Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Aracınız
Honda CRV
Bu gece koltukları kosla vanish halı sıvısı ile temizledim. Her yeri benek benekti ve giyisi renklerinden artık boya almıştı. Şimdilik iyi oldu. Bazıları sonradan kusma yapıyor diyor ama sonradan ne olur bilmiyorum. :D
Ekli dosyayı görüntüle 253934

HArika olmus sıfır km gıbı olmus

Şu plaka ne acaba siz mi taktınız var mıydı süs mü o İki kapı eşiğinde de var 20190823_083857.jpg

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Geçen hafta yıllık bakım için aldığım filtreler ve yağı cumartesi değiştirdim. Ek olarak arka balata bitmiş onu da yeniledim.

Filtre seti 90-TL - Kalitesi çok iyi.
Yağ Filtresi-Bosch
Polen Filtresi - Filtron
Hava Filtresi- Filtron

Arka balatalara ustam MGA takalım, yumuşak ve sessiz dedi. İlk 100 km sert fren yapma dedi. Çok az bir tiz sesi var arada gelen, onun harici iyi gibi.

Motor yağı önceki Eneos Premium Hyper 5w30 idi, bu sefer tavsiye ile Motul Eco-Nergy 5w30 aldım. Yeni olduğu için sessizleşti araç, önceki yağ yaklaşık 1500 km geçmişti değişim km sinden, çıkan yağ epey siyahtı. Yağı aldığım Luxor kimya da hediye olarak oto parfümü göndermişler, tavsiye ederim.

Toplam Maliyet:
Filtron-Bosch Filtre Seti 90-TL
Motor Yağı Motul Eco-Nergy 5w30 120-TL
Arka Balata Seti 100-TL
İşçilik 100-TL

Ekli dosyalar

• f.jpg
    f.jpg
    131.3 KB · Görüntüleme: 89
  • y1.jpg
    y1.jpg
    84.5 KB · Görüntüleme: 89
  • y2.jpg
    y2.jpg
    66.5 KB · Görüntüleme: 85

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Geçen hafta yıllık bakım için aldığım filtreler ve yağı cumartesi değiştirdim. Ek olarak arka balata bitmiş onu da yeniledim.

Filtre seti 90-TL - Kalitesi çok iyi.
Yağ Filtresi-Bosch
Polen Filtresi - Filtron
Hava Filtresi- Filtron

Arka balatalara ustam MGA takalım, yumuşak ve sessiz dedi. İlk 100 km sert fren yapma dedi. Çok az bir tiz sesi var arada gelen, onun harici iyi gibi.

Motor yağı önceki Eneos Premium Hyper 5w30 idi, bu sefer tavsiye ile Motul Eco-Nergy 5w30 aldım. Yeni olduğu için sessizleşti araç, önceki yağ yaklaşık 1500 km geçmişti değişim km sinden, çıkan yağ epey siyahtı. Yağı aldığım Luxor kimya da hediye olarak oto parfümü göndermişler, tavsiye ederim.

Toplam Maliyet:
Filtron-Bosch Filtre Seti 90-TL
Motor Yağı Motul Eco-Nergy 5w30 120-TL
Arka Balata Seti 100-TL
İşçilik 100-TL
Filtreler çok iyi fiyatmış. Linki var mı dostum ?
Arka balata n11'de brembo marka 110tl. Ben de gözüme onu kestirdim.

MGA yan sanayi olarak biliyorum öyle geçiyor satılan sitede. Onun yerine kale alırdım ben.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Filtreler çok iyi fiyatmış. Linki var mı dostum ?
Arka balata n11'de brembo marka 110tl. Ben de gözüme onu kestirdim.

MGA yan sanayi olarak biliyorum öyle geçiyor satılan sitede. Onun yerine kale alırdım ben.

Satıcı ilgili, hemen aradılar araç model teyidi için.
Şuan 100 km yaptım, şimdilik araç rahatlamış görünüyor. Haftaya 2500 km lik uzun yola çıkacağım, bakalım yakıt ekonomisi ve performans nasıl olacak.
Açıkçası balatayı anlık değiştirin dedim, yoksa onu da daha iyi bir marka olanını internetten indirim çeki vs ucuza alırdım. :D Daha önceki TRW idi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

Satıcı ilgili, hemen aradılar araç model teyidi için.
Şuan 100 km yaptım, şimdilik araç rahatlamış görünüyor. Haftaya 2500 km lik uzun yola çıkacağım, bakalım yakıt ekonomisi ve performans nasıl olacak.
Açıkçası balatayı anlık değiştirin dedim, yoksa onu da daha iyi bir marka olanını internetten indirim çeki vs ucuza alırdım. :D Daha önceki TRW idi.
Kazasız sürüşler dilerim dostum. Benim de arka balata TRW ancak çok oldu alalı diye değiştirmek istiyorum. Gıcırdıyor ama iyi tutuyor şu anda. Yağ seçimini de yapmış olmana sevindim bu arada?

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Kazasız sürüşler dilerim dostum. Benim de arka balata TRW ancak çok oldu alalı diye değiştirmek istiyorum. Gıcırdıyor ama iyi tutuyor şu anda. Yağ seçimini de yapmış olmana sevindim bu arada?
Çok teşekkür ederim. Artık bir sonraki balata seçimim daha iyisi olacaktır. Yağ seçimimde yardımcı olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim. :D

Geri