarılabilir. harika!

peki ben.. henüz 13 gündür sahibi olduğum naçizane FC5 im için ne yaptım?

onu seramik kaplanmak üzere BEKBARS bayiine bıraktım. şu kapımın önünde oladığı için biraz üzgünüm ama :)
çok heyecanlı! büyük ihtimal yarın akşam teslim alacağım. bakalım netice nasıl bişe olacak?

Hayırlı olsun, kaputa film kaplama yapılacak mı, seramik kaplama fiyatı ne kadar?

zero

0
Kaput filmini sormanizda bir tecrübe mi var acaba diye merak ettim. Ben düşündüm ve yaptirmamaya karar vermiştim ama?bir kararsizlik sebebi de cam filmini 1 mi 2 mi yaptirsam kısmında..
Seramik 1200 tl taksitli. Nakitte %10 gibi bir iskonto yapacak usta.ben nakit vericem o zamam net rakam çıkar.
Not: 6 ayda bir 100 tl na (cüzi bence) bakim. Cam koruma hediye..durum bu
Beklemedeyim..

zero

0
Kaput filmini sormanizda bir tecrübe mi var acaba diye merak ettim. Ben düşündüm ve yaptirmamaya karar vermiştim ama?bir kararsizlik sebebi de cam filmini 1 mi 2 mi yaptirsam kısmında..
Seramik 1200 tl taksitli. Nakitte %10 gibi bir iskonto yapacak usta.ben nakit vericem o zamam net rakam çıkar.
Not: 6 ayda bir 100 tl na (cüzi bence) bakim. Cam koruma hediye..durum bu
Beklemedeyim..
Pardon unutmuşum; teşekkür ederim saolun

Geri