Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Orijinal Man flitre satan kim var acaba bende Man kullanmak istiyorum ama güvenemiyorum sahtesi çok

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Man için Filtre marketim'den alıyorum. Yeride forumdan öğrendim. İkinci kez kullanmış bulunuyorum. Şuana kadar bir problem yaşamadım. Göz ile incelememde kalite algısı belli oluyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar bugün Honda ma orjinal ve yan sanayi flitre testi yaptım sizce hangisi orijinal hangisi yan sanayi ? Filtreler civic ğin farklı kasalarına ait
Screenshot_20211029-192150_Gallery.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2021
Nokian iyi lastik ama sıcakta dişleri hızlıca aşınıyor, hava sıcaklığının 10 derece altına düştüğünden emin olduktan sonra kışlıklara geçmenizi öneririm.
Hocam yazında notrojen bassın hem ısınmayı önler hemde yakıttan tasasaruf eder kışa girmeden geri boşaltır 30 tl ye basıyorlar bu da çok değil sanırım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam yazında notrojen bassın hem ısınmayı önler hemde yakıttan tasasaruf eder kışa girmeden geri boşaltır 30 tl ye basıyorlar bu da çok değil sanırım.
Bir dönem çok popülerdi ancak günlük kullanım otomobillerinde nitrojenin ısınmayı önlediği iddiası doğru değil, zaten normal havanında %70-75 civarı nitrojen, bu oranı %100 yapmak anlamlı bir fark yaratmıyor. Bu tip bir işlem için bence para ödenmesine gerek yok.
Fifth gear incelemesinde de bir fark görülmemiş,

Aracınız
Civic FC5 2020
Fc5 olan orijinal toyo roki, diğeri muadil.
Aynen hocam fc5 sarı olan orjinal Fabrikanın taktığı flitre yakmaya çalıştım zor yanıyor yanmıyor değil yansa bile hızlı sönmeye meyilli gri olan fd6 nın hemen yanmaya başlıyor naylon orijinal ekipman kullanmakta fayda var bir Man flitre ile denemek isterdim olan varsa sigara izmariti ile yakmaya çalışıp resmini atarsa sevinirim ama orjinal olana daha çok uğraştım yakmak için hep tutuşmaya niyetli gibi görünmüyor pahalı diyoruz ama hakkını veriyor en azından

Aracınız
Civic FC5 2017
Aynen hocam fc5 sarı olan orjinal Fabrikanın taktığı flitre yakmaya çalıştım zor yanıyor yanmıyor değil yansa bile hızlı sönmeye meyilli gri olan fd6 nın hemen yanmaya başlıyor naylon orijinal ekipman kullanmakta fayda var bir Man flitre ile denemek isterdim olan varsa sigara izmariti ile yakmaya çalışıp resmini atarsa sevinirim ama orjinal olana daha çok uğraştım yakmak için hep tutuşmaya niyetli gibi görünmüyor pahalı diyoruz ama hakkını veriyor en azından

Fc5 hava filtrelerinden piyasadaki bütün markaları kullanımışımdır. Sadece bosch marka olanın yağlı yapısı var. Ama diğer markalardan da bir sorun yaşamadım. Servisin taktığı neredeyse 300 liraya dayanmış hiç gerek yok ben o paraya neredeyse ful bakım yaptırıyorum :)

Geri