Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Aracınız
Civic FB7 2015
Bir dönem çok popülerdi ancak günlük kullanım otomobillerinde nitrojenin ısınmayı önlediği iddiası doğru değil, zaten normal havanında %70-75 civarı nitrojen, bu oranı %100 yapmak anlamlı bir fark yaratmıyor. Bu tip bir işlem için bence para ödenmesine gerek yok.
Fifth gear incelemesinde de bir fark görülmemiş,
Para verip lastiklerine nitrojen (azot) bastıranlar kızmasınlar ama durum bence bir algı oluşturarak aslında ihtiyaç olmayan bir şeyin sanki öyleymiş gibi pazarlanmasından ibaret. Belki uygulamayı yapanlar bile gerçekten bir fark yarattığına inanarak yapıyorlar ama günlük kullanımda gerçekten de pek bir fark yaratmayacağı aşikar. Zaten atmosferde yaklaşık %78 oranında azot %21 oksijen %1 de diğer gazlar var ve gazların sıcaklıkla genleşme oranı aynıdır. Azot pazarlamak için oksijenin lastik tellerini paslandırabileceği için azot basmanın faydalı olacağını söyleyen müthiş önermeler bile var. E içerden tellere ulaşıp pas yapan oksijen lastiğin dış yüzünden ulaşmaz mı o vakit :). Sadece işlem eğer düzgün yapılırsa havadaki gibi nem olmayacağınından belki çok az bir farkla sıcaklık değişimden gelen etkiler azalır. Ama herhangi bir lastikçide uygun şartlar sağlanıp oksijen ve nem kalmadan azot basılabileceğini hiç sanmıyorum. Yapılan km den bağımsız olarak zaten en fazla 5-6 sene kullanılabilecek lastiklerdeki uzun süreli korozyon etkisinde de kesinlikle kayda değer bir fark olmayacaktır.

Kısacası uçaklar için faydalı, araçlar için acayip gereksiz uygulama.

Aracınız
Civic FC5 2021
Bir dönem çok popülerdi ancak günlük kullanım otomobillerinde nitrojenin ısınmayı önlediği iddiası doğru değil, zaten normal havanında %70-75 civarı nitrojen, bu oranı %100 yapmak anlamlı bir fark yaratmıyor. Bu tip bir işlem için bence para ödenmesine gerek yok.

hocam belki yeri değil ama! ilgi alanınıza girermi onu da bilmiyorum, ama yine de sorayım dedim, ben Hondanın Multimeyasını beğenmedim, aracım 2021 civic executive plus full donanımlı, ama bir şeyler yükleyesim geldiğinde hiç ama birşey kabul etmiyor yüklemeyin kafamın tassı attı multimedya'yı hackledim. hem pişmanım hemde değilim, herşey normail iken hafıza yetersizliğimi neyse kasılmalara neden oluyor, özellikle google play store'den bir şey indiremiyorum,insanı verem ediyor resmen, diğer marka araçlar böyl değil kısmen tabii k,i sözün özü fazla baskıya gelemiyor donmalar kasılmalar sizce bir çaresi var mı apk dosyaslarını yüklüyorum ancak dön dolaş iş gelip google pğlaya dayanıyor. ücretli ücretiz meselesi sizin bu konuda bilginizi var mı ya da öneriniz teşekkürler.

gunesec

Özel Üye
hocam belki yeri değil ama! ilgi alanınıza girermi onu da bilmiyorum, ama yine de sorayım dedim, ben Hondanın Multimeyasını beğenmedim, aracım 2021 civic executive plus full donanımlı, ama bir şeyler yükleyesim geldiğinde hiç ama birşey kabul etmiyor yüklemeyin kafamın tassı attı multimedya'yı hackledim. hem pişmanım hemde değilim, herşey normail iken hafıza yetersizliğimi neyse kasılmalara neden oluyor, özellikle google play store'den bir şey indiremiyorum,insanı verem ediyor resmen, diğer marka araçlar böyl değil kısmen tabii k,i sözün özü fazla baskıya gelemiyor donmalar kasılmalar sizce bir çaresi var mı apk dosyaslarını yüklüyorum ancak dön dolaş iş gelip google pğlaya dayanıyor. ücretli ücretiz meselesi sizin bu konuda bilginizi var mı ya da öneriniz teşekkürler.
İşlemci ve ram kapasitesi yetersiz. Uygulama yüklemek istiyorsanız Android multimedia alın, rahat edin.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Maalesef bu konuda pek bilgim yok ama anlatımınıza göre RAM ve işlemci yetersizliği var gibi anlaşılıyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Yarın serviste fd6 nın kabin flitresi eksantrik tapası ve buji değişimi olacak indirim felan olursa fren hidroliğinide değiştirmeyi düşünüyorum

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Honda cıvıc fc5 Aracımın cumartesı gunu şanzuman yagını degıstırdim özel servis maslak Honda İstanbulda 750 tlye iyi fıyat bence

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Fd6 aracımın yetkili serviste bujileri eksantrik tapası fren hidroliği kabin flitresi değişti toplam maliyeti 1600 TL çıktı yarım günde de işi bitti şükürler olsun

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011

Peki madem bir fark yok uçak lastiklerinde neden kullanılıyor?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri