Bugun Polislerin Mercek Fara Yaptığı Sorun

Belirtildiği gibi park halinde ki araca gelip çalıştır bakacağız deme hakları yok. Ama onu demek yerine bekleyip sen aracına bindiğinde yanına gelebilir.
Senin soruna gelecek olursak merceklerle ilgili bir mevzuat yok, ama o angel'ların kırmızı olması yasak. Daha önce ben de bu konuyu araştırmıştım, tam noktası noktasına yasa/teknik mevzuat ezberimde değil ama özetle normal far renkleri, yani beyaz/far sarısı renkleri haricinde aracın ön tarafına herhangi bir renkte ışık, aydınlatma vb yasak. Yani senin angellar beyaz olsaydı hiç bir polis gelipte tek kelime diyemez, ama kırmızı, mavi vs aracı bağlamak için yeterli

Bilgiler için teşekkür ederim hocam önce merceklere takıldı ondan cevabı fazlasıyla aldığı için bu sefer içersinde ki angellere takıldı neyse yaptıkları iyi şeyler değil ancak yine de saygım sonsuz peki ben bu angelleri farın rengi ile aynı yaparsam yine bana bu şekilde sorun yaratırlar mı hocam yaratacakları kesin de en azından o şekilde ceza yazılma durumu var mı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle geçmiş olsun. Ülkemizde bu konu ile ilgili herhangi teknik mevzuat ypk. Ancak yasalarımız yoruma açık olduğu için sıkıntı oradan doğmakta. Ceza yazmayı hedefledi ise mutlaka bir şey bulur. Benim tahminim bulunduğun yerde seninki ile aynı bir araba var. Renk de kırmızı :) onun yaptığı uygunsuz hareketleri sen sanmış olabilir.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
+1 (y)
Muhtemelen yüksek egzos sesi üreten başka bir araçla karıştırdı sizi ve kendince cezalandırmaya çalıştı. Normalde duragan araca park yasağı harici şikayet yoksa trafik polisi işlem yapmaz.

+1 (y)
Muhtemelen yüksek egzos sesi üreten başka bir araçla karıştırdı sizi ve kendince cezalandırmaya çalıştı. Normalde duragan araca park yasağı harici şikayet yoksa trafik polisi işlem yapmaz.

Olabilir hocam benim aracımda gürültü çıkartacak kadar egsoz yok son susturucu mevcut nedense ülkemizde spor araç yada tek kapı araçlar hakkında fazla önyargılı davranıyor memurlarımız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri