Çalışmama problemi

Aracınız
Civic FC5 2019
Değerli forumdaslar, 2019 makyajlı Eco exetuve 62800 km'de civic aracım bu gün durduğum yerde tekrar çalıştıramadim. Mars almıyordu, marş alıyor ama araç çalışmıyor, akü için yol yardımı çağırdım akü sağlam dediler. Servisi aradım yol yardımı çekici yönlendirdi, aracı servise çektim. Servisin kapısında aracı yoldan çekeyim diye ustanın biri bilmeden biniyor, baktım araç çalıştı:( Servis yine de bakalım dedi yarın bakacaklar.
Sorumu sorayım: Herhangi bir şey çıkmazsa çekici ücreti ile ilgili ne yapılacak. Bana söylenen garanti kapsamında bir arıza ise çekici ücreti bizden ama değilse 8 km için yaklaşık 500 lira gibi bir ücret çıkar.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Değerli forumdaslar, 2019 makyajlı Eco exetuve 62800 km'de civic aracım bu gün durduğum yerde tekrar çalıştıramadim. Mars almıyordu, marş alıyor ama araç çalışmıyor, akü için yol yardımı çağırdım akü sağlam dediler. Servisi aradım yol yardımı çekici yönlendirdi, aracı servise çektim. Servisin kapısında aracı yoldan çekeyim diye ustanın biri bilmeden biniyor, baktım araç çalıştı:( Servis yine de bakalım dedi yarın bakacaklar.
Sorumu sorayım: Herhangi bir şey çıkmazsa çekici ücreti ile ilgili ne yapılacak. Bana söylenen garanti kapsamında bir arıza ise çekici ücreti bizden ama değilse 8 km için yaklaşık 500 lira gibi bir ücret çıkar.
Geçen ay aynı problemi bende yaşadım. Problemsiz bir şekilde yoldan geldim, 20 dk sonra marş basıyor ama araç çalışmıyordu. 2019 model aracım için servisi aradım, ilk bir yıl için yol yardım var. Ancak benim aracım için "eğer isterseniz ücretli bir şekilde aldırabiliriz" dediler. Bende kendi imkanlarımla çalıştırıp servise götürdüm. Tahmin ettiğim gibi yakıt pompası çalışmıyordu ve garantiden değişti. Sizinki de büyük ihtimalle yakıt pompası sorunudur. Umarım garantiden değiştirirler.

mturker

Özel Üye
Geçmiş olsun hocam çok Üzücü durum Allah kimseyi yolda birakmasin.
Sizin durumunuz büyük ihtimal benzin pompasi arızası. Bı sure soguduktan sonra araç 20dk 30 dk kadar calisirdi ..
Garanti kapsaminda halledirler hepsini... İçiniz rahat olsun.

Honda madness

Aracınız
Civic FB7 2013
Kaskonun veya trafik sigortasının illaki bir çekici hizmeti vardır.
Çekicinin verdiği faturayı aldıysan sigorta şirketine ibraz edebilirsin.

Aracın problemi için de geçmiş olsun. Marş motoru dönüyor ama araç ateşlemeye geçmiyorsa sırasıyla benzin pompası, distribütör, ateşmelme bobinleri ve bujilere doğru kontrol edilebilir
bilgisayara bağlanması halinde daha doğru cevaplar alabilirsin.

Aracınız
Civic FC5 2019
Kaskonun veya trafik sigortasının illaki bir çekici hizmeti vardır.
Çekicinin verdiği faturayı aldıysan sigorta şirketine ibraz edebilirsin.

Aracın problemi için de geçmiş olsun. Marş motoru dönüyor ama araç ateşlemeye geçmiyorsa sırasıyla benzin pompası, distribütör, ateşmelme bobinleri ve bujilere doğru kontrol edilebilir
bilgisayara bağlanması halinde daha doğru cevaplar alabilirsin.
Çok teşekkür ederim.

Geri